دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
 
 
عرضه شیر خشک متمرکز می شود
 
مدیرکل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: در دوهفته گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار قوطی شیرخشک از یک برند خاص در یک روز از گمرک ترخیص و در سطح عرضه توزیع شد که در شرایط مشابه سال قبل پاسخگوی نیاز بیش از 8 هفته بازار از برند مذکور بود، اما در کمتر از 4 روز فراورده در بازار نایاب شد. همچنین بر اساس آمار گشایش های انجام شده و ترخیص های صورت گرفته در حال حاضر تخصیص ارز و واردات این محصولات ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بیشتر بوده است، در حالیکه دسترسی مردم نامناسب تر از زمان مشابه در سال گذشته گزارش شده است.
 
به گزارش فانا، به گفته خانوی بر اساس گزارشات ارائه شده و بررسی های انجام شده، سازمان غذا و دارو تصمیم گرفت برای نظارت بیشتر، دسترسی راحت تر مردم و جلوگیری از قاچاق معکوس فراورده ها، عرضه شیرخشک های رژیمی را مدتی متمرکز کند.

وی در زمینه اجرای این فرایند توضیح داد: از معاونت های غذا و دارو در هر استان و شرکتهای پخش خواسته‌ شد در هر شهر تعدادی داروخانه ها را برای توزیع شیرخشک ها به شرکتهای پخش معرفی کنند تا ضمن تسهیل دسترسی مردم به فراورده ها، نظارت بیشتری روی توزیع داشته باشیم. این فرایند برای مدت کوتاهی ادامه خواهد داشت و به زودی با ایجاد پورتال ثبت فراورده به صورت آنلاین، توزیع کنترل شده در کلیه داروخانه ها از سر گرفته می شود.

مدیرکل فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: درحال حاضر این دسته از شیر خشک ها با توجه به کد شناسه 16 رقمی و ردیف تعرفه مشخص در بانک مرکزی و بانکهای عامل، وزارت صنعت و معدن و گمرک معرفی و ثبت  شده اند و مشکل خاصی در زمینه سفارش و ترخیص این فراورده ها وجود ندارد.
 
وی در پایان به مردم اطمینان خاطر داد تمهیدات لازم برای تامین شیرخشک های رژیمی و متابولیک در سال جاری و آتی دیده شده و جای هیچگونه نگرانی در این زمینه نیست.
 
کد مطلب : ۱۵۸۳۹
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
۰
 
مرجع : ایفدا نیوز
 

ارسال
 
گروه های خبری :