دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
در بازدید استاندار مرکزی از "بهستان تولید" مطرح شد؛
نیاز بهستان تولید به ۲۰ میلیون دلار ارز برای واردات مواد اولیه
 
استاندار مرکزی گفت: شرکت‌های داروسازی استان مرکزی در مجموع حدود ۱۳۰۰ میلیارد ریال از دولت و بیمه‌ها طلبکار هستند که با پرداخت این مبلغ در حوزه تولید دارو و افزایش ظرفیت تولید دارو گشایش عمده‌ای می‌شود.
 
به گزارش فانا، علی آقازاده عصر دوشنبه ۱۶ مهر ماه در جریان بازدید از شرکت بهستان تولید که به همراه معاون وزیر کشور و فرماندار ساوه انجام شد، گفت: این شرکت از مجموعه‌های تولیدی حوزه داروسازی کشور است که ۱۲ سال قبل تاسیس شد و از سال ۹۴ هم به تولید رسید.

وی با بیان اینکه شرکت بهستان تولید نماینده ۲ شرکت برند داروسازی اروپا است، افزود: با هدف بررسی مشکلات این شرکت همراه با اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی از این واحد تولیدی بازدید شد تا راهکاری برای حل مشکلات آن مانند کمبود نقدینگی، ارز و سرمایه در گردش اندیشیده شود.

استاندار مرکزی گفت: در صورت تامین منابع ارزی و سرمایه در گردش موردنیاز این شرکت، می‌توان انتظار داشت که سه شیفت کاری تولید دارو با کیفیت مناسب فعال شود و بخش زیادی از نیازهای دارویی کشور را تامین کند.

آقازاده اظهار کرد: این شرکت داروسازی اکنون با ۵۰ درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کند و برای ارتقای ظرفیت تولیدی آن، تصمیم گرفته شد از محل تسهیلات سامانه کارا با همکاری فرمانداری ساوه ضمن بررسی‌های لازم، بخشی از نقدینگی و سرمایه در گردش مورد‌نیاز آن تامین شود.

وی گفت: از طریق کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال نیز مشکلات این شرکت پیگیری می‌شود‌ تا بخشی از مشکلات برطرف و نقدینگی موردنیاز آن تامین شود.

مدیرعامل شرکت بهستان تولید هم در جریان این بازدید توضیح داد: یکی از مشکلات عمده این شرکت افزایش هزینه‌ها بابت واردات مواد اولیه است و به همین دلیل با مشکلات ارزی مواجه هستیم.

پیمان چاووش‌زاده خاطرنشان کرد: شرکت بهستان تولید، تولیدکننده ۱۶ نوع قرص و کپسول تحت لیسانس شرکت‌های اروپایی ساندوز، استلاس و نوارتیس است و تولیدات خود را از مواد اولیه وارداتی انجام می‌دهد؛ ضمن اینکه مدرن‌ترین ماشین آلات روز دنیا نیز در این مجموعه استقرار یافته است.

چاووش‌زاده اشتغال ایجاد شده در این شرکت داروسازی را ۸۹ نفر اعلام کرد و گفت: طرح توسعه شرکت به دلیل تامین نشدن تسهیلات حداکثر تا دی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد اما طرح تولید جامدات دارویی به اتمام رسیده که زمینه ایجاد شغل برای ۷۰ نفر را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت داروسازی بهستان تولید گفت: سهم منابع ارزی این شرکت برای واردات مواد اولیه ۲۰ میلیون دلار است و برای تامین سرمایه در گردش نیز به ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز است.
 
کد مطلب : ۱۵۹۱۳
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :