دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
 
 
هاشمی:
مقصران تخریب بیمارستان ثلاث باباجانی دادگاهی می شوند
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وارد شدن خسارت به بیمارستان در حال ساخت ثلاث باباجانی، گفت: مقصران وارد شدن خسارت به این بیمارستان در حال تاسیس این شهر زلزله زده به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
 
به گزارش فانا، سید حسن قاضی زاده هاشمی که برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه رفته است، پس از بازدید از بیمارستان در حال تأسیس شهر تازه آباد، در جمع خبرنگاران با بیان این که ستون ها و بنای اصلی ساختمان سالم است، افزود: یک تیم کارشناسی به منظور علت خسارت وارد شدن به این بیمارستان تشکیل خواهد شد تا علاوه بر مشخص شدن مقصر راهکار ساخت و بازسازی آن نیز بررسی شود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: در صورتی که مشخص شود،سازه ساختمان بدرستی ساخته نشده است، پیمانکار، ناظر و مشاور طرح به دستگاه قضایی معرفی خواهند کرد.

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: مردم‌ محروم شهرستان ثلاث باباجانی از وزارت بهداشت توقع دارند که هرچه زودتر برای بیمارستان این شهرستان تعیین تکلیف شود.

بازدید از مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی و پیگیری ساخت، بازسازی و نوسازی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت و حضور در کاروان خیریه نورآوران سلامت و انجام چند عمل جراحی در ثلاث باباجانی از جمله برنامه های وزیر بهداشت در سفر به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه است.

ساعت 2:43 دقیقه بامداد چهارم شهریور زلزله ای به بزرگی 5.9 ریشتر حوالی تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی را لرزاند.

شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که مردم بیشتر شهرهای استان کرمانشاه آن را حس کردند.
از زمان وقوع زلزله اصلی تاکنون ده ها پس لرزه در تازه آباد رخ داده که جز یک مورد، شدت بقیه کمتر از چهار ریشتر بوده است.

شهرستان ثلاث باباجانی با 38 هزار نفر جمعیت در 136 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
21 آبان سال 96 نیز زمین لرزه 7.3 ریشتری غرب استان کرمانشاه را لرزاند که در پی آن 620 نفر کشته و 12 هزار و 386 مصدوم شدند.

این زلزله به 10 شهرستان و یکهزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و بر اساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند که بازسازی آنها همچنان ادامه دارد.

استان دو میلیون نفری کرمانشاه شامل 14 شهرستان، 31 بخش، 32 شهر، 86 دهستان است.
 
کد مطلب : ۱۵۳۵۰
پنجشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :