دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ,24 June 2019
 
 
عضو انجمن اپتومتری ایران:
قیمت فریم و عدسی عینک ۵ برابر شد
دولت از بینایی مردم حمایت کند
 
عضو انجمن اپتومتری ایران با اشاره به افزایش ۵ برابری فریم و عدسی عینک با توجه به نوسات ارزی اخیر گفت: متأسفانه این تجهیزات ارز دولتی به آن اختصاص داده نشده و این مسئله سلامت بینایی افراد را تهدید می‌کند.
 
به گزارش فانا، افشین محمدی، عضو انجمن اپتومتری ایران در آستانه هشتمین سمینار اپتومتری ایران و روز جهانی بینایی در ارتباط با تأثیر نوسانات ارزی در وسایل و تجهیزات اپتومتری اظهار داشت: در حال حاضر قیمت اجناسی همچون فریم عینک،‌عدسی عینک و لنزهای تماسی 4 تا 5 برابر شده است و خانواده‌ها زمانی که با مشکل معیشتی مواجه باشند مسائل درمانی را در اولویت خود قرار نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه قیمت یک عدسی عینک از 40 هزار تومان به 150 تا 200 هزار تومان رسیده است، گفت: این مسئله بینایی افراد را تهدید می‌کند از طرفی برخی مبتلا به تنبلی چشم هستند که باید مشکل‌شان سریع درمان شود و استفاده به موقع عینک در پیشگیری از تبعات بعدی بسیار حائز اهمیت است.

این اپتومتریست در پاسخ به اینکه چند درصد مردم ایران دچار عیوب انکساری هستند عنوان کرد:‌ تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده ولی بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد حداقل 20 درصد و یا یک پنجم مردم ایران دچار عیوب انکساری هستند.

وی در مورد اینکه کدام استان آمار بیشتری در این زمینه به خود اختصاص داده است گفت:‌آمارها بر اساس مراجعاتی که انجام می‌گیرد لحاظ می‌شود که متأسفانه در برخی از استان‌ها به دلیل فرهنگ‌های نادرست هنوز استفاده از عینک را عیب دانسته لذا به اپتومتریست یا چشم‌پزشک مراجعه نمی‌کنند بنابر این آماری در این زمینه لحاظ نشده است.

وی بیان داشت:‌اصلاح عیوب انکساری با استفاده از عینک در بهبود کیفیت زندگی افراد و در کسب و مدارج تحصیلی بسیار نقش مهمی دارد و دولت با توجه به افزایش قیمت‌ها باید فکری به حال مردم کند.
 
کد مطلب : ۱۵۸۷۴
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :