شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ,19 September 2020
تجهیزات و ملزومات پزشکی
فرافکنی‌های نوده فراهانی به‌جای پاسخ‌گویی درباره کم‌کاری‌ها در مقابله با کرونا
رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی در پاسخ به علت کمبود برخی اقلام پزشکی در مقابله با کرونا و شکل‌گیری پدیده احتکار این کالاها با اظهاراتی قابل تأمل صرفاً به فرافکنی پرداخت.
وقتی وزارت بهداشت ماسک را از بازار سیاه می‌خرد!
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه هیات‌امنا طی این چند روز مجبور شد از بازار سیاه ماسک تهیه کند، گفت: واحدهای تولیدکننده ماسک باید مطابق با آمار مورد پیش‌بینی وزارت بهداشت، ماسک تولید کنند وگرنه نمی‌توانیم نیازهای مراکز درمانی و داروخانه‌ها را پوشش دهیم.
نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به رییس شورای عالی امنیت ملی
وزیر بهداشت در نامه ای به رییس جمهور آورده است: آیا رواست گروهی دل به دریای آلودگی جهت رهایی مردم بزنند و گروهی لباس و ماسک اینان و بیمارانشان را در انبارها برای سودجویی صد برابری و یا قاچاق به دیگر کشورها ...
ماسک از داروخانه به یدک‌فروشی‌ها رفت
درحالی که ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش در داروخانه‌ها کرمانشاه کمیاب شده است، برخی از فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو و ابزار فروشی‌ها این اقلام را با قیمت هنگفت به فروش می‌رسانند.
ماسک، اولویت اول دریافت ارز نیمایی
طبق جدیدترین تصمیات کارگروه تنظیم بازار، واردات ماسک اولویت اول دریافت ارز نیمایی است. همچنین صادرات مواد اولیه این کالا تا اطلاع ثانوی ممنوع و تعرفه واردات آن نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
فیچ: تحریم‌ها به توسعه صنعت تجهیزات پزشکی ایران کمک کرد
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹
 
موسسه تحقیقاتی فیچ طی گزارشی از بازار تجهیزات پزشکی ایران نوشت: تحریم ها به توسعه صنعت تجهیزات پزشکی ایران کمک کرده است. ایران توانسته است ۲۷ قلم کالای پزشکی که واردات آن توسط دولت آمریکا محدود شده را در داخل کشور بسازد.
 
تشخیص سریع کرونا بدون مراجعه به آزمایشگاه
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۸
 
دانشمندان انگلیسی موفق شدند به روشی سریع و مطمئن برای تشخیص ابتلای افراد به کرونا دست یابند.
 
کیت تست PCR COVID-19 قابل حمل مجوز FDA را گرفت
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷
 
به گزارش فانا، استارت‌آپ Visby Medical به عنوان نخستین شرکت، مجوز مصرف اورژانسی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) را برای یک کیت تست PCR COVID-19 پرتابل گرفت. تست‌های PCR دقیق‌ترین ابزار در آزمایشگاه‌ها برای تشخیص بیماری‌های عفونی هستند و بطور سنتی تست PCR از ماشینی در ابعاد ...
 
توزیع ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کیت کرونا در مراکز درمانی
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۳
 
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کیت کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و مراکز درمانی دولتی طی شش ماه سال جاری خبر داد.
 
کشف و ضبط ۲.۷ میلیون ماسک سه لایه ویژه پرستاری
۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۷
 
معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از کشف و ضبط دو میلیون و ۷۰۰ هزار ماسک سه لایه ویژه پرستاری توسط بازرسان این سازمان در روز گذشته خبر داد.
 
کیت‌های آزمایشگاهی کرونا اهدایی آلمان تحویل ایران شد
۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۶
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) کیت‌های سنجش پادتن کووید-۱۹ اهدایی انستیتو رابرت کُخ آلمان را به ایران تحویل داد.
 
تمهیدات ویژه آزمایشگاهی برای کرونا و آنفلوآنزا در پاییز
۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۵
 
مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع وزارت بهداشت ضمن اعلام تمهیدات اندیشیده در سطح آزمایشگاه ها در آستانه فصل سرد سال، اقدامات انجام شده برای استفاده از کیتهای دو کاره تشخیص همزمان آنفلوآنزا و کرونا را تشریح کرد.
 
کمک‌های پزشکی ایران برای مقابله با کرونا تحویل قرقیزستان شد
۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
 
دومین محموله کمک های انسانی و پزشکی ایران برای مقابله با کووید – ۱۹ روز گذشته توسط سفارت ایران تحویل مقامات قرقیزستان شد.
 
توزیع بیش از ۳۰۰۰ باطری قلب در ۶ ماهه اول سال جاری
۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۹
 
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از توزیع بیش از ۳ هزار باطری قلب در ۶ ماه اول سال ۹۹ خبر داد
 
کوچک ترین پیس میکر جهان در بیمارستان قلب شهید رجایی تعبیه شد
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹
 
کوچکترین پیس میکر جهان، برای اولین بار در ایران، در مرکز قلب شهید رجایی تهران تعبیه شد.
 
تولید انبوه تست‌های تشخیص کرونا از آنفلوآنزا در کشور
۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۷
 
رئیس شبکه بیماری‌های ویروسی ایران گفت: تست‌هایی که به طور همزمان آنفلوآنزا و کرونا را در یک نمونه واحد از بیمار افتراق می‌دهند، در حال تولید انبوه است.
 
صدور حواله توزیع دستکش و ماسک در مطب ها
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
 
حواله توزیع ۵۰۰ هزار بسته دستکش و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک در مرداد ماه سال جاری برای توزیع بین مطب ها و پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی به عنوان متولی امور پزشکان، صادر شده و در دست انجام است.
 
نخستین رویداد ملی ایده بازار تجهیزات پزشکی در دانشگاه امیرکبیر
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹
 
نخستین رویداد ملی ایده‌بازار تجهیزات پزشکی با همکاری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آذرماه برگزار می‌شود.
 
قیمت کیت های آزمایشگاهی هر ماه افزایش می یابد
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۲
 
عضو هیات مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، نسبت به افزایش قیمت کیت های آزمایشگاهی در کشور انتقاد کرد.
 
شرایط بحرانی آزمایشگاه های پزشکی
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۱
 
عضو هیات مدیره انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، گفت: کسب و کارهای مجازی، مشکلاتی را برای آزمایشگاه ها و مردم به وجود آورده اند.
 
قیمت کیت آزمایشگاهی در وزارت بهداشت متولی ندارد
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۷
 
دبیر مجمع انجمن های علوم آزمایشگاهی کشور، نسبت به بی اعتنایی مسئولان وزارت بهداشت به دادن پاسخ مناسب به مسائل و مشکلات آزمایشگاه های تشخیص پزشکی، گلایه و انتقاد کرد.
 
انجام سه میلیون و ۵۰۰ هزار تست کرونا در آزمایشگاه‌های کشور
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳
 
دبیر انجمن علوم آزمایشگاهی کشور گفت: با توجه کمیابی و نایابی کیت‌های تشخیص طبی در آزمایشگاه‌های کشور، تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار تست کرونا توسط این آزمایشگاه‌ها انجام شده و به جز کیت نمی‌توانیم با ابزار دیگری بیماریابی کنیم.
 
تشخیص سریع COVID-19 و دو نوع آنفلوآنزا با یک تست جدید
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۹
 
به گزارش فانا، تست تشخیصی جدید شرکت رُش که قادر است به سرعت تشخیص دهد که یک بیمار مبتلا به SARS-CoV-2 است یا یکی از دو نوع آنفلوآنزا (A و B)، مجوز مصرف اورژانسی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) را دریافت کرد. شرکت رُش اعلام کرده که با توجه به در پیش بودن فصل آنفلوآنزا، این تست جدید می‌تواند نقشی ...
 
کاربردی شدن ربات جراحی بر روی حیوان و جسد در دو بیمارستان
۱۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۴
 
سامانه جراحی رباتیک محققان یک شرکت دانش‌بنیان برای انجام جراحی در فاز حیوانی مجوز گرفته است و در حال حاضر در دو بیمارستان تهران مورد استفاده قرار گرفته است تا با انجام تست‌های فنی و پیش بالین راه را برای ورود ربات‌ها به عرصه جراحی در کشور هموار کند.
 
عرضه ماسک‌های بی‌کیفیت با قیمت بالا زیر سایه ضعف نظارت وزارت بهداشت
۱۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه داروخانه‌ها ماسک‌ را با قیمت بالا خرید و با سود عادلانه عرضه می‌کنند اما نظارت‌ها بر آنها سختگیرانه است از عرضه ماسک‌های بی‌کیفیت با قیمت بالا در سوپرمارکت‌ها، لباس‌فروشی‌ها و بقالی‌ها انتقاد کرد.