يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,19 May 2019
 
 
طلب ۱۰ هزار میلیاردی صنعت داروسازی از دولت و سازمان‌های بیمه‌گر
بودجه تأمین دارو نیازمند بازنگری
 
دبیر علمی انجمن داروسازان تهران گفت: صنعت داروسازی حدود ۱۰ میلیارد تومان از دولت و سازمان‌های بیمه‌گر طلب دارد.
 
به گزارش فانا، امیر سبحانیان دبیر علمی انجمن داروسازان تهران اظهار کرد: متأسفانه صنعت داروسازی کشور در شرایط خوبی به سر نمی‌برد.وی ادامه داد: امروزه جعبه دارو و حتی شیشه دارو همگی با ارز آزاد تأمین می‌شود؛ نگهداشتن قیمت پایین دارو بدون در نظر گرفتن این مسائل فقط به صنعت داروسازی کشور صدمه وارد می‌کند.

لزوم بازنگری در قیمت های دارویی کشور

سبحانیان تأکید کرد: کاهش سرمایه به دلیل قیمت پایین دارو تأمین آن را با مشکلاتی مواجه می‌سازد، به همین دلیل اصرار داریم که دولت بودجه تأمین دارو و صنعت داروسازی را بازنگری کند تا کارخانجات داخلی دچار ورشکستگی نشوند.

دبیر انجمن داروسازان تهران ادامه داد: طلب قیمت بالای دارو از مردم بی‌انصافی و اجحاف در صنعت داروسازان است؛  ارز دولتی باید به سازمان‌های بیمه‌گر داده شود تا آنها داروهای مورد نیاز بیماران را تامین کنند.

سبحانیان ادامه داد: وقتی که امروزه قیمت همه کالاهای مورد نیاز مردم و حتی غیر اصلی بالا رفته ، ولی قیمت 60 درصد از داروها کمتر 2 یورو مانده است؛  این مسئله باعث بروز مشکلاتی برای کارخانجات دارویی و صنعت داروسازی می‌شود.

وی اضافه کرد: باید سازمان‌های بیمه‌گر را کمک و بودجه درمان را بالا ببریم ولی در چنین شرایطی نمی‌توانیم  قیمت دارو را پایین نگه‌داریم و مابه‌التفاوت قیمت دارو را از داروسازان توقع داشته باشیم، این مسئله منجر به شکست می‌شود.

سبحانیان گفت: امروزه بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان مطالبه شرکت‌های دارویی کشور از دولت و سازمان‌های بیمه‌گر است که در صورت پرداخت نشدن، کارخانجات دارویی دچار مشکل می‌شوند.

وی یادآوری کرد: انتظار ما این است که به صنعت داروسازی کمک بیشتری و شرکت‌های توزیع و داروخانه‌ها شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند.
 
کد مطلب : ۱۵۹۳۵
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :