شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
ایران و فرانسه با هدف صادرات کیسه خون تولید می کنند
 
مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه گفت که برطرف کردن نیاز ایران در مرحله اول و در بلندمدت، صادرات به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و پاکستان از مهم ترین اهداف احداث این کارخانه است.
 
به گزارش فانا، میشل پیترشیا روز دوشنبه در آیین افتتاح بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام در البرز، افزود: سرمایه گذاری این پروژه از یک و نیم سال قبل آغاز شده بود که فاز اول آن احداث انبار و بسته بندی بود.

وی اضافه کرد:ساخت فاز دوم نیز که شامل تجهیزات اصلی آن بود نیز از یک زمین خاکی آغاز که امروز آماده اولین تولید خود هستیم.

پیترشیا با بیان اینکه احداث این کارخانه از بزرگترین دستاوردهای شرکت فاکوفارما طی 40 سال گذشته بوده، اظهار داشت: این پروژه با همکاری متخصصان ایرانی انجام شده که می تواند تبدیل به یک الگو و نمونه شود.

آیین بهره برداری از مرکز تولید کیسه خون با حضور مسئولین استانی و کشوری در منطقه ویژه اقتصادی پیام اجرا شده است.

بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون در خاورمیانه روز دوشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز به بهره برداری رسید.

این کارخانه با مشارکت کمپانی فرانسوی ماکوفارما و بخش خصوصی ایران با سرمایه 10 میلیون یورو و 500 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه توانایی تولید 10 میلیون کیسه خون در سال را دارد.
400 نفر از متخصصان ایرانی و 50 متخصص فرانسوی در این کارخانه مشغول به فعالیت خواهند شد.
این کارخانه با جدیدترین فناوری ، جزو موسسات برتر تولید کننده کیسه خون در دنیا به شمار می رود.
 
کد مطلب : ۱۳۷۶۷
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :