پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ,20 June 2019
 
 
هزینه ۵میلیاردی برای تهیه پوشک در کهریزک
صرفه‌جویی می‌کنیم
 
مدیر آسایشگاه کهریزک با اشاره به کاهش کمک خیرین نسبت به سال گذشته گفت: دو سال پیش 1.5 میلیارد تومان هزینه پوشک مددجویان شد چرا که روزانه 1835 پد بهداشتی استفاده می‌شود و حالا با این گرانی‌ها باید ۵میلیارد تومان هزینه کنیم.
 
به گزارش فانا، محمدرضا صوفی‌نژاد در رابطه با وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و تأثیر آن بر کمک‌های مردمی به آسایشگاه کهریزک، گفت: مسلماً وضعیت اقتصادی در جامعه بر ما هم تأثیر می‌گذارد به طوری که بسیاری از کمک‌ها نسبت به سال گذشته به کهریزک کم شده است.

وی ادامه داد: در عید قربان امسال در مقایسه با سال گذشته، 135 رأس گوسفند که در این ایام به آسایشگاه داده می‌شد،کمتر شده و در مراسم تاسوعا و عاشورای امسال نیز اهدای 800 رأس گوسفند کم شده است.

صوفی‌نژاد گفت: اعتقادات و باور مردم تغییری نکرده اما وضعیت اقتصادی بر این کمک‌ها اثر می‌گذارد و طبیعی است که اثرگذاری آن بر کهریزک هم باشد. چرا که زمانی که حال و روز و وضعیت مردم خوب است کمک‌ها نیز به کهریزک خوب می‌شود. 

مدیر آسایشگاه کهریزک در مورد کمبود پوشک در کهریزک نیز، گفت: دو سال پیش 1.5 میلیارد تومان هزینه پوشک مددجویان کهریزک شد چرا که روزانه 1835 عدد پد بهداشتی استفاده می‌شود.

وی گفت: اکنون نسبت به دو سال گذشته قیمت پوشک 2 تا 3 برابر شده که به حدود 5 میلیارد تومان در سال می‌رسد که باید آن را هزینه کنیم.

صوفی‌نژاد ادامه داد: اگر قرار باشد به همین وضع پیش برویم با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شویم، این در حالی است که تاکنون کارها با کمک و باور مردم پیش رفته است.

مدیر آسایشگاه کهریزک افزود: تمام مددجویان کهریزک از پوشک استفاده نمی‌کنند اما صرفه‌جویی را انجام می‌دهیم تا به جایی نرسیم که مجبور شویم از پارچه استفاده کنیم البته استفاده از پارچه هزینه 2 میلیاردی می‌خواهد که ما سعی می‌کنیم آن را صرف خرید پوشک کنیم چرا که استفاده از پوشک برای رفاه حال خود سالمندان و بیماران ساکن در کهریزک است و تاکنون از پارچه استفاده نکرده ایم.

وی گفت: دسته‌های عزاداری نسبت به سال گذشته در این ایام بیشتر شده و این نشان می‌دهد قداست، معنویت و باور مردم تغییری نکرده و به همین دلیل خیلی نگران نیستیم چون مردم ما را تنها نمی‌گذارند. 

مدیر آسایشگاه کهریزک گفت: شرایط پذیرش در کهریزک بی‌کسی و فقر است، 1750 نفر اکنون ساکن آسایشگاه هستند و حدوداً روزی یک نفر فوتی داریم که به تعداد فوت‌شدگان ورودی و پذیرش در کهریزک برقرار است و به این ترتیب پشت نوبتی نداریم.
 
کد مطلب : ۱۵۶۹۵
شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :