چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
 
 
توضیحات بخش مدیکال داروی چمپیکس در ایران درباره خبر فانا
 
بخش مدیکال داروی چمپیکس (چنتیکس) از شرکت فایزر، نسبت به خبر منتشر شده در "فانا" به نقل از منابع خارجی درخصوص این دارو توضیحاتی را ارائه کرد.
 
به گزارش فانا، در خبری که سایت معتبر مدیکال نیوز تودی به نقل از مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت ویژه منتشر کرده و بطور خلاصه نیز در فانا انتشار یافت، اعلام شده بود که "طبق نتیجه یک تحقیق جدید در کانادا مصرف داروی ترک سیگار وارنیکلین (با نام برند چنتیکس) ممکن است خطر بروز رویدادهای قلبی عروقی از قبیل حمله قلبی، سکته مغزی و ... را افزایش دهد."

متن کامل این تحقیق که در سایت مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت ویژه منتشر شده در زیر قابل مطالعه است:
ضمن تشکر از بخش مدیکال داروی چمپیکس بابت پاسخگویی سریع و توجه به اخبار منتشره درباره محصول خود توضیحات این بخش به شرح زیر ارائه می‌شود:

"در متن این تحقیق گفته شده که این مطالعه یک مطالعه مشاهده‌ای است و نمی‌توان گفت این افزایش مشکلات قلبی به علت مصرف وارنیکلین است یا خیر، فقط می‌تواند نشان‌دهنده یک ارتباط باشد. مطالعات متاآنالیز تائیدکننده عدم تاثیر وارنیکلین در افزایش شدید مشکلات قلبی عروقی چه در بیماران سالم و چه در بیماران با تاریخچه بیماری قلبی است. از طرفی هم همیشه مانیتورینگ قلبی برای افرادی که سابقه بیماری قلبی داشتند و در حال مصرف هستند، را توصیه می‌کنیم."

گفتنی است داروی ترک سیگار چنتیکس فایزر در بازار ایران با نام چمپیکس عرضه شده است.
 
کد مطلب : ۱۱۷۵۶
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :