يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
سایر اخبار
پیگیری سیاست خروج از بنگاه‌داری وزارت رفاه در سال 98
وزیر کار و رفاه اجتماعی خروج از بنگاه داری و واگذاری دستگاه های اقتصادی در مجموعه این وزارتخانه را از برنامه ها و موضوعات قابل پیگیری خود برای سال 98 برشمرد و گفت: مدیریت در دستگاه های اقتصادی باید به ...
غذاهای خبرساز سال 97
حوزه غذا در سال 97 دستخوش تغییرات زیادی بود، از گرانی برخی موادغذایی و کم شدن آنها در سفره غذایی مردم تا بحث های مربوط به تقلب، تراریخته و طرح هایی برای ارتقای سلامت غذایی مردم مانند غنی سازی آرد با ویتامین ...
مدیران سابق بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند
قاضی مسعودی مقام گفت: هر سه متهم پرونده بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس،تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شده اند.
«۹۸/۱/۱» و تراژدی تولدهای تقویمی
با نزدیک شدن به سال نو شاید دغدغه برخی مادران باردار به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۸/۱/۱ باشد؛ موضوعی که در چند سال اخیر دغدغه جدی برخی مادران برای به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ‌های رُند دیگر ...
نحوه هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو در حوزه سلامت تا پایان سال اعلام می‌شود
پیرصالحی گفت: تا پایان سال نتیجه جمع بندی گزارش‌های هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را اعلام می‌کنیم.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۲
 
فانا: واکنش جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزلند به حمله تروریستی اخیر در این کشور با تحسین جهانی مواجه شده است. چرا؟ ۱. محکوم کردن فوری تروریسم، بدون توجه به اینکه حمله از سوی چه گروهی انجام شده است ۲. وقت گذراندن با افرادی که تحت تاثیر حمله تروریستی قرار گرفته‌اند، بدون توجه به اینکه این افراد ...
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
فانا: دیروز ۲۱ مارس؛ روز جهانی جنگل‌ها بود و این روز با وقوع فاجعه سیل در استان گلستان همزمان شده است. استان گلستان از جمله غنی‌ترین ذخایر درختان و جنگل‌های ایران را در اختیار دارد. حالا مشخص شده یکی از علل اصلی سیل گلستان، تخریب گسترده جنگل‌ها و پوشش گیاهی در این استان طی چند دهه اخیر بوده ...
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
آمار جدید CDC نشان می‌دهد تعداد مرگ‌های ناشی از ماده مخدر سنتتیک فنتانیل در آمریکا از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ بیش از ۱۰۰۰% افزایش یافته است!
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) در اقدامی جالب و شاید بی‌سابقه از ساخت یک بازی رایانه‌ای با هدف مقابله با مصرف دخانیات بین نوجوانان حمایت کرد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱
 
آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی آغاز سال ۱۳۹۸ در مشهد گفت: اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌تر است، این شوخی تلخی است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۷
 
به گزارش فانا، گزارش مرکز عدالت جنسیتی سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد با وجودی که زنان ۷۵% نیروی نظام بهداشت و سلامت جهان را تشکیل می‌دهند اما فقط ۲۵% سمت‌های ارشد و کلیدی این نظام را در اختیار دارند.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
 
مسوولان شهر سان‌فرانسیسکو پیشنهادی تاریخی را برای ممنوع شدن فروش سیگارهای برقی ارائه کرده‌اند.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷
 
عربستان سعودی جزئیات پروژه بلندپروازانه ۲۳ میلیارد دلاری خود را برای احداث یک منطقه باز بسیار بزرگ سبز در ریاض، شامل بزرگترین پارک شهری جهان اعلام کرد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
 
فانا: حداقل در این روزهای آخر سال و تعطیلات نه برای خودمان دردسر درست کنیم، نه خانواده‌مان، نه دیگران، نه پلیس، نه اورژانس، نه بیمارستان، نه پزشکان، نه پرستاران، نه... وزارت بهداشت یک کمپین راه انداخته تحت عنوان ۶۰-۳۰ یعنی چی؟ یعنی ۶۰% تصادفات و سوانح ترافیکی در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد....
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
 
رئیس‌جمهوری در آغازین روز از سال ۱۳۹۸ که به نام سال "رونق تولید" نام‌گذاری شده، از مجموعه تولیدی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) بزرگترین شرکت صنایع غذایی کشور بازدید کرده و در جریان تولید انواع محصولات لبنی در این مجموعه قرار گرفت.
 
پیگیری سیاست خروج از بنگاه‌داری وزارت رفاه در سال 98
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
 
وزیر کار و رفاه اجتماعی خروج از بنگاه داری و واگذاری دستگاه های اقتصادی در مجموعه این وزارتخانه را از برنامه ها و موضوعات قابل پیگیری خود برای سال 98 برشمرد و گفت: مدیریت در دستگاه های اقتصادی باید به بخش تخصصی اش در دولت واگذار شود.
 
غذاهای خبرساز سال 97
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰
 
حوزه غذا در سال 97 دستخوش تغییرات زیادی بود، از گرانی برخی موادغذایی و کم شدن آنها در سفره غذایی مردم تا بحث های مربوط به تقلب، تراریخته و طرح هایی برای ارتقای سلامت غذایی مردم مانند غنی سازی آرد با ویتامین D و آهن و شیرین شدن ذائقه ایرانی ها، از مباحث مطرح در این سال بود.
 
مدیران سابق بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شدند
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶
 
قاضی مسعودی مقام گفت: هر سه متهم پرونده بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس،تحمل ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی و محرومیت از مشاغل دولتی به طور دائم محکوم شده اند.
 
«۹۸/۱/۱» و تراژدی تولدهای تقویمی
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴
 
با نزدیک شدن به سال نو شاید دغدغه برخی مادران باردار به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۸/۱/۱ باشد؛ موضوعی که در چند سال اخیر دغدغه جدی برخی مادران برای به دنیا آوردن فرزندشان در تاریخ‌های رُند دیگر نظیر ۹۷/۷/۷ و ... بوده است.
 
نحوه هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو در حوزه سلامت تا پایان سال اعلام می‌شود
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
پیرصالحی گفت: تا پایان سال نتیجه جمع بندی گزارش‌های هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یورو به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را اعلام می‌کنیم.
 
آغاز بسیج همگانی مبارزه با فشارخون از بهار سال آینده
۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
 
وزیر بهداشت گفت: نیازمند اقدامات بین‌بخشی و البته کمک مردم و استفاده از ظرفیت ارزشمند سازمان های مردم نهاد برای کنترل بیماری های غیرواگیر هستیم و در بهار سال آینده اولین حرکت را تحت عنوان بسیج همگانی برای مبارزه با فشار خون آغاز می‌کنیم چون حداقل ۴۰ درصد از افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود آگاهی ...
 
تمجید وزیر بهداشت از "فانا"
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
 
به گزارش فانا، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست خبری نوروزی با اصحاب رسانه گفت: پایگاه خبری-تحلیلی دارو و سلامت (فانا) در زمینه اطلاع‌رسانی بسیار موثر و کارآمد است و در بسیاری از موارد به وزارت بهداشت کمک کرده است و من از "فانا" بطور ویژه تقدیر می‌کنم
 
بازتاب گسترده سخنان نمکی درباره سلامت روان جامعه ایران
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
 
بررسی‌های "فانا" نشان می‌دهد اظهارات وزیر بهداشت درباره وضعیت سلامت روان جامعه ایران در نشست نوروزی با اصحاب رسانه سلامت با اختلاف معنادار نسبت به سایر موضوعات مطرح شده در این نشست، بیشترین میزان توجه رسانه‌های داخلی و حتی خارجی و همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود اختصاص داده است
 
رشد اقتصادی ایران در سال آینده چقدر است؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
 
رییس سازمان صمت استان تهران از ثبت سفارش بیش از ۳۴ میلیارد و ۱۲۱ میلیون یورو در استان تهران خبر داد.
 
اولین نتیجه نمونه گیری از بیماری ویروسی در قروه اعلام شد
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
 
رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اولین نتیجه نمونه گیری از مدفوع بیماری در قروه نشان می دهد که این بیماری نوعی عفونت ویروسی است که کاملا خفیف بوده و خطری مبتلایان را تهدید نمی کند.