پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
هاشمی:
بخش قابل توجهی از مکمل های ورزشی قاچاق است/ ضعف نظارت علت عرضه مکمل های غیرمجاز در باشگاه ها
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بخش قابل توجهی از مکمل های ورزشی قاچاق است.
 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بخش قابل توجهی از مکمل های ورزشی قاچاق است.
 
همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار فانا، با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مکمل های ورزشی از مجاری غیررسمی و قاچاق وارد کشور می شود از عرضه مکمل های ورزشی قاچاق  در باشگاه های ورزشی انتقاد کرد و گفت:  مکمل های ورزشی قاچاق آسیب جدی به سلامت جوانان و ورزشکاران می زنند بنابراین نیاز است ساماندهی مکمل ها  مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با هشدار نسبت به مصرف بی رویه مکمل های غیرمجاز توسط برخی ورزشکاران، افزود: تبلیغات این مکمل ها از طریق ماهواره و فضای مجازی و همچنین عدم نظارت دقیق باعث شده شاهد عرضه و فروش مکمل های ورزشی در ورزشگاه ها و عطاری ها باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نظارت دقیق مانع از عرضه مکمل های ورزشی غیرمجاز در عطاری ها و باشگاه های ورزشی می شود، ادامه داد: فروش مکمل های ورزشی در فروشگاه های ورزشی و عطاری ها تخلف است و باید توسط پزشک تجویز و تنها در داروخانه ها عرضه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت ساماندهی مکمل های ورزشی، تصریح کرد: برای جلوگیری از مرگ و میرهای ناشی از مصرف مکمل های غیرمجاز و قاچاق باید تبعات ناشی از مصرف آنها به مردم اطلاع رسانی شده و در این رابطه فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، بر ضرورت شناسایی و برخورد جدی با عرضه کنندگان مکمل های ورزشی قاچاق و غیرمجاز تاکید کرد و گفت: نظارت ها بر فعالیت باشگاه های ورزشی از سوی دستگاه های متولی برای جلوگیری از عرضه و فروش مکمل های ورزشی قاچاق باید شدت یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با شبکه های توزیع مکمل های قاچاق و غیرمجاز باید با قاطعیت برخورد کرد.
 
کد مطلب : ۱۲۷۸۸
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
۰
 
مرجع : خانه ملت
 

ارسال
 
گروه های خبری :