چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ,20 March 2019
 
 
علوی در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
امضای تفاهم‌نامه تولیدی یانسن با وزارت بهداشت
حضور 25 ساله در بازار داروی ایران/واردات داروهای جدید سرطان به ایران در سال جاری
 
مدیر کشوری شرکت یانسن گفت: مدیران ارشد شرکت جانسون و جانسون متوجه شدند که با کنار هم قرار گرفتن مردان و زنان در کنار هم مسائل و مشکلات از نقطه نظرات متفاوتی دیده و بررسی شده و در ارائه راه‌حل‌های بسیار موثر موفق‌تر بودند.
 
خبرنگار فانا با الهه علوی مدیر کشوری شرکت یانسن گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:
 
با تشکر از زمانی که در اختیار ما قرار دادید، لطفا در ابتدا کمی در مورد خود و شرکت یانسن توضیح دهید.

من دکتر الهه علوی مدیر کشوری شرکت یانسن هستم. یانسن زیرمجموعه گروه جانسون و جانسون است و من حدود 23 سال است که در این شرکت مشغول بکار هستم. فعالیت ما واردات دارو است. اخیرا قصد داریم وارد بحث تولید شده و محصولاتی را در داخل ایران تولید کنیم. شرکت یانسن علاوه بر خدماتی که در زمینه تامین دارو دارد، برنامه‌ای را از چند سال پیش  به نام مشارکت و رهبری زنان (Women Leadership & Inclusion) آغاز کرد و براساس این طرح از زنان بیش از پیش در پست‌های مدیریتی و رهبری بهره برد. از زمان آغاز این برنامه تا به امروز پیشرفت‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته و زنان بسیار بیشتر از قبل دیده شده و خدمات آنها در این پست‌ها بکار گرفته شده است. در واقع دست‌اندرکاران و مدیران ارشد شرکت جانسون و جانسون متوجه شدند که با کنار هم قرار گرفتن مردان و زنان در کنار هم مسائل و مشکلات از نقطه نظرات متفاوتی دیده و بررسی شده و در ارائه راه‌حل‌های بسیار موثر موفق‌تر بودند. زنان و مردان هر کدام از دیدگاه متفاوتی به مسائل نگریسته و  دورنما و راه‌حل بهتری ارائه می‌دهند. از ابتدای شروع این برنامه هر ساله در روز هشتم مارچ (روز بین‌المللی زن ) نه تنها در آمریکا بلکه در کشورهای اروپایی، آفریقایی و خاورمیانه کنفرانسی تحت همین عنوان برگزار می‌شود. امسال نیز در ایران ما این کنفرانس را در روز هشتم مارچ برگزار کردیم. هدف از این برنامه ایجاد یک بستر و دیدگاه جدید برای پیشرفت هرچه بیشتر زنان در عرصه‌های مختلف و تشویق آنها برای بر عهده گرفتن نقش‌های مدیریتی و رهبری بیشتر بوده است.
 
در حال حاضر شرکت یانسن چه داروهایی را وارد بازار ایران می‌کند و این داروها بیشتر در چه زمینه‌های درمانی کاربرد دارد؟
 
داروهای ما در زمینه مختلفی هستند. بیشتر آنها در سرطان و همچنین گوارش، ایمونولوژی و آلزایمر است.
 
آیا قصد واردات داروهای جدیدی را دارید؟
 
بله انشاالله داروهای جدیدی داریم که ثبت شده و مجوزات لازم را دریافت کرده‌اند و به زودی وارد بازار ایران می‌شوند. این داروها نیز عمدتا در زمینه سرطان هستند.
 
خبر جدیدی در مورد یانسن برای مخاطبین ما دارید؟
 
خبر جدید اینکه بعد از مدت‌ها کار و تلاش توانستیم با وزارت بهداشت یک تفاهم‌نامه امضا کنیم. این تفاهم‌نامه در زمینه تولید دارو در داخل کشور است. البته این امر به واسطه و کمک شرکت‌های ایرانی صورت خواهد پذیرفت و داروهای تولیدی تحت لیسانس شرکت یانسن خواهند بود.
 
شرکت یانسن چند سال است که در ایران فعالیت می‌کند؟
 
یانسن چیزی بیش از 25 سال است که در ایران فعال است. این شرکت حتی در سخت‌ترین شرایط تحریم‌ها نیز در ایران حضور داشت و همواره با وجود تمامی مشکلات و مسائل سعی بر تامین و تهیه بهترین درمان و داروها برای هموطنان و بیماران ایرانی داشته است. همچنین یانسن در زمینه آموزش جامعه پزشکی نیز فعال بوده است.
 
با توجه به اینکه داروها جزو اقلام ضروری محسوب می‌شوند و آنچنان تحت تاثیر تحریم‌ها قرار نگرفتند اما آیا برجام در روند کاری شما تاثیر داشته و آن را تسهیل کرده است؟
 
بله همانطور که اشاره کردید تحریم‌ها تاثیر زیادی بر دارو به عنوان اقلام ضروری نداشتند و ما مشکل زیادی در این زمینه نداشتیم اما باید بگویم طی چند سال اخیر و پس از برجام در زمینه حضور کشورها و شرکت‌های مهم در ایران و مذاکرات بسیار مفید و موثر کمک زیادی کرده و همچنین باعث پیشبرد مذاکرات شرکت ما و به نتیجه رسیدن آن تحت عنوان تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت شد.
 
گفت‌وگو از تکتم زاهدی‌فر
 
کد مطلب : ۱۳۳۰۵
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :