سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
 
 
جمعیت هلال احمر ؛
مردم نگران تامین داروهای کمیاب نباشند
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه این سازمان سبد کامل تری از داروهای مورد نیاز مردم را تامین کرده است از انان خ
 
 
به گزارش فانا،مهدی عبدوس به افزایش نرخ ارز در ماه های اخیر و تاثیر آن روی کالاهای وارداتی و مورد نیاز مردم اشاره کرد و گفت : برغم همه مشکلاتی که برای تامین دارو پیش روی جمعیت هلال احمر وجود دارد تا کنون هیچ دارویی افزایش قیمت نداشته است و مردم بدون نگرانی می توانند داروهای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی همچنین از بیماران پیوندی ، شیمی درمانی ، دیابتی ، روماتولوژی و ام اس که پیوسته از داروهای خاص استفاده می کنند ، خواست برای تامین داروهای مورد نیاز خود در تعطیلات نوروز از هم اکنون خریداری کنند.

عبدوس دریافت تاییدیه نسخه از سازمان های بیمه گر را برای تحویل داروهای کمیاب و گرانقیمت ضروری دانست و گفت : با توجه به اینکه شعبه های تحت پوشش این سازمان ها در تعطیلات نوروزی فعال نیستند ، داروخانه های هلال احمر موظف شده اند با درنظر گرفتن شرایط اورژانسی بیماران ، داروهای مورد نیاز انان را بدون دریافت تائیدیه تامین کنند.

وی با بیان اینکه داروخانه های جمعیت هلال احمر از یکم تا چهارم و از نهم تا 12 فروردین از ساعت 8 صبح تا 13 باز هستند ، ساعت کار این داروخانه ها را در روزهای دیگر تعطیلات نورزوی 8 تا 16 اعلام کرد.
عبدوس مهمترین مشکل پیش روی جمعیت هلال احمر را تامین داروهای تک نسخه ای که در فارماکوپه ایران وجود ندارد ، دانست و گفت : براساس لایحه ای که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است هیچ یک از پزشکان نمی توانند این داروها را تجویز کنند.

وی از اینکه هیچ کس نمی تواند متولی واردات این نوع داروها باشد ابراز تاسف کرد و افزود : جمعیت هلال احمر تلاش می کند در مسیر قانون بخشی از نیاز مردم را از طریق مرکز داروی کیش هلال احمر تامین کند.
 
کد مطلب : ۱۲۹۸۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :