دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
صالح در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
تامین برخی از ملزومات پزشکی موردنیاز هیات امنای ارزی توسط کی‌بی‌سی
واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعت داروسازی با مشکل مواجه شده
 
مدیرعامل شرکت کی‌بی‌سی گفت: امسال براساس توافق انجام شده با وزارت بهداشت شرکت کی‌بی‌سی برخی از اقلام ضروری و حیاتی ملزومات پزشکی موردنیاز هیات امنای صرفه‌جویی ارزی را تامین می‌کند.
 
رضا صالح در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه یکی از مشکلات به وجود آمده برای صنعت داروسازی در شرایط کنونی تامین ماشین آلات و تجهیزات صنعت از خارج از کشور است، افزود: با توجه به اینکه این محصولات از گروه یک خارج شدند در نتیجه به واردات آنها ارز دولتی تعلق نمی‌گیرد و باید به سامانه نیما بروند. به همین علت هم شرکت‌ها در تامین ارز موردنیاز برای واردات ماشین آلات و تجهیزات خود دچار مشکل شده‌اند.
 
وی گفت: شرکت کی‌بی‌سی علاوه بر واردات دارو و واکسن در زمینه واردات ماشین آلات و تجهیزات موردنیاز شرکت‌های گروه دارویی برکت نیز فعالیت می‌کند و اخیرا نیز در این حوزه با مشکلاتی مواجه شدیم بطوریکه پول را از حساب ما برداشتند اما کسی پاسخگو نبود.
 
وی با بیان اینکه تا این لحظه در زمینه همکاری با طرف‌های خارجی با مشکلی ناشی از تحریم‌های آمریکا مواجه نشده‌ایم، اظهار کرد: به نظر من روند تخصیص ارز دولتی به واردات دارو و تجهیزات پزشکی روی روال طبیعی خود قرار گرفته است و در حال حاضر بیشترین مشکلی که وجود دارد مربوط به مسائل روانی ناشی از نوسانات اقتصادی لحظه‌ای در کشور است که روی افکار عمومی هم تاثیر منفی گذاشته است. این در حالیست که نرخ ارز اختصاص یافته به دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های غذایی اساسی ثابت و مشخص است و نوسانی در آنها رخ نداده است. در عین حال سامانه نیما هم به مدیریت صحیح نیاز دارد که هنوز چنین نشده است.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت کی‌بی‌سی اهداف فروش خود را تا پایان سال جاری محقق خواهد کرد، عنوان کرد: امسال در بخش‌هایی نیز به وزارت بهداشت کمک می‌کنیم که از جمله می‌توان به تامین برخی اقلام ضروری و حیاتی ملزومات پزشکی برای هیات امنای ارزی اشاره کرد.
 
گفتنی است طبق آخرین آمار منتشر شده میزان فروش شرکت کی‌بی‌سی تنها شرکت واردکننده دارو در بورس تهران در شش ماهه نخست سال جاری با کاهش 6 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به بیش از 70 میلیارد تومان رسید. ضمن اینکه فروش شهریور ماه این شرکت هم به حدود 22 میلیارد تومان رسید. شرکت کی‌بی‌سی از جمله شرکت‌های زیرمجموعه شرکت گروه سرمایه‌گذاری البرز و شرکت بالادستی آن یعنی شرکت گروه دارویی برکت است.
 
گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۱۵۹۱۲
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۴
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :