پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران خبر داد
خروج بیش از ۴۵۰۰ بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص
 
رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران گفت: طی سه سال گذشته بیش از 4500 بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص خارج شده‌اند.
 
به گزارش فانا، یونس عرب رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران ، اظهار داشت: طی سه سال گذشته بیش از 4500 بیمار تالاسمی از پوشش بیمه‌ای بیماران خاص خارج شده‌اند.

وی افزود: سازمان‌های بیمه‌گر به بهانه کم کردن هزینه‌های خود اقدام به خارج کردن تعدادی از بیماران از لیست پوشش بیمه‌ای کرده‌اند که در این بین ظاهراً از بیماران خاص قشر مظلوم‌تری پیدا نشده است.

رئیس انجمن بیماران تالاسمی ایران ادامه داد: بیمه‌ها اعلام کرده‌اند که بیماران مبتلا به تالاسمی که تزریق خون انجام نمی‌دهند از لیست پوشش بیمه‌ای حذف شوند در صورتی که این کودکان از 10 سال پیش تاکنون به جای تزریق خون داروی خوراکی مصرف می‌کنند و هزینه دولت را به شدت کاهش داده‌اند.

عرب تصریح کرد: این بیماران نیازمند مراقبت‌های بیمارستانی و در مواقعی بستری شدن در بیمارستان‌ها هستند که اگر تحت پوشش بیمه قرار نداشته باشند توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند و در آن زمان اعلام می‌کنند که به جای مصرف کردن دارو نیاز به تزریق خون دارید.

رئیس انجمن تالاسمی ایران، گفت: هزینه تهیه هر قرصی که به جای خون مصرف می‌شود حدود 300 هزار تومان است که همین موضوع هزینه سنگینی را به خانواده‌ها تحمیل کرده است.

عرب در پایان گفت: بیمه‌ها بر اساس قانون اجازه ندارند که خارج از تصمیم شورای عالی بیمه اقدام به خارج کردن بیماران از پوشش بیمه‌ها کنند و این اقدام سازمان‌های بیمه‌گر برخلاف تصمیم شورای عالی بیمه است.
 
کد مطلب : ۱۵۴۰۱
دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :