پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
رئیس دانشگاه زنجان:
نخستین کنگره بین‌المللی گیاهان دارویی در زنجان برگزار می شود
 
رئیس دانشگاه زنجان از برگزاری اولین کنگره بین‌المللی و دومین همایش زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران در شهریور ماه ۹۷ به میزبانی دانشگاه زنجان خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فانا، محسن نجفیان در دیدار با فرماندار طارم با اشاره به پتانسیل‌های این شهرستان در حوزه کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان طارم دارای استعداد و ظرفیت فوق‌العاده‌ای در بخش کشاورزی، محصولات گلخانه‌ای، توسعه صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی و کشت و توسعه قارچ کوهی دنبلان است.

وی با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی دانشکده کشاورزی طارم، ادامه داد: وجود این دانشگاه در طارم جهت تدوین برنامه علمی جامع در کنار برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی و اقدامات مردمی امری اجتناب‌ناپذیر و ضروری بوده و به صورت جدی جهت راه‌اندازی آن تلاش خواهد شد.

رئیس دانشگاه زنجان از برگزاری اولین کنگره بین‌المللی و دومین همایش زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران در پنجم و ششم شهریور ماه ۹۷ خبر داد و افزود: این کنگره توسط دانشگاه زنجان و با مشارکت انجمن گیاهان دارویی ایران، ستاد توسعه زیست فناوری، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی، وزارت جهادکشاورزی، فرمانداری طارم و با همکاری محققانی از کشورهای ترکیه، اسپانیا، چین و هلند برگزار خواهد شد که یک روز از این کنگره به شهرستان طارم اختصاص خواهد یافت.
 
کد مطلب : ۱۲۷۸۴
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :