پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
داروهای ضد ویروس ایدز نقش مهمی در پیشگیری دارد
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروهای ضد ویروس ایدز که امروز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از ایدز و به ویژه برای مادران باردار مبتلا به ایدز دارد.
 
به گزارش فانا، دکتر قباد محمدی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از پنج داروی جدید ضد ویروس در کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: تولید این داروها نه تنها نیاز کل کشور را پوشش می دهد بلکه ظرفیت صادرات مناسبی دارد و در سال های آینده، محصولات این شرکت می تواند به کشورهای دنیا صادر شود.

او با بیان اینکه این داروها در کارخانه داروسازی باختر بیوشیمی کرمانشاه تولید شده است، افزود: این کارخانه بزرگترین واحد تولید داروهای ضد ویروس در کشور است.

این 5 قلم داروی خوراکی رونمایی شده شامل قرص Sofosbuvir+Velpatsvir، قرص Tenofovir alfenamide fumarate، قرص Emtricitabine /Tenofovir Alfafenamide Fumarate، داروی Emtricitabine + Tenofovir Disoprixil و داروی Doul tegravir است.

2 قلم داروی نخست با ترکیبات جدید برای درمان هپاتیت C و هپاتیت B برای نخستین بار در کشور تولید می شود و ایران پس از آمریکا و اروپا، تولید کننده این دارو است و سه داروی دیگر نیز ضد ویروس (HIV) ایدز است.

محمدی تصریح کرد: داروهای جدید کنترل و پیشگیری از ایدز برای اولین بار در کشور تولید می شود.

شرکت داروسازی باختر بیوشیمی واقع در شهرک صنعتی کرمانشاه اکنون 150 قلم دارو تولید می کند و این شرکت اولین تولید کننده داروهای خوراکی MS است.

وزیر بهداشت در قالب سفری 2 روزه امروز وارد کرمانشاه شد و با حضور او 40 طرح بهداشتی و درمانی در استان افتتاح شد.

وزیر بهداشت روز جمعه به شهرستان سرپل ذهاب سفر می کند و در روستای 'قلعه بهادری' دشت ذهاب به معاینه چشم مردم این مناطق می پردازد.
 
کد مطلب : ۱۳۷۲۷
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :