پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
در جمع خبرنگاران عنوان شد
پاسخ وزیر بهداشت به نگرانی مردم از افزایش قیمت داروها براساس نرخ تورم
واکنش به مشکلات بیماران صعب‌العلاج در تهیه دارو با هزینه‌های کمرشکن
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نگرانی مردم از افزایش قیمت داروها براساس نرخ تورم واکنش پاسخ داد.
 
به گزارش فانا، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در سفری به کرمانشاه با هدف بهره‌برداری از چند طرح درمانی که ظهر امروز با حضور جمعی از مسؤولان استانی صورت گرفت در جمع اصحاب رسانه با اشاره به بازدید و افتتاح چند پروژه در استان، اظهار داشت: طرح‌های پزشکی که کلنگ‌زنی آن سال‌ها قبل انجام شده، مورد افتتاح، بهره‌برداری و بازدید قرار گرفت.

وی تصریح کرد: طی این سفر در بازدید از کلینیک کشت سلول‌های بنیادی، افتتاح کلینیک شهید فتاحی و اتاق تمیز پزشکی، مرکز تخصصی بیماری ریوی نسیم، مرکز درمانی سوانح و سوختگی گلستان استان کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سؤال که نرخ تورمی دلار و نگرانی مردم در افزایش قیمت داروها به ویژه بیماران سرطانی و سایر هزینه‌های پزشکی چگونه کنترل خواهد شد؟ گفت: این نگرانی اثر روانی خود را دارد.

وی ادامه داد: تغییرات رخ داده در این حوزه طبق نظر حجت‌الاسلام حسن روحانی باید زیر نرخ تورم باشد و آن را کنترل می‌کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه 26 پروژه درمانی و پزشکی در استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: بخش عمده این طرح‌ها در واقع خانه بهداشت است.

قاضی‌زاده هاشمی به تغییر قیمت‌های دارویی زیر نرخ تورم اشاره و عنوان کرد: کارخانجات داخلی که عمده تولیدات اولیه ساخت داروها را انجام می‌دهند از فرزندان این کشور اسلامی هستند و حساسیت در خدمات‌رسانی به مردم را در نظر دارند.

وی تأکید کرد: سعی می‌کنیم در تهیه دارو و درمان کشور هزینه‌های کمرشکنی برای مردم ایجاد نشود، به ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج دچار گرفتاری در این زمینه نشوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در زمینه کنترل وضعیت موجود روزانه جلساتی با متولیان بهداشت و درمان برگزار می‌کنیم، اظهار داشت: در بدترین شرایط نباید نگرانی برای تهیه دارو و تجهیزات در کشور برای مردم ایجاد شود.
 
کد مطلب : ۱۳۷۱۵
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :