چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
سایر اخبار
بازار خرید و فروش اعضای بدن/کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!
«آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید کلیه‌مو بفروشم و خودمو ناقص کنم؟» این جمله مشترک افرادی است که فشار اقتصادی و بسته بودن راه‌های تامین هزینه، آنها را وادار کرده که عضوی از بدن خود را بفروشند تا بتوانند زندگی کنند.
مهمترین عوامل موثر بر مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در ایران
نتایج مطالعه‌ای که با هدف ارزیابی فاکتورهای اپیدمیولوژیک و بالینی و همچنین فاکتورهای مرتبط با مرگ‌ومیر در مبتلایان به کووید-۱۹ انجام گرفت، نشان داد که بالاترین میزان مرگ‌ومیر در بین بیماران بالای ۶۵ سال، بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و در بین افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیماری‌های ...
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر شد
رئیس‌جمهور در حکمی دکتر کریم همتی را برای مدت 4 سال به عنوان «رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.
کووید-۱۹ خطرناک تر از آنفلوآنزای فصلی است
اشتباه رایجی که به خصوص در ابتدای پاندمی کرونا مطرح شد شباهت کرونای جدید با آنفلوانزای فصلی بود، در حالیکه اکنون اعلام شده، این دو بیماری بسیار متفاوتند.
تاکید دیده‌بان حقوق بشر بر لزوم کاهش تحریم‌های ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا
دیده‌بان حقوق بشر از آمریکا خواست تا باتوجه به شیوع کرونا و موانع ایران برای تامین اقلام مورد نیاز خود برای مقابله با این بیماری، تحریم ها علیه تهران را کاهش دهد و دسترسی به تجهیزات ضروری در این زمینه ...
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
نگرانی حقوق‌بگیران نجومی علوم پزشکی از یک مصوبه قانونی و چند پرسش
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۰
 
کوتاه شدن سقف حقوق‌های نجومی در سال آینده و حمایت جدی مجلس در اجرای این قانون، در حالی مورد استقبال اکثریت جامعه قرار گرفته که برخی از مسئولان از جمله اعضای هیات علمی بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی که اولین بار "حقوق‌بگیران نجومی" به دلیل دریافتی‌های چند صد میلیونی کارانه، بحث دریافت حقوق نجومی آنها ...
 
هشدار انجمن ژنتیک پزشکی ایران نسبت به عوارض حذف غربالگری سلامت جنین
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۹
 
انجمن علمی ژنتیک پزشکی ایران در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هشدار داد که حذف برنامه های غربالگری سلامت جنین، نتیجه ای جز افزایش شدید و تصاعدی نوزادان متولد شده با بیماری های ژنتیکی نخواهد داشت و از سلامت جسمی، ذهنی، روانی، اجتماعی و اقتصادی جامعه خواهد کاست.
 
افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در تهران
۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۱
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در تهران خبر داد.
 
بایدن، پزشک شخصی خود را به کاخ سفید آورد
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹
 
بایدن پزشک شخصی و دیرینه خود را برای فعالیت به عنوان پزشک ارشد کاخ سفید انتخاب کرد؛ شغلی که در دوره ریاست جمهوری ترامپ حاشیه ساز شده بود.
 
تشخیص و درمان بدخیمی‌ها را از ترس کرونا به تعویق نیندازید
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۸
 
دبیر انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با تأکید بر اینکه درمان بیماران مبتلا سرطان باوجود شیوع پاندمی کرونا، دچار وقفه نشده است، گفت: بیماران و خانواده‌های آنها از ترس ابتلا به کرونا تشخیص و درمان به موقع سرطان را به تعویق نیندازند.
 
آنفلوآنزای مرغی بطور گسترده شیوع پیدا کرده
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۰
 
به گزارش فانا، بررسی آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در کشور نشان از افزایش آمار ابتلا و معدوم‌سازی انواع طیور در کشور دارد. در پایان دی‌ ماه رئیس سازمان دامپزشکی افزایش شیوع آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان را به گردن مرغداران انداخت و گفت: به دلیل پنهان‌کاری مرغداران ...
 
آقای اکبری! راهکارهای اقتصادی شما برای افزایش جمعیت چیست؟
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۶
 
به گزارش فانا، محمداسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت امروز در نشستی خبری بار دیگر اظهارات قبلی خود را تکرار کرد و از روند شتابان پیری در ایران و لزوم افزایش جمعیت ایران گفت. اسماعیلی در سال‌های اخیر بارها و بارها این اظهارات را تکرار کرده است اما حالا می‌خواهیم یک سوال کلیدی از ایشان ...
 
۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور
۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۵
 
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۶هزار و ۴۲۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 
درخواست از مجلس برای قرار گرفتن "بیماری ‌‌CF" در زمره بیماری‌‌های خاص و تخصیص بودجه حمایتی
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
 
رئیس بنیاد بیماری سی‌اف و معاون درمان وزارت بهداشت، در نامه‌‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، قرار گرفتن بیماری سی اف در لیست بیماران خاص و تخصیص بودجه برای حمایت از بیماران در سال ۱۴۰۰ را خواستار شدند.
 
چرا قضات، پزشکان و اساتید دانشگاه را از بعضی مالیات‌ها معاف کردید؟
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
 
در کمیسیون تلفیق مجلس مصوب شده که حقوق‌ها تا ۳۲ میلیون تومان به صورت پلکانی و تا سقف ۳۰درصد مالیات بپردازند و از آن بیشتر مشمول ۳۵درصد مالیات شوند اما در اینجا هم اعضای هیأت علمی، قضات و کارانه پزشکان، مشمول معافیت مالیاتی شده است!
 
غربالگری از ۳۴۴ نوع بیماری نادر جلوگیری می‌کند
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۳
 
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر گفت: ۳۴۴ نوع بیماری نادر در ایران شناسایی شده که اغلب در ازدواج‌های فامیلی رخ می‌دهد اما با مشاوره و غربالگری می‌توان از تولد نوزادانی با چنین بیماری ها و یک عمر زجر و هزینه آن جلوگیری کرد.
 
«غربالگری» و حفظ سلامت نوزاد حق مادر است
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱
 
استاد بیماری های زنان با بیان اینکه غربالگری روشی برای بررسی سلامت جنین است، گفت:تصور اینکه این کار اجباری بوده، مطلقا از ابتدا نیز وجود نداشته و این موضوع کاملا اختیاری است.
 
دستجردی: ممنوعیت غربالگری منطقی‌ نیست
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
 
وزیر اسبق بهداشت در واکنش به برخی اظهار نظرها درباره اجباری بودن غربالگری جنین گفت: ممنوعیت غربالگری به هیچ‌وجه کار درست و منطقی‌ای نیست و ظاهرا مجلس هم تاکید روی عدم اجبار غربالگری دارد. البته تاکید می‌کنم غربالگری هیچگاه اجباری نبوده و اگر فرضا پزشکی اقدام به اجبار مادر برای غربالگری کرده،‌ متخلف ...
 
۹۸ فوتی جدید کرونا در کشور
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
 
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۶هزار و ۳۰۹ بیمار جدید کووید-۱۹ در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
 
ممکن است جهش ویروس در داخل کشور اتفاق بیافتد
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۶
 
وزیر بهداشت گفت: باید تعداد تست های تشخیص سریع کرونا در مراکز منتخب ۱۶ و ۲۴ ساعته و درمانگاه ها افزایش پیدا کند چون زمان مشخص شدن نتیجه این تست ها بسیار کوتاه است.
 
افزایش ابتلا به کرونا در ۲ رده سنی
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۷
 
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران ضمن ابراز نگرانی از بروز موچ چهارم کرونا از اواسط بهمن ماه در کشور، گفت: اینکه مردم فکر کنند که میزان بیماری بسیار کم شده و بیماری عملا از بین رفته، تصوری واقعا خطرناک است.
 
از کاهش عمر تالاسمی‌ها به ۳۰ سال تا مهاجرت هموفیلی‌ها به تهران و هزینه‌ ۵ میلیونی ماهیانه یک بیمار ام اسی‌
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۷
 
هزینه‌ی داروهایم بسیار زیاد است و چون دفترچه روستایی دارم، خیلی جاها بیمه‌‌ام را قبول نمی‌کنند، هزینه‌ی هر ماه داروها ۱۳۰ هزار تومان می‌شود، اما همه‌ی داروهایم اینجا نیست و باید برای تهیه‌ی آن به اهواز بروم و چون هزینه رفت و آمد زیاد می‌شود، نمی‌توانیم مرتب برویم و برای همین همیشه از دارو استفاده نمی‌کنم....
 
دانشمندان چینی ژن‌درمانی کاهنده روند پیری ساختند
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۲
 
به گزارش فانا، دانشمندان چینی ژن‌درمانی جدیدی را توسعه داده‌اند که برخی از اثرات پیری را در موش‌ها معکوس کرده و طول عمر آنها را افزایش داده است، یافته‌ای که شاید روزی بتواند به درمانی مشابه برای انسان‌ها تبدیل شود. در این روش، ژن موسوم به kat7 که دانشمندان آن‌را به عنوان ...
 
درخواست رییس کل سازمان نظام پزشکی برای بازگشت تعرفه گذاری خدمات بخش خصوصی به این سازمان
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به معاون اول ریاست جمهوری خواستار بازگرداندن حق تعیین تعرفه بخش خصوصی به این سازمان شد.
 
هشدار کمبود پزشک در سال‌های آتی
۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۲
 
نتایج یک مطالعه نشان داد که تولید ناخالص داخلی، ساختار سنی و تعداد تخت‌های بیمارستانی بر تقاضای پزشک در ایران تاثیر می‌گذارد. با توجه به پیش‌بینی عرضه و تقاضای پزشک، در سال‌های 1397 تا 1410، با کمبود پزشک روبرو خواهیم بود.