پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
با حضور نماینده ارومیه صورت گرفت:
امضای تفاهم نامه میان ایران و اتریش برای ساخت بیمارستان در ارومیه
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس از امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و شرکتی اتریشی برای ساخت و تجهیز یک بیمارستان در ارومیه خبر داد.
 
به گزارش فانا، روح الله حضرت پور با بیان اینکه طی روزهای اخیر وین اتریش میزبان آئین امضا سند تفاهم نامه شرکت بزرگ بیمارستان‌ساز وامد و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران بود گفت: در این تفاهم نامه، وامد متعهد شده است که با سرمایه گذاری در شهر زیبای ارومیه، بیمارستان بزرگ و مدرن این شهر را در کوتاه ترین زمان ممکن ساخت و تجهیز کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جریان آئین امضا این تفاهم نامه‌ که با حضور محمدباقرلاریجانی، معاون وزیر بهداشت و جمعی از مدیران این وزارتخانه انجام شد، پیتر هالبائر عضو هیات مدیره وامد ضمن ابراز خوشنودی در خصوص سرمایه گذاری در شهر ارومیه، ابراز امیدواری کرد که این منطقه به قطب گردشگری منطقه شمال غرب ایران و کشورهای همسایه تبدیل شود.

وی ادامه داد: لاریجانی، معاون وزیر بهداشت پس از امضا سند این تفاهم‌نامه اعلام کرد که لازم است همه ما از آقای حضرت پور، نماینده مردم ارومیه که بانی اصلی این اتفاق حسنه هستند، تقدیر و تشکر کنیم. وی از وامد خواست تا هر چه زودتر مراحل ساخت بیمارستان را آغاز کند، چرا که تاخیر در بهره‌برداری از چنین طرحی موجب از دست رفتن فرصت های اقتصادی برای همه مردم ارومیه می شود.

حضرت پور  ضمن اشاره به سابقه تاریخی سرمایه گذاری کشور اتریش در ارومیه ابراز خرسندی کرد و گفت: افتتاح این بیمارستان علاوه بر تحول عرصه سلامت، موجب رونق اقتصادی شهر ارومیه شود.

گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه، شرکت وامد ضمن تامین ۸۵ درصد از اعتبارات لازم برای ساخت این بیمارستان با استفاده از ظرفیت داخلی، مراحل طراحی این پروژه ملی را در کوتاه ترین زمان ممکن آغاز خواهد کرد.
 
کد مطلب : ۱۳۳۰۴
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت
 

ارسال
 
گروه های خبری :