يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,26 January 2020
تجهیزات و ملزومات پزشکی
تاثیر درمانی آب قلیایی روی بیماری " ام اس" غیر علمی است
ادعای تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مبنی بر این که آب قلیایی می‌تواند سرعت گسترش بیماری مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) را کاهش دهد و نقش درمانگری داشته باشد به اعتقاد جمعی از پزشکان غیرواقعی است وتاکنون ...
جای خالی «پهپادآمبولانس» در ناوگان اورژانس کشور
پهپادها که در روزهای اخیر با سوپرایز وزیر ارتباطات در سرخط خبرها قرار گرفت، به گفته رییس مرکز اورژانس تهران می‌توانند در امدادرسانی به بیماران اورژانسی نیز نقش موثری داشته باشند، پیشنهادی که شاید روزی ...
معیار بیمه سلامت برای پرداخت هزینه سمعک
رئیس گروه تجهیزات پزشکی سازمان بیمه سلامت، در خصوص نحوه پوشش هزینه سمعک توضیحاتی ارائه داد و گفت: سقف پرداختی بیمه سلامت بر اساس مصوبه دبیرخانه شورای عالی بیمه است.
صرفه‌جویی ۲۴ میلیون یورویی با تولید ملزومات بیماران دیابتی
در حالی که بر اساس اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، واردات دستگاه‌ها و نوارهای تست قندخون، درسال‌های گذشته حدودا سالیانه بالغ بر بیش از ۲۴ میلیون یورو، هزینه دارد محققان ایرانی توانستند ملزومات ...
حمایت وزارت بهداشت از مراکز تولید تجهیزات الکترونیکی
مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی با اشاره به رصد مرزهای دانش دنیا گفت: حمایت از طرح سلامت دیجیتال یا شرکت های سازنده تجهیزات الکترونیکی تشخیص بیماری ها و سلامت محور در اولویت برنامه ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
تائید یک پیس‌میکر جدید، ریز، بی‌سیم و قابل کاشته شدن با حداقل تهاجم
۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶
 
یک پیس‌میکر جدید و بسیار کوچک ساخت شرکت مدترونیک که نیازی به سیم‌کشی الکترودهای جداگانه بین ایمپلنت و قلب ندارد، به تائید FDA رسید.
 
درمان "درد" با استفاده از "سلول‌های بنیادی"
۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
 
محققان موفق شدند با استفاده از سلول‌های بنیادی و بدون هیچ عوارض جانبی، به درمان درد در موش‌ها بپردازند.
 
مشارکت هلدینگ دانش‌بنیان در ساخت سیکلوترون و راه‌اندازی دهکده سلامت
۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
 
یکی از شرکت‌های هلدینگ دانش‌بنیان ضمن سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه‌هایی چون راه‌اندازی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف و ساخت سیکلوترون، خدماتی در راستای حفظ نخبگان در کشور ارائه می‌دهد.
 
تولید پوست مایع برای درمان زخم‌های فشاری
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
 
دانشمند ایرانی دانشگاه بریتیش کلمبیا و همکارانش که با کمک تکنولوژی‌های پیشرفته موفق به تولید پوست مایع برای درمان زخم‌های فشاری شده‌اند، ضمن تبیین این روش درمانی گفت: آماده انتقال این تکنولوژی به ایران هستم.
 
اصفهان قطب سوم تولید تجهیزات پزشکی کشور
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
معاون غذا و‌ داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: اصفهان سومین قطب تولید تجهیزات پزشکی کشور است و امیدواریم بتوانیم اصفهان را در چند سال آینده به قطب اول کشور تبدیل کنیم زیرا اصفهان این قابلیت را دارد.
 
بیماران کلیوی کاشمر و معضل کمبود دستگاه دیالیز
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸
 
رئیس انجمن بیماران کلیوی کاشمر گفت: اکنون دستگاه‌های دیالیز موجود در کاشمر، کفایت نیاز کل بیماران را نمی‌کند و از سویی هزینه سرسام‌آور داروها از مهم‌ترین مسائلی است که این بیماران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
 
تحریک مغز، جایگزینی برای دارو درمانی بیماری‌های عصبی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴
 
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به ساخت دستگاهی شدند که با جریان الکتریکی تداخلی کار می‌کند.
 
فراخوان طرح حمایت از تولید تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در کشور
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
 
شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات پزشکی می‌توانند طرح پیشنهادی خود را به ایمیل اعلامی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.
 
ساخت تجهیزات "اتاق تاریک" برای تحریک حواس کودکان فلج مغزی، بیش‌فعال و اوتیستیک
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۴
 
یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، موفق به ابداع دستگاه‌های متعددی شده که به کودکان اوتیستیک، دارای اختلالات یادگیری و حتی فلج مغزی کمک می‌کند تا بتوانند حواس خود از جمله بینایی و شنوایی را تعدیل کرده و توجه و تمرکز لازم را در محیطی بازی‌گونه صرف انجام تمرینات در کلینیک‌های ...
 
برای نخستین بار؛ بافت‌های سه بعدی قلب توسعه می‌یابد
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۷
 
پژوهشگران کانادایی بافت‌های سه بعدی قلب را از سلول‌های بنیادی ناشی از انسان ایجاد کردند.
 
صادرات «تجهیزات بایو» تحریمی به آلمان توسط نخبگان ایرانی
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۳
 
سال‌هاست ایران برای واردات تجهیزات بایو تحریم است و کشورهای صنعتی مطلقا بایوراکتورهای تحقیقاتی و صنعتی را به ایران نمی‌فروشند، حالا یک شرکت دانش بنیان پر از فارغ‌الحتصیلان دانشگاه‌های شریف‌، امیرکبیر و تهران توانسته‌ نه تنها این تحریم را دور بزند بلکه «تجهیزات بایو» را به کشورهای اروپایی صادر کند.
 
ساخت باند نانویی بندآورنده خون بدون چسبیدن به زخم
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۱
 
محققان با استفاده از نانوالیاف کربنی و سیلیکونی، بانداژی ساختند که می‌تواند به سرعت موجب انعقاد خون شود و در عین حال به زخم نمی‌چسبد، این بانداژ خاصیت آنتی‌باکتریال نیز دارد و مانع از بروز عفونت می‌شود.
 
سامانه نانویی کنتراست دهنده تصاویر MRI ارائه شد
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
 
یک شرکت پیشرو در زمینه تولید دستگاه‌های تصویربرداری، سامانه نانویی کنتراست دهنده تصاویر MRI را ارائه کرد، این فناوری می‌تواند فرآیند تشخیص طبی را تسهیل کرده و دقت آن را افزایش دهد.
 
ابداع هیدروژلی که در بدن انسان حل می‌شود
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۶
 
مهندسان آمریکایی در کاوش برای ساخت دستگاه‌های پزشکی پیشرفته‌ای که در بدن انسان هضم می‌شوند، هیدروژل جدیدی ابداع کرده‌اند که با قرار گرفتن در معرض نوع خاصی از نور متلاشی می‌شود.
 
آیا توزیع تجهیزات پزشکی نظام‌مند می‌شود
۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
 
حوزه‌های مختلف تجهیزات پزشکی، اقتضائات خاص خود را دارد و راه‌اندازی شرکت‌های توزیع کننده تجهیزات پزشکی باید مبتنی بر ماهیت گروه‌های کالایی باشد.
 
اعلام فراخوان حمایت از تولید تجهیزات، مواد اولیه و ملزومات مصرفی پزشکی
۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰
 
اطلاعیه طرح حمایت از تولید تجهیزات، مواد اولیه و ملزومات مصرفی پزشکی در داخل کشور، از سوی شبکه دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت منتشر شد.
 
خرید ۱۰۸۰ دستگاه همودیالیز از تولیدکنندگان ایرانی
۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰
 
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به خرید ۱۰۸۰ دستگاه همودیالیز از تولیدکنندگان ایرانی گفت: تحریم‌های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم کرده تا با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را در حوزه تجهیزات پزشکی نیز تامین کنند.
 
بررسی بهتر مغز بیماران اسکیزوفرنیک با روش تصویربرداری جدید
۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳
 
پژوهشگران "کالج سلطنتی لندن" و "دانشگاه کینگز لندن" در مطالعه اخیرشان از روش تصویربرداری جدیدی خبر داده‌اند که توسط آن می‌توانند یک پروتئین در مغز را که نقش مهمی در بیماری اسکیزوفرنی دارد، مورد بررسی قرار دهند.
 
آیا دستگاه‌های دیالیز ایرانی بی‌کیفیت‌ هستند؟
۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰
 
مدیرکل طرح و برنامه‌ هیات‌ امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت با بیان اینکه هیات‌امنا بزرگ‌ترین خریدار عمده تجهیزات پزشکی داخلی است، گفت: ما در حوزه کیفیت هیچگونه اغماضی نداریم و اعلام کرده‌ایم که هیچ نقص کیفی را نمی‌پذیریم.
 
ساخت لنز هوشمند با قابلیت‌های منحصربه‌فرد
۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱
 
یک شرکت استارت‌آپ موفق به ساخت لنزهای تماسی هوشمندی شده است که با ارائه نمایشگر واقعیت افزوده، دنیای تازه‌ای را به کاربران نشان می‌دهد.