دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 May 2018
 
 
خبر تکمیلی/
اولين نشست مشترك هيات رييسه سازمان غذا دارو با اعضاي سنديكاي توليدكنندگان مكملهاي تغذيه اي
 
اولين نشست مشترك هيات رييسه سازمان غذا دارو و اداره كل فراورده هاي طبيعي، سنتي و مكمل با اعضاي سنديكاي توليدكنندگان مكملهاي تغذيه اي برگزار گرديد.
 
به گزارش فانا، اولين نشست مشترك هيات رييسه سازمان غذا دارو، اداره كل فراورده هاي طبيعي، سنتي و مكمل با اعضاي سنديكاي توليدكنندگان مكملهاي تغذيه اي برگزار گرديد. در این نشست رياست سنديكا گزارشي از فعاليتهاي سالهاي اخير ارائه نمود و در ادامه دبير سنديكا ضمن ارائه گزارشي از روند رشد و توسعه توليد مكملهاي تغذيه اي به بيان چالشهاي موجود در امر توليد، ميزان تعرفه و قيمت گذاري مكملها پرداخت. سپس تني چند از شركت كنندگان به بيان مشكلات پيش رو در خصوص محدودیتهاي موجود در امر توزيع، تبليغات، نابرابري عرصه رقابت، قيمت تمام شده و در نهايت قاچاق اين محصولات پرداختند. در ادامه دكتر اصغري رییس سازمان غذا و دارو، به جمع بندي موارد مطروحه پرداخته و از سياستهاي سازمان در راستاي حمايت از توليدكنندگان داخلي و اعمال محدوديت در واردات مكملها خبر داد. وی همچنین خاطر نشان كرد كه حل معضل قاچاق نياز به همكاري با ساير ارگانهاي مرتبط داشته و سازمان تمام تلاش خود را جهت همكاري براي وفع اين مشكل خواهد نمود.

دكتر چراغعلي مشاور اجرایی و سیاستگذاری سازمان غذا و دارو نيز تاكيد نمود فضاي موجود مبني بر آشنايي جامعه با مكملها، در كنار حضور موفق برندهاي برتر مكملهاي تغذيه اي و رژيمي و ورزشي توليد داخل فضاي مناسبي براي توليد كنتدگان ايجاد نموده كه با توليد فراورده هاي با كيفيت مناسب و به منظور حفظ بازار نهايت بهره برداري را نمايند. خانم دكتر خانوي مدیرکل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل های تغذیه ای سازمان غذا و دارو نيز از تغييرات سيستمي صورت گرفته در اداره كل جهت بهبود روند ثبت فراورده هاي توليدي داخل در كنار نظارت دقيقتر بر كيفيت فراورده هاي در حال توليد و فراورده هاي عرضه شده به بازار خبر داده و خاطر نشان نمود كه در راستاي موارد مطروحه هماهنگي هاي لازم جهت مسيربندي درخواستهاي آتي و بهبود فرايند بررسي پرونده هاي فراورده هاي توليدي بعمل خواهد آمد.
 
کد مطلب : ۱۲۳۳۴
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
۰
 
مرجع : ایفدانا
 

ارسال
 
گروه های خبری :