پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
افتتاح بیمارستان آیت‌الله خویی به ۲۲ بهمن ۹۷ موکول شد
وزیر بهداشت: وزارت راه بد قولی کرد
 
در نخستین روز از سفر وزیر بهداشت به آذربایجان‌غربی چندین طرح در زمینه‌های مختلف بهداشتی و درمانی افتتاح شد و وزیر بهداشت در بازدید از یکی از پروژه‌ها انتقاد شدیدی به بد‌قولی‌های مکرر وزارت راه در ارتباط با افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) خوی کرد.
 
به گزارش فانا، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در سفری 3 روزه به‌منظور افتتاح چندین پروژه بهداشتی و درمانی به آذربایجان غربی آمده و از صبح شنبه با یک پرواز مستقیم در فرودگاه بین منطقه آزاد ماکو فرود آمد و افتتاح طرح‌ها را از همان بدو ورود آغاز کرد.وزیر بهداشت از چندین پروژه مهم آذربایجان غربی در حوزه‌های بهداشت و درمان بازدید کرد و انتقاد جدی به وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با بدقولی‌های این وزارت برای افتتاح بیمارستان امام خمینی(ره) خوی داشت و خواستار برخورد جدی استاندار آذربایجان غربی با کسانی شد که در این پروژه کم‌کاری و خلف‌وعده می‌کنند.

وی به زمان افتتاح یکی از بیمارستان‌های مهم آذربایجان‌غربی و شهرستان خوی اشاره کرد و گفت که بیمارستان آیت‌الله خویی در  2 سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است و این بیمارستان در 22 بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتباط با طرح‌های بهداشت و درمانی که امروز در شهرستان‌های شمالی آذربایجان غربی افتتاح شد گفت که اگر نگرانی‌های مردم در حوزه بهداشت و درمان را حل کنیم بالاترین عمل صالحی است که می‌توانیم انجام دهیم و در یک ماه آینده نیز پروژه توسعه بیمارستان شهید بهشتی چالدران تجهیز می‌شود.

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستای "مرگنلر" با حضور وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، قاضی زاده هاشمی صبح امروز در بدو ورود به آذربایجان غربی و شهرستان ماکو به منظور افتتاح پروژه مرکز جامع سلامت روستایی در روستای مرگنلر حاضر شد.

وزیر بهداشت و درمان با حضور در روستای مرگنلر مرکز جامع سلامت این روستا را افتتاح کرد که یک ظرفیت مهم بهداشتی برای روستای مرگنلر و منطقه به شمار می رود.

وزیر بهداشت به همراه استاندار آذربایجان غربی و دیگر مسئولان استانی از این مرکز جامع سلامت بازدید کرد و از نزدیک امکانات این مرکز را بررسی کرد.

این مرکز جامع سلامت در روستای مرگنلر با اعتبار 21 میلیارد ریال و با زیربنای هزار و 100 متر مربع در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 متر ایجاد شده است که از جاده نیز مشخص بوده و در دید مسافران نیز است.

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهر مرزی چالدران به دست وزیر

‌قاضی زاده هاشمی با حضور در این شهرستان پس از افتتاح اورژانس بیمارستان شهید بهشتی این در محل پروژه احداث مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شماره یک حاضر شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی استاندار آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این استان و دیگر مسئولان شهری و استانی پروژه مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شماره 1 شهرستان چالدران را افتتاح کرد.

این پروژه در زمینی به مساحت 6 هزار و 200 متر مربع و با زیربنایی به متراژ هزار و 250 متر مربع و با اعتباری به میزان 25 هزار میلیون ریال افتتاح شد.

کلنگ زنی مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شماره یک شهرستان چالدران از سال 64 شروع شده و امسال با تحت پوشش قرار دادن جمعیتی حدود 31 هزار نفر افتتاح شد.

اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران توسعه یافت

‌قاضی‌زاده هاشمی با حضور در مراسم افتتاح بخش توسعه‌ای اورژانس شهید بهشتی چالدران این اورژانس را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت در ادامه سفرش به آذربایجان غربی به همراه محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی، بخش توسعه‌ای اورژانس بیمارستان شهید بهشتی چالدران با 39 تخت را افتتاح کرد.

گفتنی است برای این پروژه 98 میلیارد ریال هزینه شده است.

بهره‌مند شدن مردم شهرستان شد از ظرفیت مرکز خدمات جامع سلامت

‌قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز با سفر به شهرستان شوط دو پروژه بهداشتی و درمانی را در این شهرستان افتتاح کرد.

نخستین مقصد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرستان شوط مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این شهرستان بود که به دست وی افتتاح شد.

مساحت زمین پروژه مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان شوط در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 با اعتبار 16 هزار و 500 میلیون ریال احداث شده است.

درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای شهرستان شوط نیز مقصد دوم افتتاح ها به دست وزیر بهداشت و درمان در این شهرستان بود که افتتاح شد.

مسئولان استانی از جمله استاندار آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این سفر وزیر بهداشت را همراهی می‌کنند.

افزایش رشد منطقه آزاد ماکو در گرو با ثبات‌تر شدن مسائل سیاسی کشور

‌قاضی‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح پروژه توسعه اورژانس بیمارستان شهید بهشتی شهرستان چالدران اظهار کرد: ما به ارتباط با دنیا نیاز داریم و دنیا نیز به ارتباط با ما نیاز دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: چالدران و شوط و منطقه آزاد ماکو محور توسعه کشور خواهند بود و دروازه اروپا هستند و اگر کشور در شرایط با ثبات‌تری قرار گیرد این مناطق رشد بیشتری نیز خواهند کرد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: افت‌وخیز برای هر کشوری وجود دارد ولی باید در مسائل مهم مراقب باشیم که رقابت‌های حزبی و اختلاف‌ها مانع از توسعه کشور نشود و باید درگیری‌های حزبی را کنار بگذاریم می‌توانیم برای توسعه کشور قدم برداریم.

وی افزود: اگر نگرانی‌های مردم در حوزه بهداشت و درمان را حل کنیم بالاترین عمل صالحی است که می‌توانیم انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ظرف یک ماه آینده پروژه توسعه بیمارستان شهید بهشتی چالدران تجهیز بیشتر می‌شود.

افتتاح بیمارستان آیت الله خویی شهرستان خوی در 22 بهمن ماه امسال

‌قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران در محل بیمارستان آیت الله خویی شهرستان خوی اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان خوی باید امروز افتتاح می‌شد ولی به سبب خلف وعده‌های مکرر وزارت راه و شهرسازی این بیمارستان امروز افتتاح نشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: بیمارستان آیت الله خویی در این 2 سال اخیر پیشرفت خوبی داشته و انتظار می‌رود در 22 به بهمن ماه امسال به افتتاح برسد.

وی افزود: امیدوارم بیمارستان امام خمینی خوی زودتر از بیمارستان آیت الله خویی افتتاح شود و استاندار آذربایجان غربی خلف وعده‌ها و کم کاری‌ها توسط مسئولان مربوطه را در زمینه افتتاح این بیمارستان را پیگیری کند و با آن‌ها با جدیت برخورد کند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: با اینکه کارهای زیادی در شهرستان خوی انجام شده ‌ولی پروژه ولی هنوز اتفاق خاصی در خوی نیفتاده ‌و امیدواریم با احداث و افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی در این شهرستان رضایت مردم را جلب کنیم.
 
کد مطلب : ۱۵۵۲۵
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :