چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
مکمل‌ و گیاهان دارویی
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی،...
ویتامین E و روی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت می‌کند
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: استفاده از ویتامین های D، E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
ماریجوانای درمانی در برزیل هم قانونی شد
آژانس رگولاتوری بهداشت برزیل (Anvisa) مقررات مربوط به عرضه محصولات دارویی بر پایه کانابیس را در این کشور تائید کرد اما در یک رای جداگانه با پیشنهاد اعطای مجوز به تولید ماریجوانای درمانی در این کشور مخالفت ...
تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» هر چه سریعتر متوقف شود
معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اعلام تاثیر مصرف تریاک در بروز شش نوع سرطان بر اساس شواهد قوی علمی، نسبت به افزایش ۸۶ درصدی خطر بروز مرگ بر اثر بیماری با مصرف مستمر تریاک هشدار داد و خواستار توقف سریع تبلیغات درباره تاثیرات درمانی تریاک بویژه در شبکه‌های مجازی شد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
کمبود ۸۰ درصدی ویتامین D در بین ایرانی ها
۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
 
معاون اداره کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، بر ضرورت توجه به مصرف ویتامین D مورد نیاز بدن برای کاهش بروز بیماری ها تاکید کرد.
 
تاثیر داروی گیاهی "رژدا " برای درمان کویید۱۹ رد شد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۳
 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادعاهای مطرح شده در زمینه تاثیر داروی گیاهی به نام " رژدا " بر کرونا را نپذیرفت و امکان کاهش علایم بیماری کووید ۱۹ با مصرف این فرآورده گیاهی را رد کرد.
 
کشت و تولید کانابیس پزشکی در ازبکستان قانونی شد
۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴
 
به گزارش فانا، ازبکستان مجوز کشت و تولید کانابیس پزشکی را در این کشور به یک شرکت مالتی داد. این نخستین باری است که دولت ازبکستان چنین مجوزی را به یک شرکت می‌دهد. ازبکستان سابقه طولانی در کشت کانابیس دارد اما این ماده جزو مواد ممنوعه در این کشور است اگرچه درخواست‌های زیادی برای قانونی شدن ...
 
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
 
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی، ناپایدار و بسیار مستعد اکسیداسیون است و در طی فرآیند نگهداری و طبخ مواد غذایی از بین می‌رود.
 
۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸
 
رئیس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران از رئیس سازمان غذا و دارو خواست مستندات علمی منجر به تایید داروهای منصوب به حوزه طب سنتی در خصوص درمان کرونا به این سازمان ارائه شود.
 
بزرگسالان هر ماه یک قرص ۵۰ هزار واحدی ویتامین دی مصرف کنند
۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
 
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر مصرف ماهیانه یک قرص ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان ۱۸ سال تاکید کرد.
 
کمبود آمپول ویتامین K در آذربایجان شرقی
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۰
 
مدیر دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز از نبود آمپول ویتامین K برای بیماران سرپایی به دلیل کمبود این آمپول، خبر داد.
 
کشف داروی گیاهی امیدوارکننده برای درمان کرونا توسط محققان چینی و آلمانی
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۵
 
خبرگزاری «شینهوا» در گزارشی از کشف یک درمان گیاهی «امیدوار کننده» برای بیماران مبتلا به درجه متوسط ویروس کرونا توسط محققان چینی و آلمانی خبر داد.
 
فروش مکمل‌های غذایی در فضای مجازی ممنوع
۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۸
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فروش مکمل‌های تغذیه‌ای در فضای مجازی ممنوع است.
 
نمکی: تست‌های تشخیص سریع کرونا تا هفته آینده به دست ما می‌رسد
۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۵
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست‌های آنتی ژن یا تشخیص سریع کرونا تا هفته آینده به دست ما می‌رسد که در نهایت بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخ نیاز دارد و بین ۹۸ تا ۱۰۰ درصد موثر هستند.
 
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹
 
به گزارش فانا، با حکم رئیس سازمان غذا و دارو، عبدالعظیم بهفر مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل این سازمان منصوب و جانشین منوچهر دادگرنژاد در این سمت شد. دادگرنژاد دهم آذر ماه سال قبل به عنوان مدیرکل فرآورده‌های ...
 
67 داروی طب سنتی برای درمان کرونا کد اخلاق گرفتند
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۸
 
با آماری که یک ماه پیش منتشر شد از مجموع بیش از ۲۵۰ طرح تحقیقاتی مصوب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که کد اخلاق کمیته و کد IRCT را گرفتند، ۶۷ طرح، طرح‌های طب سنتی، طب مکمل و گیاهان دارویی است که نشان دهنده یک پتانسیل بزرگ است.
 
کانابیس پزشکی از کانادا به اروپا رسید
۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۳
 
به گزارش فانا، شرکت آلمانی استادا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید داروهای ژنریک و OTC در اروپا از امضای یک توافق‌نامه عرضه اختصاصی با شرکت کانادایی مدیفارم لبز خبر داد. براساس این توافق‌نامه قرار است شرکت کانادایی کانابیس پزشکی را برای شرکت آلمانی جهت توزیع در آلمان و سپس در سایر کشورهای ...
 
تاثیر منفی پاندمی COVID-19 بر صادرات جینسینگ کانادا
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۵
 
به گزارش فانا، پاندمی COVID-19 روی صادرات جینسینگ کانادا تاثیر منفی گذاشته است، ریشه‌ای که بطور گسترده در آسیا برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و مشکلات از سرماخوردگی تا ناتوانی جنسی مصرف می‌شود. کانادا دومین صادرکننده بزرگ جینسینگ در جهان بعد از چین است و بیشتر این صادرات نیز به ...
 
فروش آنلاین شیرخشک و مکمل فقط در داروخانه‌های اینترنتی مجاز است
۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳
 
مدیر پروژه پایش تجارت الکترونیکی ایران گفت: فقط داروخانه‌هایی که نماد اینترنتی دریافت کرده‌اند مجوز فروش آنلاین شیرخشک و مکمل‌های دارویی را دارند.
 
نستله به دنبال تولید ویتامین‌های شخصی‌سازی شده
۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۳
 
به گزارش فانا، نستله پیش‌بینی کرد که فروش کسب‌وکار تغذیه بهداشتی این شرکت تا پایان سال آینده میلادی به ۴.۴ میلیارد دلار خواهد رسید. بزرگترین شرکت غذایی جهان در حال توسعه بخش مکمل‌های شخصی‌سازی شده و درمان‌های آلرژی است. مارک اشنایدر مدیرعامل نستله گفت: ویتامین‌های ...
 
تولید همپ (شاهدانه) در پاکستان قانونی شد
۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۹
 
به گزارش فانا، وزیر علوم و فناوری پاکستان خبر داد: دولت پاکستان در تصمیمی تاریخی تولید همپ (شاهدانه) را در این کشور که می‌تواند درآمد ارزی تا ۱ میلیارد دلار را در سه سال آینده برای این کشور ایجاد کند، تائید کرد. فواد چودری افزود: کانابیدیولی که در همپ وجود دارد، نقشی مهم در علم پزشکی و درمان‌...
 
دلیل تخته‌شدن دکان سلامت در برخی عطاری‌ها!
۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
 
گیاهان دارویی به دلیل اهمیت بسیار زیادی که در درمان بیماری‌ها دارند، توجه زیادی را به خود جلب کرده و باعث شده‌اند که بازار عطارها، رونق خوبی را به خود ببیند. اما آیا در عطاری‌ها کلیه نکات مربوط به سلامت افراد به‌طور دقیق لحاظ می‌شود؟ محققین نگاهی به این موضوع انداخته‌اند.
 
۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۴
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: براساس تصمیمات سازمان برنامه و بودجه برای امسال هم باید همان ارز ۴۲۰۰ تومانی درخصوص تولید و تامین شیر خشک در نظر گرفته شود.
 
ذخیره چهار ماهه شیر خشک‌های رژیمی
۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
 
رئیس اداره شیر خشک و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو با اشاره به جزییات نحوه تامین و توزیع شیرخشک های رژیمی، گفت: با توجه به مشکلات تخصیص ارز و شیوع کرونا، حمل‌ونقل زمینی این فرآورده‌ها با مشکل روبه‌رو شده بود که به‌محض اعلام شرکت‌های واردکننده، از طریق امور بین‌الملل و وزارت امور خارجه برای حل مشکل اقدام ...