شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
تکذیب افزایش قیمت دارو به دلیل نوسانات ارز
مردم افزایش قیمت را اعلام کنند
 
مدیر کل روابط عمومی سازمان غذا و دارو، افزایش قیمت دارو به ویژه داروهای بیماران خاص را به دلیل نوسانات قیمت ارز تکذیب کرد و اظهار داشت : افزایش قیمت دارو، بدنبال نوسانات اخیر قیمت ارز، در یکی دو هفته اخیر، صحت ندارد.
 
به گزارش فانا، دكتر كيانوش جهانپور گفت: هرگونه تغيير قيمتي به روال گذشته و طبق مصوبات كميسيون قيمت‌گذاري انجام شده و خواهد شد.

او خاطر نشان كرد: قيمت دارو، تابع قيمت‌گذاري، كميسيون قيمت‌گذاري سازمان غذا و دارو است و به همين دليل، بازار نمي‌تواند قيمت دارو را تعيين كند. قيمت‌ها و هرگونه تغييرات متعلق به مصوبات قبلي كميسيون قيمت‌گذاري است و ارتباطي با نوسانات ارزي اخير ندارد و ساخت و ورود داروهاي فعلي موجود در بازار هم از قبل از تحولات اقتصادي اخير بوده است.

مدير كل روابط عمومي سازمان غذا و دارو افزود: هر هفته و هر ماه كميسيون قيمت‌گذاري سازمان غذا و دارو با در نظر گرفتن متغيرهاي گوناگون، همچون هزينه توليد، نرخ حقوق و دستمزد و نرخ ارز و .. درخواست‌هاي قبلي تغيير قيمت از سوي وارد كننده و يا توليد كننده را بررسي و قيمت گذاري مي‌كند و در اين فرايند اعضاي اين كميسيون به‌گونه‌اي درباره قيمت دارو تصميم‌گيري مي‌كنند كه مصرف كنندگان دارو و بيماران دچار مشكل نشوند و هم اينكه تامين كنندگان و توليدكنندگان هم ضرر نكنند و قادر به تداوم چرخه اقتصادي باشند.

جهانپور تاكيد كرد: براين اساس، منطقي شدن قيمت دارو، به طور مستمر، انجام و قيمت دارو طبق روال انجام مي‌شود و اتفاق جديدي در اين حوزه نيفتاده است. بنابراين اگر مردم مشاهده مي‌كنند كه اين روزها و با نوسانات نرخ ارز قيمت دارويي در داروخانه اي خاص و يا از سوي شركت پخش دارويي، افزايشي بر خلاف قيمت مصوب داشته است، حتما به سامانه 190 گزارش دهند و سازمان غذا و دارو را مطلع كنند چون اين اقدام، اقدامي غير قانوني است و با متخلف برخورد خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۳۳۴۵
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲
۰
 
مرجع : همشهری آنلاین
 

ارسال
 
گروه های خبری :