پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ,9 April 2020
مکمل‌ و گیاهان دارویی
ویتامین E و روی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت می‌کند
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: استفاده از ویتامین های D، E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
ماریجوانای درمانی در برزیل هم قانونی شد
آژانس رگولاتوری بهداشت برزیل (Anvisa) مقررات مربوط به عرضه محصولات دارویی بر پایه کانابیس را در این کشور تائید کرد اما در یک رای جداگانه با پیشنهاد اعطای مجوز به تولید ماریجوانای درمانی در این کشور مخالفت ...
تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» هر چه سریعتر متوقف شود
معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اعلام تاثیر مصرف تریاک در بروز شش نوع سرطان بر اساس شواهد قوی علمی، نسبت به افزایش ۸۶ درصدی خطر بروز مرگ بر اثر بیماری با مصرف مستمر تریاک هشدار داد و خواستار توقف سریع تبلیغات درباره تاثیرات درمانی تریاک بویژه در شبکه‌های مجازی شد.
هشدار نسبت به استفاده از "سنگ مرداب"
پودر سنگ مرداب به نام‌های مردار سنگ، پودر سنگ مردار، پودر سنگ نقره، سنگ مرده نیز معروف است که در بسیاری از عطاری‌ها به عنوان ماده‌ای جهت رفع بوی عرق دست و پا بفروش می‌رسد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
«مکمل‌های ویتامینی» را خود سرانه مصرف نکنید
۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶
 
مدیردفتر تغذیه وزارت بهداشت گفت: تاکنون مستندات علمی دال بر موثر بودن مکمل‌های ویتامینی در پیشگیری و کنترل کرونا وجود ندارد؛ بنابراین مصرف خودسرانه آنها علاوه بر بروز مسمومیت ناشی از مصرف زیاد،موجب تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود.
 
توصیه‌هایی درباره نحوه مصرف ویتامین D در شرایط شیوع کرونا
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۶
 
انجمن متخصصین غدد درون‌ریز با همکاری انجمن روماتولوژی ایران، دستورالعملی را درباره مصرف ویتامین D و تاثیر آن در پیشگیری از ابتلا به کرونا ارایه کرده است.
 
ترکیب طب سنتی و نوین درمانی مؤثر برای مبتلایان به کرونا در چین
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۰
 
متخصصان طب سنتی ایرانی و طب سنتی چینی، در دومین نشست ویدئوکنفرانس در خصوص کروناویروس جدید، به تبادل نظر و بررسی تطبیقی علائم بیماران کرونایی و کمک به درمان آنها از دیدگاه طب ایرانی و چینی پرداختند.
 
مصرف بیش از حد مکمل ها به کبد آسیب می‌زند
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۴۶
 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: مصرف بیش از حد مکمل ها باعث عارضه اشباع بیش از حد ویتامین ها می شود و کبد چرب به همراه سردرد و تهوع را به دنبال دارد.
 
آیا ویتامین دی در درمان کرونا موثر است؟
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۶
 
انجمن های علمی متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم ایران و روماتولوژی ایران اعلام کردند در مورد ویروس جدید کرونا، ناشناخته ها بسیار است و نقش ویتامین دی در مقابله با عفونت حاصل از این ویروس ثابت نشده است.
 
ویتامین C در پیشگیری و درمان کروناویروس نقش دارد
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۳
 
تیمی از محققان چینی در تحقیقات اخیر خود پی بردند که مصرف دوز بالا ویتامین C می تواند یکی از گزینه های درمانی برای کروناویروس باشد.
 
روغن بنفشه تاثیری در درمان کرونا ندارد
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۵
 
رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: توصیه به استعمال روغن بنفشه که اخیرا در فضای مجازی تبلیغ می‌شود فاقد هرگونه تاثیر مثبت برای درمان بیماری کرونا بوده و این تجویز غیرتخصصی به هیچوجه صحیح نیست.
 
۲ شرکت ایرانی در تلاش برای تولید داروی گیاهی کرونا
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۸
 
عضو کمیته علمی کووید۱۹ گفت: ۲ شرکت ایرانی تولید ۲ داروی گیاهی درمان کرونا را در پیش گرفته‌اند و ۲ شرکت دیگر در زمینه تولید دو داروی دیگر فعالیت می‌کنند که برای افراد دارای علائم کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
دستورالعمل مصرف ویتامین دی برای مقابله با کرونا
۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱
 
انجمن متخصصین غدد درون ریز و متابولیسم با توجه به انتشار اخبار و پیشنهادهای متنوع در مورد مصرف مکمل‌های ویتامین دی به منظور تقویت سیستم ایمنی در مبارزه با ویروس کرونا دستورالعملی کوتاه در خصوص این موضوع ارائه کرد.
 
پیشنهاد معرفی گیاهان دارویی به وزارت بهداشت داده شد
۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱
 
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی گیاهان دارویی موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شوند که می‌تواند برای مقابله با بیماری کرونا موثر باشد.
 
ویتامین‌هایی که از ابتلا به «کرونا» پیشگیری می‌کنند
۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
 
یک متخصص تغذیه گفت: ترکیبات ویتامینی A, C, D و سلینیوم و روی نقش بسزایی در کاهش ابتلا به بیماری کرونا دارند.
 
جک تری دی چیست؟ JACK 3D؛ماده ممنوعه پر سرو صدای این روزها
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۲
 
ماده ممنوعه که این روزها نامش زیاد شنیده می‌شود یک مکمل غذایی نیست و سال‌هاست فروش آن ممنوع است و خطر مرگ هم دارد.
 
قاچاق سازمان یافته شیرخشک صنعتی
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۸
 
یک مقام مسئول گفت: اخیرا شاهد قاچاق شیرخشک صنعتی هستیم که شرکت ها به جای فروش به واحدهای تولیدی، کالا را به صورت سازمان یافته، به شبکه قاچاق می دهند.
 
خرید داروهای گیاهی کاهش وزن هدر دادن پول است!
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱
 
یک مطالعه فراتحلیل و بررسی سیستماتیک شواهد نشان می‌دهد که کاهش وزن ناشی از داروهای گیاهی از نظر بالینی ناچیز است و در واقع داروهای کاهش وزن گیاهی مؤثر نیستند.
 
شیطنت برخی شرکت‌ها
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳
 
به گزارش خبرنگار فانا، سیدجعفر میرفخرایی دبیر تولیدکنندگان داروها و فراورده‌های گیاهان دارویی در دومین مراسم تقدير از توانمندی‌های تولیدی صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور با تمرکز بر محصولات دارای فناوری ویژه گفت: تاکنون ۳۰۷۳ پروانه برای داروهای طبیعی، ۴۱۲ پروانه برای مواد اولیه، ۱۱۸۹ ...
 
نگاه پدرسالاری را کنار بگذارید
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۹
 
به گزارش خبرنگار فانا، عباس کبریایی‌زاده رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی غذایی ایران در دومین مراسم تقدير از توانمندی‌های تولیدی صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور با تمرکز بر محصولات دارای فناوری ویژه گفت: هم‌اکنون بیش از ۸۰٪ بازار مکمل مربوط به تولیدات داخلی ...
 
ارزآوری ۴۵۰ میلیون دلاری صادرات گیاهان دارویی در ۹ ماهه سال جاری
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳
 
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از رشد ۳۷ درصدی صادرات اسانس و فرآورده های جانبی گیاهان دارویی طی دو سال گذشته نسبت به سنوات قبل در کشور خبر داد.
 
۲۰ درصد کودکان زیر ۲ سال کمبود روی دارند
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۱
 
کمبود روی در کودکان زیر دو سال در کشور حدود ۲۰ درصد بوده و این کمبود در مناطق روستایی اقلیم جنوبی استان سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان و کرمان بیشتر است.
 
هشدارِ زیاده‌روی در مصرف یک ویتامین
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
 
پزشکان هشدار دادند که زیاده‌روی در مصرف ویتامین B۱۲ می‌تواند خطرناک باشد.
 
صادرات گیاهان دارویی امسال ۷۰۰ میلیون دلار برآورد شد
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۵
 
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته به نظر می رسد امسال ارز آوری از محل صادرات گیاهان دارویی ۷۰۰ میلیون دلار برسد.