شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
افزایش قیمت داروهای خاص و بیمارانی که هر روز فقیرتر می شوند
دولت بسته‌های حمایتی ایجاد کند
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه نوسانات نرخ ارز بر بازار دارو و تجهیزات پزشکی اثرگذار خواهد بود از دولت خواست تا در جهت کمک به بیماران بسته‌های حمایتی ایجاد کند.
 
به گزارش فانا، ذبیح الله نیکفر  در مورد تاثیر نرخ ارز بر وضعیت بازار دارو گفت: بی‌تردید برخی اقلام دارویی و مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی دارو باید از خارج از کشور تهیه شود بنابراین قطعا نرخ ارز می تواند بر بازار دارو تاثیرگذار باشد.

نماینده مردم لاهیجان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون نگرانی‌هایی در بازار دارو و تجهیزات پزشکی ایجاد شده است، چرا که افزایش نرخ ارز می تواند در این بازار نابسامانی ایجاد کند که در پی آن هزینه سنگینی بر حوزه سلامت تحمیل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این پرسش که به دنبال افزایش نرخ ارز کدام داروها گرانترها خواهند شد تصریح کرد: قطعا قیمت داروهای بیماری های خاص همچون ام اس، مغز و اعصاب و شیمی درمانی بیشتر تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در ارائه راهکار برای کنترل بازار دارو یادآورشد: دولت باید برای کنترل بازار دارو و تجهیزات پزشکی بسته های حمایتی ارائه دهد و از این طریق به بیمارانی که از توانایی مالی برخوردار نیستند کمک کند کما اینکه در سال 92 نیز 140 مرکز پایش و درمان سرطان در سراسر کشور ایجاد کرده بود، در غیر این صورت وضعیت موجود مشکلات جدی برای آنها ایجاد خواهد کرد.
 
کد مطلب : ۱۳۳۵۲
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت
 

ارسال
 
گروه های خبری :