سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
 
 
رضوانی‌فر خبر داد:
موقعیت صادراتی ویژه برای ۴ شرکت ایرانی در آذربایجان
 
مدیرعامل تی‌پی‌کو گفت: نه تنها پروژه مشترک ایران و آذربایجان در حال تکمیل است که موقعیت صادراتی ویژه‌ای برای ۴ شرکت ایرانی در آذربایجان فراهم شده است.مدیرعامل تی‌پی‌کو گفت: نه تنها پروژه مشترک ایران و آذربایجان در حال تکمیل است که موقعیت صادراتی ویژه‌ای برای ۴ شرکت ایرانی در آذربایجان فراهم شده است.
 
به گزارش فانا، عصر روز گذشته ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ پس از حضور نمايندگان شركای آذرى و كارشناسان وزارت بهداشت آذربايجان در ستاد هلدینگ، محمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تی‌پی‌کو) گفت: پروژه کاسپین فارمد را صبورانه پیش می‌بریم و روی این پروژه حسابی ویژه باز کرده‌ایم.

وی افزود: ایجاد حس اعتماد در طرف آذری موجب شد که ۸۵ قلم داروی ۳ شرکت این گروه وارد بازار دارویی همسایه شمالی کشور شود و جهشی قابل ذکر در صادرات دارو پیش آید.

به گفته رضوانی‌فر، تی‌پی‌کو که از سال قبل وارد این پروژه بین‌المللی، مشارکت و تاسیس کارخانه تولید دارو در کشور آذربایجان شده، قطعا چشم‌اندازهای دورتری را مدنظر قرار داده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین خاطرنشان کرد: طرف‌های آذری دو شرکت خوشنام یعنی شرکت سرمایه‌گذاری ACI و شرکت آذرسون هستند که در شراکت با ما، موفق به ثبت و راه‌اندازی شرکت دو ملیتی «کاسپین فارمد» شدیم.

وی اضافه کرد: ارتباطات طرف آذری با مجموعه تی‌پی‌کو در طول سال گذشته پیوسته و مستمر بوده، بطوریکه در طول ماه‌های اخیر و طی سفرهایی به ایران، متخصصان آذربایجانی از خطوط تولید محصول سه شرکت تابعه ما بازدید کرده و GMP این شرکت‌ها را تایید کردند. به این ترتیب و به شکل مقدماتی ثبت محصولات ۳ شرکت از ۴ شرکت پیشنهادی تی‌پی‌کو مورد تایید قرار گرفته و به سرعت فرایند صادرات روی ریل افتاده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین توضیح داد: در همین فاصله تیم آدیت وزارت بهداشت آذربایجان از ۳ شرکت گروه دارویی تامین، یعنی شرکت‌های داروسازی اکسیر، فارابی و رازک بازدید و روند تایید خطوط تولید را با دقت و حساسیت طی کردند.

به گفته رضوانی‌فر خوشبختانه در این بازدیدها همکاران ما سربلند بودند و بازدید از شرکت زهراوی نیز به ابتدای سال جدید موکول شده است. موفقیت شرکت‌های ایرانی در تایید GMP و صادرات محصولات دارویی، به شکل موازی با احداث کارخانه کاسپین فارمد طی شده و می‌شود و رفته رفته به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

مدیرعامل تی‌پی‌کو عنوان کرد: ما در مسیر پیشرو چند هدف‌گذاری داریم که برخورد حرفه‌ای می‌طلبد و طبعا به وقت مقتضی و با به ثمر رسیدن هر مرحله، قطعا آن‌را به اطلاع رسانه‌ها خواهیم رساند.

وی همچنین خبر داد: سه‌شنبه ۲۲ اسفند کمیسیون همکاری مشترک ایران و آذربایجان در وزارت اقتصاد و دارایی تشکیل خواهد شد که یکی از بحث‌های آن پروژه مشترک ایران و آذربایجان است. نماینده تی‌پی‌کو در آن جلسه حضور دارد و کمیسیون را در جریان روند پیشرفت‌ها قرار خواهد داد.
 
کد مطلب : ۱۲۹۷۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :