چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ,19 June 2019
 
 
توقف توزیع پوشک در برخی فروشگاه های زنجیره ای تهران
پاک کردن قیمت پوشک تخلف محض است
 
عضو هیات مدیره انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان اظهار کرد: پاک کردن قیمت از روی پوشک و گران فروشی آن توسط فروشگاه های معتبر تخلف است و با برخورد با این صحنه باید مردم آن را گزارش دهند.
 
به گزارش فانا،  چندی است مشکلات عدم کنترل مناسب در بازار توزیع لوازم بهداشتی خانواده ها را دچار مشکلاتی کرده است، به عنوان مثال خانواده ها برای تهیه پوشک بچه باید طی مسیر طولانی را انجام دهند تا بتوانند آن را تهیه کنند؛ که در نهایت برای خرید به تخلف در فروشگاه های زنجیره ای برخورد می کنند. هرچند وزیر صنعت در توییتی اعلام کرده که به صورت سرزده به یک فروشگاه زنجیره ای مراجعه کرده که انواع نوار بهداشتی و پوشک در قفسه های آن فروشگاه موجود بوده است، حالا با توجه به کمبود لوازم بهداشتی باید آدرس همان فروشگاه را از وزیر صنعت، معدن و تجارت گرفت!

براساس مشاهدات  برخی از فروشگاه های بنام زنجیره ای که تبلیغات فراوانی در خصوص مشتری مداری نیز انجام می دهند پوشک ها را در انبار خود نگه می دارند و عرضه نمی کنند؛ عده ای قیمت های آن ها را پاک می کنند تا برای فروش تخلفی انجام ندهند و عده ای دیگر برای قیمت گذاری جدید آن را به کارخانه مرجوع می کنند.

در همین موضوع محمد محمدی، عضو هیات مدیره انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان دهند ضمن اشاره به اینکه اخیرا دیده شده بسیاری از واحدهای صنفی و فروشگاه های زنجیره ای تخلفی را در خصوص فروش محصولات بهداشتی با قیمت غیر واقعی انجام می دهند که برخی قیمت را پاک می کنند، اظهار کرد: جنسی که تولید شده و بر روی آن قیمت گذاری می شود براساس قیمت تمام شده است و باید به همان قیمت به فروش برسد، تازه مشاهده می شود که تخفیف نیز روی آن می گذارند.

وی در ادامه افزود: قیمت گذاری جدید بر روی محصولات یا پاک کردن آن توسط هر فروشگاهی به عنوان تخلف محسوب می شود و باید با این موضوع برخورد جدی شود و همین امر است که امروز بازار را دچار تشنج کرده است.

مدیر سابق تعزیرات استان تهران خاطر نشان کرد: این کالاها شاید چندین سال پیش خریداری شده و نباید به قیمت روز فروخته شوند زیرا سود محصولات همان زمان محاسبه شده است و مردم با دیدن چنین صحنه هایی باید با شماره 124 تماس گرفته و موضوع را به مراجع بالا گزارش دهند.

محمدی با اشاره به سابقه چند ساله این اقدام در کشور گفت: در بسیاری از کشورهای اروپایی محصولات به سه قیمت دسته بندی شده اند و محصولات بر اساس تاریخ تولید و قیمت وقت فروخته می شوند.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان افزود: در کشور ما سودجویانی هستند که در زمان التهاب بازار دست به اقدام ناشایستی با عنوان فروش با قیمت غیر واقعی می زنند که به توجیه برخی از آن ها هم به این صورت است که می گویند باید جای این محصول پر شود.

وی در پایان بیان کرد: این موضوع اصلا قابل درک نیست که فروشنده بخواهد این چنین توجیه کند، این موضوع موجب می شود تا مردم از جیب خود هزینه کنند و این تنها به دلیل بی لیاقتی و ناکارآمدی مدیران و ضعف نظارت بر امور بازار است.
 
کد مطلب : ۱۵۵۸۶
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری موج
 

ارسال
 
گروه های خبری :