پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ,17 January 2019
 
 
حمایت از بازماندگان زلزله با تمام صمیمیت و آن چه مقدور بود
 
 
فانا: یکشنبه 21 آبان 96 زلزله‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر در ساعت 21:40 بخش های گسترده‌ای از استان کرمانشاه را با مرکزیت سر پل ذهاب لرزاند. در این حادثه صد ها نفر جان باختند و هزاران نفر از مردم عزیزمان زخمی شدند.

هوای سرد و یخ‌زده، بازماندگان بهت زده را می آزارد. کودکان و افراد سالخورده در معرض بیشترین آسیب پذیری قرار دارند و بسیاری از خانواده ها از تداوم پس‌لرزه های بی‌امان وحشت کرده‌اند.

از آن جا که سمت و سوی فعالیت های "گروه نوارتیس" همواره در راستای بهبود و سلامتی مردم قرار دارد، در این فاجعه نیز وظیفه خود دانستیم تا همگام با نهادهای دولتی، سایر سازمان ها و اقشار مختلف مردم، با هر آنچه که مقدور است، به یاری بازماندگان و مصدومین بشتابیم. یک تیم (شامل منابع انسانی و دسترسی به بازار) اعزام شد تا بهترین نحوه کمک به یاری طلبان را بررسی کند. مطالعه براساس نظرات اخذ شده از محدوده های آسیب دیده و همچنین مقامات دولتی در ایران (هلال احمر و دفاتر دولتی در کرمانشاه) انجام شد. براساس مشاوره های دریافتی، بهترین مساعدت از سوی نوارتیس، خرید و استقرار "واحدهای پیش‌ساخته" برای جایگزینی با چادرهای موجود است که در نقاط زلزله‌زده مستقر شده و مردم از بی‌پناهی در آن سکنی گزیده‌اند.

اطلاعات میدانی از محل وقوع زلزله جمع‌آوری و سناریوهای پیشنهادی در راستای نحوه یاری‌رسانی تقدیم مدیر گروه نوارتیس در ایران گردید. متعاقب آن، در پی مذاکره مدیر گروه با دفتر مرکزی و تأکید بر نیاز فوری برای ارائه  کمک، همگام با سایر سازمان های دولتی و خصوصی و همچنین حمایت های ارائه شده مردمی، "گروه نوارتیس" بودجه‌ای را برای مشارکت در منابع موردنیاز اختصاص داد و این امر منجر به خرید 52 واحد پیش‌ساخته تحت نظارت تیم مستقر در نوارتیس ایران گردید. تیم مستقر پس از آن اقدام به ارسال و استقرار واحدهای مسکونی موقت در چندین روستای نزدیک به شهر جوانرود، در منطقه کوهستانی بازان، با کمک مقامات محلی نمودند.

گذشت ایام، همدردیمان را متوقف نساخت
غرب ایران 16 دی 1396 بعد از ظهر:

آخرین محموله اتاقک های قابل حمل در منطقه جوانرود تحویل مجریان شده و پروژه تکمیل گردید.

افشین آذرمنش؛ مدیر منابع انسانی ساندوز و عضو تیم مستقر در هنگام بازدید اولیه از روستاها، لحظه تکان دهنده‌ای را به یاد می آورد که پیرمردی تنها در چادری نشسته و می گوید "امیدوارم تا زمان رسیدن  کمک ها زنده بمانم". اولین واحد پیش ساخته تحویل خانواده آن پیرمرد مضطرب شد. افشین می گوید:
"خوشحالم در تیم اعزامی نوارتیس هر آن چه از دستمان ساخته بود در راستای حفظ روحیه امید به زندگی، تقدیم حضور مردم استان کرمانشاه کردیم."

هومن سودمند؛ مدیر دسترسی به بازار ساندوز؛ از مشاهداتش چنین می گوید: "شرایط بانوی بارداری که همسرش را از دست داده بود،، هر انسانی را متأثر می کرد. در جایی دورافتاده در میان چادر اسکان یافته بود و سرمای توان‌فرسا را بهت‌زده تاب می آورد. هر طور بود یکی از خانه های پیش‌ساخته را به او تحویل دادیم و از خدا برایش طاقت و تسکین آرزو کردیم."

علیرضا افسریان؛ مدیر منابع انسانی گروه و عضو تیم مستقر چنین می گوید: "هر جایی که رفتیم، وقتی از نیت مساعدت و یاریمان مطلع می شدند از ما قدردانی می شد. می گفتند "شما در این شرایط به ما کمک کردید و خانواده و بچه های ما را از سرما و بی‌پناهی نجات دادید. فقط می توانیم از شما تشکر کنیم و برای شما، شرکت شما و خانواده های شما دعا کنیم."

جورجی فیلیپوویچ؛ مدیرعامل گروه و مدیر منطقه‌ای ایران: "خوشحالیم که به واسطه حضورمان در ایران به عنوان یک شرکت داروئی چند ملیتی، در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه حاضر شدیم و طی همکاری نزدیک با مقامات محلی به بازماندگان این حادثه تأثرانگیز یاری رساندیم. جا دارد یادآوری کنم در این اقدام حمایتی، گروه دارویی نووارتیس شامل نوارتیس فارما، نوارتیس آنکولوژی، ساندوز و آلکون نیز مشارکت کرده و برای بازماندگان صبر و تسکین آرزو کردند." 
کد مطلب : ۱۳۷۹۷
جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :