يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ,11 April 2021
مکمل‌ و گیاهان دارویی
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی،...
ویتامین E و روی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت می‌کند
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: استفاده از ویتامین های D، E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
ماریجوانای درمانی در برزیل هم قانونی شد
آژانس رگولاتوری بهداشت برزیل (Anvisa) مقررات مربوط به عرضه محصولات دارویی بر پایه کانابیس را در این کشور تائید کرد اما در یک رای جداگانه با پیشنهاد اعطای مجوز به تولید ماریجوانای درمانی در این کشور مخالفت ...
تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» هر چه سریعتر متوقف شود
معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اعلام تاثیر مصرف تریاک در بروز شش نوع سرطان بر اساس شواهد قوی علمی، نسبت به افزایش ۸۶ درصدی خطر بروز مرگ بر اثر بیماری با مصرف مستمر تریاک هشدار داد و خواستار توقف سریع تبلیغات درباره تاثیرات درمانی تریاک بویژه در شبکه‌های مجازی شد.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
قاچاق شیرخشک به پاکستان
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۱
 
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک کودکان می‌گوید: شیرخشک در ایران ارزان است. همین مساله باعث جذاب شدن قاچاق شیرخشک به پاکستان و دیگر کشورهای همسایه شده است.
 
مصرف تفریحی ماریجوانا در نیویورک و ویرجینیا قانونی می‌شود
۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۷
 
به گزارش فانا، اندرو کومو فرماندار نیویورک روز چهارشنبه لایحه قانونی شدن مصرف ماریجوانا توسط بزرگسالان را امضا کرد و به این ترتیب نیویورک به پانزدهین ایالت در آمریکا تبدیل خواهد شد که مصرف تفریحی ماریجوانا در آن قانونی می‌شود. همچنین رالف نورتام فرماندار ایالت ویرجینیا روز چهارشنبه پیشنهاد قانونی ...
 
کانابیس مانند مخدرهای نسخه‌ای اعتیادآور است
۱۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶
 
به گزارش فانا، نتیجه یک مطالعه جدید نشان داد میزان اعتیاد نوجوانان به کانابیس تقریبا مشابه با میزان اعتیاد آنها به مخدرهای نسخه‌ای است. یافته‌های این مطالعه با این تصور عمومی که کانابیس اعتیادآور نیست، متناقض است، آن هم در شرایطی که بسیاری از ایالات آمریکا به سمت قانونی کردن مصرف کانابیس ...
 
افزایش بی‌رویه قیمت گیاهان دارویی در طول یک سال گذشته
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد گفت: در طول یک سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های گیاهان دارویی هستیم.
 
شیرخشک ۲۰ درصد گران شد
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۸
 
شیرخشک ۲۰ درصد گران شد. رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک می‌گوید: به دلیل افزایش قیمت قوطی، شیر پرچرب و کارتن‌های مقوایی شیرخشک گران شد و به قیمت ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.
 
کمبود ۸۰ درصدی ویتامین D در بین ایرانی ها
۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
 
معاون اداره کل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، بر ضرورت توجه به مصرف ویتامین D مورد نیاز بدن برای کاهش بروز بیماری ها تاکید کرد.
 
تاثیر داروی گیاهی "رژدا " برای درمان کویید۱۹ رد شد
۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۳
 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ادعاهای مطرح شده در زمینه تاثیر داروی گیاهی به نام " رژدا " بر کرونا را نپذیرفت و امکان کاهش علایم بیماری کووید ۱۹ با مصرف این فرآورده گیاهی را رد کرد.
 
کشت و تولید کانابیس پزشکی در ازبکستان قانونی شد
۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۴
 
به گزارش فانا، ازبکستان مجوز کشت و تولید کانابیس پزشکی را در این کشور به یک شرکت مالتی داد. این نخستین باری است که دولت ازبکستان چنین مجوزی را به یک شرکت می‌دهد. ازبکستان سابقه طولانی در کشت کانابیس دارد اما این ماده جزو مواد ممنوعه در این کشور است اگرچه درخواست‌های زیادی برای قانونی شدن ...
 
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۸
 
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی، ناپایدار و بسیار مستعد اکسیداسیون است و در طی فرآیند نگهداری و طبخ مواد غذایی از بین می‌رود.
 
۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۸
 
رئیس سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران از رئیس سازمان غذا و دارو خواست مستندات علمی منجر به تایید داروهای منصوب به حوزه طب سنتی در خصوص درمان کرونا به این سازمان ارائه شود.
 
بزرگسالان هر ماه یک قرص ۵۰ هزار واحدی ویتامین دی مصرف کنند
۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۴
 
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر مصرف ماهیانه یک قرص ۵۰ هزار واحدی ویتامین D در بزرگسالان ۱۸ سال تاکید کرد.
 
کمبود آمپول ویتامین K در آذربایجان شرقی
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۰
 
مدیر دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز از نبود آمپول ویتامین K برای بیماران سرپایی به دلیل کمبود این آمپول، خبر داد.
 
کشف داروی گیاهی امیدوارکننده برای درمان کرونا توسط محققان چینی و آلمانی
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۵۵
 
خبرگزاری «شینهوا» در گزارشی از کشف یک درمان گیاهی «امیدوار کننده» برای بیماران مبتلا به درجه متوسط ویروس کرونا توسط محققان چینی و آلمانی خبر داد.
 
فروش مکمل‌های غذایی در فضای مجازی ممنوع
۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۸
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فروش مکمل‌های تغذیه‌ای در فضای مجازی ممنوع است.
 
نمکی: تست‌های تشخیص سریع کرونا تا هفته آینده به دست ما می‌رسد
۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۵
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست‌های آنتی ژن یا تشخیص سریع کرونا تا هفته آینده به دست ما می‌رسد که در نهایت بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای پاسخ نیاز دارد و بین ۹۸ تا ۱۰۰ درصد موثر هستند.
 
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۹
 
به گزارش فانا، با حکم رئیس سازمان غذا و دارو، عبدالعظیم بهفر مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل این سازمان منصوب و جانشین منوچهر دادگرنژاد در این سمت شد. دادگرنژاد دهم آذر ماه سال قبل به عنوان مدیرکل فرآورده‌های ...
 
67 داروی طب سنتی برای درمان کرونا کد اخلاق گرفتند
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۸
 
با آماری که یک ماه پیش منتشر شد از مجموع بیش از ۲۵۰ طرح تحقیقاتی مصوب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که کد اخلاق کمیته و کد IRCT را گرفتند، ۶۷ طرح، طرح‌های طب سنتی، طب مکمل و گیاهان دارویی است که نشان دهنده یک پتانسیل بزرگ است.
 
کانابیس پزشکی از کانادا به اروپا رسید
۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۳
 
به گزارش فانا، شرکت آلمانی استادا یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید داروهای ژنریک و OTC در اروپا از امضای یک توافق‌نامه عرضه اختصاصی با شرکت کانادایی مدیفارم لبز خبر داد. براساس این توافق‌نامه قرار است شرکت کانادایی کانابیس پزشکی را برای شرکت آلمانی جهت توزیع در آلمان و سپس در سایر کشورهای ...
 
تاثیر منفی پاندمی COVID-19 بر صادرات جینسینگ کانادا
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۵
 
به گزارش فانا، پاندمی COVID-19 روی صادرات جینسینگ کانادا تاثیر منفی گذاشته است، ریشه‌ای که بطور گسترده در آسیا برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها و مشکلات از سرماخوردگی تا ناتوانی جنسی مصرف می‌شود. کانادا دومین صادرکننده بزرگ جینسینگ در جهان بعد از چین است و بیشتر این صادرات نیز به ...
 
فروش آنلاین شیرخشک و مکمل فقط در داروخانه‌های اینترنتی مجاز است
۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۳
 
مدیر پروژه پایش تجارت الکترونیکی ایران گفت: فقط داروخانه‌هایی که نماد اینترنتی دریافت کرده‌اند مجوز فروش آنلاین شیرخشک و مکمل‌های دارویی را دارند.