يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ ,24 March 2019
دارو
پیشرفت‌های جدید در لقمان طی دو تا سه سال آینده
مدیرعامل شرکت دارويی و بهداشتی لقمان از پیشرفت‌های جدید در این شرکت طی دو تا سه سال آینده خبر داد.
قسمت سوم: گلی‌زیتکس پیوسته‌رهش®
فانا: اهداف درمانی در کنترل دیابت نوع دو براساس گایدلاین‌های معتبر دنیا این است که از یک سو قند خون بیمار کنترل شود و از سوی دیگر بیمار دچار افت قند خون و عوارض خطرناک ناشی از آن نشود. علی‌رغم وجود گروه‌های جدید داروهای کاهنده قند خون، هنوز سولفونیل اوره‌ها به‌ویژه گلی‎کلازید (گلی‌زیتکس) ® دارای ...
دلایل عدم انعقاد قرارداد با داروخانه‌های تازه تأسیس
مدیر عامل بیمه سلامت ایران به گلایه‌های داروسازان مبنی بر قرارداد نبستن بیمه سلامت با داروخانه‌هایی که به تازگی تاسیس شده‌اندپاسخ داد.
بزرگترین تولیدکننده واکسن تب برفکی کشور همچنان فعال است
رییس اداره کار و رفاه اجتماعی مهاباد با اشاره به اینکه فعالیت یکی از بزرگترین کارخانه های تولید واکسن تب برفکی کشور با عنوان «شرکت فرآورده های زیستی روناک» در این شهرستان به یک سوم کاهش پیدا کرده است،...
مقاومت خارق‌العاده تنها کارخانه داروسازی غزه در مقابل اسرائیل
تنها کارخانه داروسازی در نوار غزه در پی محدودیت‌های اعمال شده توسط اسرائیل و بحران‌های اقتصادی ناشی از محاصره ۱۲ ساله این منطقه توسط اسرائیل برای ادامه حیات خود با چالش مواجه شده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا نام ۱۴ فرد و نهاد را در ارتباط با برنامه هسته‌ای و موشکی ایران به فهرست تحریم‌های خود افزود، از جمله دو شرکت کیمیا پخش شرق و پیشرو داروی پردیس.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱
 
سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) اعلام کرد به برخی از تولیدکنندگان، مجوز فروش داروهای فشارخون حاوی حد مشخصی از یک ناخالصی سرطان‌زا را می‌دهد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
 
نوونوردیسک در اقدامی مهم درخواست دریافت تائیدیه FDA برای داروی دیابت خوراکی خود به نام سماگلوتاید را ثبت کرد، قرصی که نوو امیدوار است تغییر و تحول شگرفی را در بازار دیابت به وجود آورد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸
 
همزمان با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری انتخابات مهم پارلمانی در یونان، نوارتیس اعلام کرد که در تحقیقات داخلی خود به هیچ شواهدی که مبنی بر پرداخت رشوه از سوی این شرکت به مقامات یونانی باشد دست نیافته است.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷
 
داروی Sunosi (solriamfetol) شرکت جَز فارماسوتیکالز برای درمان بیماران مبتلا به نارکولپسی یا آپنه انسدادی خواب (OSA) که یک نوع اختلال خواب است، تائیدیه FDA را گرفت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵
 
فایزر ۱۵% درصد از سهام شرکت فرانسوی ویوِت تراپیوتیکس را که روی یک ژن درمانی آزمایشی برای درمان بیماری ویلسون یک اختلال ژنتیکی نادر کار می‌کند، خرید.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
 
به گزارش فانا، در نشست CND 2019 در سازمان ملل متحد از ایران هم یاد شد، به‌عنوان یک لیدر در جهان در زمینه OST (درمان جایگزین با اوپیوئیدی) که بسیار هم هزینه-اثربخش است. در ایران، عمدتا متادون به‌عنوان دارو تجویز می‌شود و همچنین بوپرنورفین به‌عنوان درمان کمکی اعتیاد به هروئین.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۳
 
رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: طی چند ماه آینده صنعت داروسازی ونزوئلا قادر خواهد بود تا ۷۰% نیازهای دارویی این کشور را تامین کند و مابقی ۳۰% نیاز هم از طریق واردات تامین خواهد شد.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲
 
نتیجه یک گزارش جدید در آمریکا نشان داد: داروهای OTC حدود ۱۴۶ در سیستم بهداشت و درمان آمریکا صرفه‌جویی ایجاد می‌کنند.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹
 
دو شرکت بایوژن و ایسای از توقف دو مطالعه بالینی فاز نهایی یک داروی آزمایشی برای درمان بیماری آلزایمر خبر دادند و اعلام کردند که این مطالعات ادامه نخواهند یافت.
 
۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۸
 
آژانس دارویی اروپا (EMA) معتبرترین رگولاتور دارویی جهان بعد از FDA رسما مقر خود را در لندن ترک کرد و در آمستردام هلند مستقر شد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
 
وزیر اقتصاد کانادا از برنامه دولت این کشور برای تاسیس یک آژانس دارویی ملی با هدف کمک به کاهش هزینه داروهای نسخه‌ای خبر داد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
 
بلومبرگ نوشت: در کشوری که سرانه GDP آن فقط ۱۵% آمریکا است، مصرف‌کنندگان در حال پرداخت قیمت‌های بالایی برای داروهای موردنیازشان هستند. منظورمان کدام کشور است؟ چین!
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۳
 
نتیجه جالب یک مطالعه جدید در آمریکا: تجویز غذاهای سالم و بهداشتی می‌تواند علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن پرهزینه مانند دیابت و بیماری قلبی عروقی، در کاهش هزینه‌های نظام سلامت هم نقش چشمگیری داشته باشد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲
 
طبق جدیدترین آمار CDC در ۱۲ ماه گذشته از هر پنج آمریکایی بزرگسال (تحت پوشش بیمه یا فاقد پوشش بیمه)، یک نفر به‌خاطر بالا بودن هزینه‌های دارویی از پزشک خود درخواست تجویز داروی جایگزین ارزان‌تر کرده است.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹
 
داروی Zulresso (brexanolone) شرکت سیج تراپیوتیکس برای درمان افسردگی پس از زایمان (PPD) در زنان بزرگسال تائیدیه FDA را دریافت کرد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
 
رئیس سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) گفت: گروه‌های ضدواکسن ممکن است باعث ایجاد یک بحران بهداشتی ملی در آمریکا شوند.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
 
شرکت گوانگژو فارماسوتیکال هلدینگز یکی از بزرگترین شرکت‌های عمده‌فروشی دارو در چین طرح جمع‌آوری داروهای تاریخ مصرف گذشته را در بیش از ۲۰۰ شهر چین به اجرا درآورد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
 
کمیسیون اروپایی داروی MabThera (rituximab) رُش را برای درمان بیماران بزرگسال مبتلا به پمفیگوس ولگاریس (PV) یک بیماری خودایمنی نادر پوستی متوسط تا شدید تائید کرد.
 
۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
داروی ایمنی‌‌درمانی (Atezolizumab) Tecentriq رُش موفق به دریافت تائیدیه FDA برای درمان یک نوع سرطان ریه سخت‌درمان شد.