پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
طرح جدید جلد دفترچه درمانی تامین اجتماعی رونمایی شد
 
همزمان با هفته دولت، از طرح جدید جلد دفترچه درمانی تامین اجتماعی با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی رونمایی شد.
 
به گزارش فانا، سید تقی نوربخش روز یکشنبه در مراسم رونمایی از دفترچه درمانی بازطراحی شده تامین اجتماعی که با حضور معاونان و مدیران ارشد این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه روز پزشک مصادف با تولد ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی است، گفت: این حکیم پرآوازه در کشور دارای احترام فراوانی است و همواره سازمان تامین اجتماعی نیز مفاخر و بزرگان ملی و دینی کشور را ارج می نهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در مراکز درمانی تامین اجتماعی در سراسر کشور نیازی به ارائه دفترچه درمانی نیست، اظهار داشت: حذف دفترچه درمانی از مهمترین دستاوردهای این سازمان در سالهای گذشته بوده است و هم اکنون بیمه شدگان با ارائه کدملی در مراکز ملکی این سازمان پذیرش می شوند و خدمات درمانی را دریافت می کنند.

نوربخش افزود: در مراکز طرف قرارداد نیز طرح حذف دفترچه درمانی آغاز شده است و امیدواریم این طرح تا پایان سالجاری در سراسر کشور عملیاتی شود.

وی در ادامه به باز طراحی تصویر جلد دفترچه درمانی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: دفترچه های درمانی حاوی پیام هایی در پشت صفحه های نسخه ها هستند که به صورت دوره ای و در بازه های زمانی مختلف بازنگری می شوند. در زمان بازنگری و تغییر این پیام ها معمولا طرح روی جلد دفترچه تغییر می کند.

سازمان تامین اجتماعی در سال ١٣٩٥ مسابقه طراحی جلد دفترچه درمانی را برگزار کرد و طراحان برجسته کشور در این مسابقه مشارکت کردند و در نهایت طرح کنونی توسط داوران انتخاب و در جلد دفترچه های درمان به کار رفت.

پس از تغییر جلد دفترچه های درمانی واکنش هایی از سوی مردم و شرکای اجتماعی ایجاد شد. سازمان تامین اجتماعی به دلیل احترام به افکار عمومی با بازگشت تصویر ابن سینا در باز طراحی دفترچه های درمانی موافقت کرد و طراحی جدید که امروز رونمایی شد توسط طراح برتر طرح قبلی ( آقای امید نائینی) بازطراحی شد و دفترچه های درمانی جدید با این طرح در اختیار بیمه شدگان و مستمری بگیران قرار می گیرد.

سازمان تامین اجتماعی 4٢ میلیون بیمه شده دارد که در بخش های بیمه ای و درمانی به این افراد خدمات ارائه می دهد.
 
کد مطلب : ۱۵۲۶۶
دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :