دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
هاشمی:
تخلفات بازار دارو توسط کمیته راهبری تدابیر ویژه مجلس رصد می‌شود
تولیدکنندگان داروهای تقلبی خائن به کشور هستند
 
رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، با تاکیدبراینکه تولیدکنندگان داروهای تقلبی خائن به کشور هستند از تشکیل کمیته‌ راهبری تدابیر ویژه بهداشت و درمان مجلس برای پیگیری تخلفات بازار دارو خبر داد.
 
به گزارش فانا، همایون هاشمی در واکنش به کشف محموله بزرگ شربت تقلبی زادیتین توسط ماموران پلیس آگاهی پایتخت، گفت: متاسفانه وقتی فضای کشور به این سمت می‌رود که اقتصاد بیمار شود و دشمن هم بر این مشکل دامن بزند، قطعا شاهد بروز این گونه مشکلات خواهیم بود، هر چند افراد نباید به گونه‌ای عمل کنند که آب به آسیاب دشمن بریزند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون افرادی که به دنبال خیانت به مردم هستند باید شناسایی شده و برابر با قانون مجازات شوند، ضمن اینکه موضوع داروهای تقلبی در گذشته هم کمابیش وجود داشت، اما در این مقطع که برخی سوداگران از کمیاب شدن تعدادی از داروها و نوسانات ایجاد شده در بازار با تولید داروهای تقلبی سوءاستفاده می‌کنند، خائن به کشور هستند.  

دولت ابزار لازم برای نظارت دقیق وزارت بهداشت بر بازار دارو را فراهم کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: البته دستگاه‌های نظارتی ازجمله مجلس نیز باید در این زمینه با دقت بیشتری ورود پیدا کنند، چرا که اصل اول در کاهش بزه‌های اقتصادی نظارت است و در صورتی که به خوبی محقق شود، قطعا تخلفات کاهش پیدا خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: وزارت بهداشت و درمان نیز باید به عنوان متولی اصلی در حوزه سلامت نظارت بیشتری بر روند تولید و توزیع داروها داشته باشد، ضمن اینکه از دولت درخواست می‌کنیم ابزار نظارتی لازم برای این وزارتخانه و سازمان غذا و دارو را ایجاد کند و به برای این بخش بودجه خاص و نیروی کافی تعیین کند.

هر گونه تخلف در حوزه غذا و دارو گناهی نابخشودنی است

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: البته مردم هم باید در پی مشاهده هر نوع تخلفی در حوزه غذا و دارو مراتب را به دستگاه‌های نظارتی گزارش دهند، از سوی دیگر ما هم از مجلس این بخش را رصد می‌کنیم، چرا که غذا و دارو از اقلام اساسی سبد زندگی مردم هستند که به شدت روی آن حساس هستیم، کمااینکه کمیته‌ای تحت‌عنوان راهبری تدابیر ویژه بهداشت و درمان را برای نظارت دقیق بر این بخش تشکیل داده‌ایم و بر اساس وظیفه ذاتی که داریم، در تلاش هستیم تا اثرگذاری لازم در حوزه مقابله با این گونه آسیب‌ها در حوزه دارو که گناهی نابخشودنی است، داشته باشیم.
 
کد مطلب : ۱۵۸۹۰
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت
 

ارسال
 
گروه های خبری :