پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
تجهیزات و ملزومات پزشکی
فرافکنی‌های نوده فراهانی به‌جای پاسخ‌گویی درباره کم‌کاری‌ها در مقابله با کرونا
رئیس اتحادیه صنف تجهیزات و لوازم پزشکی در پاسخ به علت کمبود برخی اقلام پزشکی در مقابله با کرونا و شکل‌گیری پدیده احتکار این کالاها با اظهاراتی قابل تأمل صرفاً به فرافکنی پرداخت.
وقتی وزارت بهداشت ماسک را از بازار سیاه می‌خرد!
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه هیات‌امنا طی این چند روز مجبور شد از بازار سیاه ماسک تهیه کند، گفت: واحدهای تولیدکننده ماسک باید مطابق با آمار مورد پیش‌بینی وزارت بهداشت، ماسک تولید کنند وگرنه نمی‌توانیم نیازهای مراکز درمانی و داروخانه‌ها را پوشش دهیم.
نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به رییس شورای عالی امنیت ملی
وزیر بهداشت در نامه ای به رییس جمهور آورده است: آیا رواست گروهی دل به دریای آلودگی جهت رهایی مردم بزنند و گروهی لباس و ماسک اینان و بیمارانشان را در انبارها برای سودجویی صد برابری و یا قاچاق به دیگر کشورها ...
ماسک از داروخانه به یدک‌فروشی‌ها رفت
درحالی که ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش در داروخانه‌ها کرمانشاه کمیاب شده است، برخی از فروشگاه‌های لوازم یدکی خودرو و ابزار فروشی‌ها این اقلام را با قیمت هنگفت به فروش می‌رسانند.
ماسک، اولویت اول دریافت ارز نیمایی
طبق جدیدترین تصمیات کارگروه تنظیم بازار، واردات ماسک اولویت اول دریافت ارز نیمایی است. همچنین صادرات مواد اولیه این کالا تا اطلاع ثانوی ممنوع و تعرفه واردات آن نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
ایران آماده صادرات کیت‌های تشخیص کرونا
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۲
 
رئیس انستیتو پاستور با بیان اینکه در کمتر از ۱۰ روز ۶۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور دایر شد، گفت: به اندازه کافی در کشور کیت تشخیصی داریم و در صورت نیاز کشورها می‌توانیم آن را صادر کنیم؛ در زمینه بیماری‌های منتقله از جوندگان الگوی جهانی هستیم.
 
بیمارستان‌های اروپایی از ماسک‌ غواصی آماتور به جای ماسک اکسیژن استفاده می‌کنند
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۹
 
هفته گذشته کادر درمانی یک بیمارستان در شمال ایتالیا از ماسک‌های غواصی آماتور ساخت شرکت دکتلون برای رساندن اکسیژن به بیماران و حفاظت از کادر درمانی استفاده کرد. این راهکار در فرانسه و بلژیک هم به کار گرفته شده است.
 
اهدای 400 هزار ماسک از سوی وزارت محیط زیست چین به ایران
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۰
 
وزارت محیط زیست چین در راستای کمک به ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا، از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، ۴۰۰ هزار ماسک به ایران اهدا کرد.
 
تولید ماسک ۵ برابر شد
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۹
 
مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از افزایش پنج برابری تولید ماسک بعد از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت که اولویت توزیع این محصولات مراکز درمانی هستند.
 
هواپیمای روسی حامل تجهیزات پزشکی در مسیر آمریکا
۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۲
 
وزارت دفاع روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد، یک هواپیمای حمل و نقل سنگین نظامی مدل آنتونوف ای‌ان-۱۲۴ با ماسک و تجهیزات پزشکی راهی آمریکا شد.
 
تائید تست ۲ دقیقه‌ای کروناویروس توسط FDA
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۹
 
به گزارش فانا، سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) مجوز مصرف اورژانسی تست کروناویروس شرکت Bodysphere را صادر کرد، تستی که می‌تواند تنها ظرف ۲ دقیقه پاسخ تست را مشخص کند. شرکت Bodysphere اعلام کرده که با هماهنگی دولت‌های فدرال و ایالتی به زودی این تست را در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ...
 
اهدای 400 هزار ماسک از سوی وزارت محیط زیست چین به ایران
۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۲
 
وزارت محیط زیست چین در راستای کمک به ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا، از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، ۴۰۰ هزار ماسک به ایران اهدا کرد.
 
استفاده از ماسک برای همه مردم اتریش اجباری شد
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۵
 
به گزارش فانا، صدراعظم اتریش از اجباری شدن استفاده از ماسک برای همه مردم این کشور به ویژه در سوپرمارکت‌ها خبر داد. اتریش در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور کلیه مدارس، رستوران‌ها، بارها، تئاترها و اماکن تجمع مردم از جمله مغازه‌های فروش محصولات غیرضروری را تعطیل کرده است و به مردم گفته ...
 
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۰
 
به گزارش فانا، سازمان غذا و دارو اعلام کرد: نامه منتشر شده منتسب به این سازمان مبنی بر تائید دستگاه تهویه هوا با نام تجاری ایزی‌ول جعلی و فاقد اعتبار است.  
 
ترامپ بیمارستان‌ها را به احتکار ونتیلاتور متهم کرد!
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۵
 
به گزارش فانا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بیمارستان‌های این کشور را به احتکار دستگاه‌های ونتیلاتور که هم‌اکنون تامین آنها در این کشور به کمبود خورده است، متهم کرد. ترامپ تاکید کرد که بیمارستان‌هایی که از این دستگاه‌ها استفاده نمی‌کنند، باید آنها را آزاد کنند ...
 
۶۰۰ هزار ماسک چینی، معیوب از آب درآمد
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۶
 
به گزارش فانا، دولت هلند از بیمارستان‌های این کشور خواست حدود ۶۰۰ هزار ماسک وارداتی از چین را به دلیل معیوب بودن و عدم انطباق با استانداردهای ایمنی پس بدهند. کروناویروس از این ماسک‌های چینی عبور می‌کند/بیزینس اینسایدر.
 
استفاده مجدد از ماسک‌های N95 از طریق ضدعفونی کردن با هیدروژن پراکسید
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵
 
به گزارش فانا، محققان دانشگاه دوک روشی را برای ضدعفونی‌ کردن ماسک‌های تنفسی N95 به منظور استفاده چند باره از این ماسک‌ها توسعه دادند. این محققان صدها ماسک تنفسی N95 را بدون آسیب دیدن آنها، ضدعفونی کردند و با این روش‌ این ماسک‌ها قابلیت مصرف چند باره پیدا کردند. این روش ...
 
بریتانیا ۱۰ هزار دستگاه ونتیلاتور سفارش داد
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۲
 
به گزارش فانا، دولت بریتانیا با هدف مبارزه با کروناویروس، به کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های فورد، ایرباس و رولز رویس سفارش ساخت ۱۰۰۰۰ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) را داد. دولت‌های سراسر جهان در تلاش هستند تا همزمان با پاندمی COVID-19 و به منظور کاهش موارد مرگ‌ومیر ناشی از این ...
 
ویروس کرونا؛ کیت‌های آزمایشی ایرانی در راه آمریکا
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۵
 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه بقیه الله از اهدای کیت تشخیص ویروس کرونا به مردم آمریکا خبر داد.
 
ساخت و بهره برداری از دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) در کشور
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۳
 
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ساخت و بهره برداری دستگاه‌ ونتیلاتور مراقبت ویژه به عنوان مهمترین تجهیز مقابله با ویروس کرونا در انواع مختلف در داخل کشور و به همت شرکت‌های دانش ‌بنیان، خبر داد.
 
تشخیص آلودگی به کروناویروس فقط در ۵ دقیقه!
۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۸
 
به گزارش فانا، شرکت لابراتوارهای ابوت از تست کروناویروسی رونمایی کرد که می‌تواند ظرف تنها ۵ دقیقه بگوید فردی آلوده به این ویروس است یا خیر. همچنین این تست به قدری کوچک است که قابل حمل بوده و می‌تواند توسط هر محیط بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار بگیرد. این شرکت که مجوز مصرف اورژانسی را ...
 
موفقیت محققان کشور در تولید کیت تشخیص کرونا
۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۴
 
محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از دستورالعمل‌های جهانی کیت‌های تشخیص مولکولی کرونا ویروس ۲۰۱۹ را تولید کردند که برای تایید در اختیار آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است.
 
امکان تشخیص ۲ ساعته کووید-۱۹ در کشور فراهم شد
۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳
 
محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان توانستند کیت‌های تشخیص کووید -۱۹ را با مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به تولید انبوه برسانند که به گفته آنها این کیت در مدت ۲ ساعت قادر به تشخیص بیماری خواهد بود.
 
کیت‌های خانگی تست کرونا به زودی راهی بازار می‌شود
۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۷
 
به زودی هزاران آزمایش خانگی ۱۵ دقیقه‌ای برای بررسی ابتلا به کرونا توسط آمازون به مردم در انگلستان تحویل داده می‌شود. این آزمایش‌ها را می‌توان در هنگام قرنطینه خانگی با علائم ابتلا یا در بازار خریداری کرد. طبق گزارش سازمان بهداشت عمومی انگلیس (PHE) این اقدامی است که می‌تواند زندگی بسیاری از افراد را ...
 
دستگاهی که بدون محلول ضدعفونی می‌کند
۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۵
 
با شیوع و گسترش ویروس کرونا، شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی نسبت به تولید و یا افزایش ظرفیت تولید محصولات دانش‌پایه در حوزه‌های تحقیقاتی، پیشگیری و کاهش شیوع این ویروس اقدام کردند که این محصولات از کیت‌های تشخیصی تا تولید ماسک‌های N۹۵ تا N۹۹ را شامل می‌شود، ضمن آنکه محققان یکی از شرکت‌ها در تلاش هستند تا ...