يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ,20 September 2020
مکمل‌ و گیاهان دارویی
ویتامین E و روی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت می‌کند
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: استفاده از ویتامین های D، E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
ماریجوانای درمانی در برزیل هم قانونی شد
آژانس رگولاتوری بهداشت برزیل (Anvisa) مقررات مربوط به عرضه محصولات دارویی بر پایه کانابیس را در این کشور تائید کرد اما در یک رای جداگانه با پیشنهاد اعطای مجوز به تولید ماریجوانای درمانی در این کشور مخالفت ...
تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» هر چه سریعتر متوقف شود
معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اعلام تاثیر مصرف تریاک در بروز شش نوع سرطان بر اساس شواهد قوی علمی، نسبت به افزایش ۸۶ درصدی خطر بروز مرگ بر اثر بیماری با مصرف مستمر تریاک هشدار داد و خواستار توقف سریع تبلیغات درباره تاثیرات درمانی تریاک بویژه در شبکه‌های مجازی شد.
هشدار نسبت به استفاده از "سنگ مرداب"
پودر سنگ مرداب به نام‌های مردار سنگ، پودر سنگ مردار، پودر سنگ نقره، سنگ مرده نیز معروف است که در بسیاری از عطاری‌ها به عنوان ماده‌ای جهت رفع بوی عرق دست و پا بفروش می‌رسد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
دلیل تخته‌شدن دکان سلامت در برخی عطاری‌ها!
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
 
گیاهان دارویی به دلیل اهمیت بسیار زیادی که در درمان بیماری‌ها دارند، توجه زیادی را به خود جلب کرده و باعث شده‌اند که بازار عطارها، رونق خوبی را به خود ببیند. اما آیا در عطاری‌ها کلیه نکات مربوط به سلامت افراد به‌طور دقیق لحاظ می‌شود؟ محققین نگاهی به این موضوع انداخته‌اند.
 
۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۴
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: براساس تصمیمات سازمان برنامه و بودجه برای امسال هم باید همان ارز ۴۲۰۰ تومانی درخصوص تولید و تامین شیر خشک در نظر گرفته شود.
 
ذخیره چهار ماهه شیر خشک‌های رژیمی
۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
 
رئیس اداره شیر خشک و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه تامین و توزیع شیرخشک های رژیمی، گفت: با توجه به مشکلات تخصیص ارز و شیوع کرونا، حمل‌ونقل زمینی این فرآورده‌ها با مشکل روبه‌رو شده بود که به‌محض اعلام شرکت‌های واردکننده، از طریق امور بین‌الملل و وزارت امور خارجه برای حل مشکل اقدام ...
 
رشد ۱۲۰ درصدی ارزش صادرات گیاهان دارویی
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۰
 
یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت از رشد ۱۲۰ درصدی ارزش صادرات گیاهان دارویی در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 
۲ داروی گیاهی برای تسکین بیماران سرپایی کرونا مجوز گرفتند
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۴
 
عضو کمیته علمی مبارزه به کرونا با بیان اینکه ۲ داروی گیاهی برای تسکین بیماران سرپایی کرونایی مجوز گرفتند، گفت: تجویز این داروها اجباری نیست ولی اثربخشی تسکینی دارند.
 
نقش سازمان غذا و دارو در توسعه صادرات مکمل‌ها
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۸
 
مسؤول کمیته صادرات سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های ایران گفت: علیرغم مشکلات پیش آمده، در این شرایط اقتصادی، اداره دارایی، بیمه و گمرکات کشور همان سخت­گیری­‌های قبل از تحریم و کرونا را دارند و جای نفس کشیدن برای تولیدکنندگان نیست.
 
عدم صدور مجوز فروآرده‌های طبیعی و گیاهی برای درمان کرونا
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۳
 
آل‌بویه گفت: تاکنون از نقاط مختلف کشور درخواست‌هایی جهت دریافت مجوز فرآورده درمان کرونا داشته‌ایم، اما هیچگونه مجوزی برای فرآورده‌های سنتی و مکمل در درمان کووید ۱۹ صادر نشده است.
 
ارزش صادرات سالانه گیاهان دارویی به ۵۰۰ میلیون دلار رسید
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۱
 
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ارزش صادرات سالانه گیاهان دارویی به حدود ۵۰۰ میلیون دلار رسید.
 
داروی گیاهی ترک اعتیاد رونمایی شد
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۶
 
داروی ترک اعتیاد گیاهی که توسط محققان پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی ساخته و تولید شد به مرحله رونمایی رسید.
 
سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت منصوب شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۲
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر نفیسه حسینی یکتا را به عنوان سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.
 
افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت داروهای گیاهی
۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۷
 
رییس اتحادیه عطاران و مواد شوینده گفت: قیمت‌ داروهای گیاهی نسبت به اوایل سال تقریباً ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و آن نیز به دلیل تاثیر افزایش قیمت سایر اجناس و هزینه‌های آب و برق است.
 
شیوع کرونا، صادرات شیرین‌بیان ایران را زمین زد
۳۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۷
 
به گزارش فانا، شرکت تولید و صادرات ریشمک اعلام کرد: براساس عملکرد شرکت در دوره مالی ۶ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ میزان صادرات در این مدت ۷۲۵۰۰ کیلوگرم بود درحالی‌که این رقم در دوره مشابه سال قبل ۳۴۷۰۰۰ کیلوگرم بود که علت این کاهش شدید فروش، بابت فراگیر شدن بیماری کرونا در جهان است. گفتنی است ...
 
مشکل اساسی در زمینه تامین مکمل های درمانی کودکان وجود ندارد
۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۹
 
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: اگر مشکلی در زمینه تامین مکمل ها وجود دارد شهروندان با شماره ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند و آن را اطلاع دهند.
 
افزایش 11 درصدی قیمت شیرخشک
۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۹
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: رفع مشکلات سامانه نظارتی سازمان غذا و دارو در حال انجام است و ظرف یکی دو ماه آینده مشکلات سامانه برطرف می شود.
 
۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳
 
نائب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: در حادثه نطنز هیچ ماده رادیواکتیوی منتشر نشده است و مردم به هیچ عنوان به صورت خودسرانه به دنبال تهیه داروی ضدرادیواکتیو نباشند.
 
۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۷
 
به گزارش فانا، شرکت سرمایه‌گذاری شفادارو اعلام کرد: از فروش شرکت داروسازی دانا در سال جاری، حدود ۳۰٪ محصولات مکمل و ۲٪ نیز OTC پیش‌بینی شده است اما با توجه به افزایش مصرف مکمل‌ها به دلیل بیماری کرونا، به نظر می‌رسد که سهم فروش مکمل‌ها تا ۴۴٪ نیز افزایش یابد و سهم فروش OTC نیز ...
 
کمبود شیرهای خشک متابولیک به زودی برطرف می‌شود
۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۴
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا با استفاده از سیستم حمل و نقل زمینی و دریایی شیر خشک‌های مورد نیاز را تامین کنیم و به زودی این کمبودهای جزئی برطرف می‌شود.
 
فریبکاری به نام تولید «تحت لیسانس» مکمل‌های غذایی
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۱
 
رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‎های رژیمی غذایی گفت: بیش از 80 درصد از نیاز کشور به مکمل‌های غذایی را تولیدات داخلی تأمین می‎کند و تنها 20 درصد از سهم بازار در اختیار محصولات وارداتی است.
 
قیمت شیر خشک پس از حذف ارز دولتی گران نشد
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰
 
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک گفت: فعلا با حذف ارز دولتی از دارو، قیمت شیرخشک گران نشده است. در حال حاضر قیمت هر قوطی شیرخشک بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان است.
 
قیمت‌گذاری فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در سازمان غذا و دارو
۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸
 
معاون اجرایی اداره کل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری مکمل‌ها از اواخر سال ۹۸ در سندیکاها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط صورت نمی‌گیرد، گفت: قیمت‌گذاری مکمل‌ها با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در سازمان غذا و دارو صورت خواهد گرفت.