پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
ایران و برزیل تفاهم نامه همکاری در زمینه تجهیزات پزشکی امضا کردند
 
تفاهم نامه همکاری جمهوری اسلامی ایران و برزیل در زمینه تجهیزات پزشکی با حضور وزیران خارجه دو کشور، توسط مشاور وزیر بهداشت ایران و مدیرکل تجهیزات پزشکی و آژانس سلامت برزیل به امضا رسید.
 
به گزارش فانا، طبق اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از مفاد این تفاهم نامه ایجاد تسهیلات لازم برای حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی کشور برزیل است.

یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجهیزات پزشکی دنیا در آمریکای لاتین و در کشور برزیل برگزار می شود و این حضور گامی در راستای توسعه صادرات تجهیزات پزشکی ساخت ایران است.

بر اساس این تفاهم نامه که در برزیل به امضا رسید، مقرر شده است که تسهیلات ویژه ای برای تولیدکنندگان ایرانی ازسوی طرف برزیلی ایجاد شود تا شرکت های ایرانی به صورت پاویون مستقل در نمایشگاه تجهیزات پزشکی 2019 برزیل حضور فعال داشته باشند.

استفاده از تجارب نظام رگولاتوری (رگولاتوری در لغت به معنی کنترل و هدایت بر پایه قاعده، اصل، روش یا قانون است) و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی کشور برزیل از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

همچنین سرمایه گذاری مشترک در تولید تجهیزات پزشکی برزیلی در ایران با انتقال تکنولوژی و با مشارکت بخش خصوصی ایران و برزیل در این تفاهم نامه توافق شده است و مقرر شد برنامه ریزی عملیات اجرایی آن از نمایشگاه تجهیزات پزشکی 2018 برزیل آغاز شود.
 
کد مطلب : ۱۳۳۱۰
شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :