جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
 
 
رشد نجومی قیمت سمعک با افزایش نرخ ارز
خطرى بزرگ جامعه ناشنوایان را تهدید ‌می‌کند
 
مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران درباره افزایش قیمت سمعک با بالا رفتن نرخ دلار و مشکلات جامعه ناشنوایان هشدار داد.
 
به گزارش فانا، سلیمی مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران با اشاره به افزایش نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت سمعک، گفت: افزایش نرخ ارز بر قیمت سمعک تأثیر گذاشته و این مسئله جامعه ناشنوایان را دچار مشکل کرده است، سمعى که قبلا ٤ ميليون تومان قيمت داشت اکنون ١٠ ميليون تومان به فروش مى رسد و اين گرانى ها ناشى از افزايش نرخ ارز است.وی ادامه داد: سازمان بهزیستی درخواست دارد که شرکت‌های وارد کننده سمعک معاف از مالیات گمرکی شوند، زیرا سمعک و باتری آن در داخل کشور تولید نمی‌شود و محصولی وارداتی است.

سلیمی اظهار کرد: اميدواريم بر اساس درخواست بهزيستى، واردات سمعک مشمول ارز دولتی شود تا ناشنوايان دچار مشکل نشوند.

درخواست بهزیستی برای واردات سمعک با ارز دولتی

مدیرعامل انجمن خانواده ناشنوایان ایران ضمن ابراز تأسف از افزایش قیمت سمعک و مشکلات پیش آمده برای ناشنوایان گفت: متأسفانه با وجود درخواست بهزیستی برای واردات سمعک با ارز دولتی، تاکنون اتفاقی نیفتاده است و شاهد رشد قيمتى سمعک هستيم.

وی ادامه داد: سمعک‌هایی که در بازار هستند در چند ماه قبل وارد کشور شده بودند و اگر روند افزایش نرخ ارز ادامه پیدا کند و واردات سمعک مشمول نرخ ارز دولتی نشود 4 تا 5 ماه بعد ناشنوایان به خصوص کودکانی که کاشت حلزون انجام داده‌اند، دچار مشکل می‌شوند زیرا اغلب کودکان سمعک خود را به سرعت خراب می‌کنند و خريد سمعک با قيمت بالا براى بسيارى از خانواده امکان پذير نيست و اين مسئله کودکان را دچار آسيب مى کند.

سلیمی یادآوری کرد: افزایش قیمت سمعک جامعه ناشنوایان را با مشکلات بزرگی روبرو خواهد کرد و این مسئله نیازمند توجه مسئولان است.
 
کد مطلب : ۱۵۷۶۱
پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :