دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,20 May 2019
 
 
تولیدکنندگان دارو در «ایرانیش» از مشکلات خود می‌گویند
 
نهمین قسمت مجموعه مستند «ایرانیش» درباره صنعت تولید دارو در ایران، چهارشنبه ۱۸ مهر روی آنتن شبکه افق می رود.
 
به گزارش فانا، مجموعه مستند «ایرانیش» روایتی از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی برای پخش از شبکه افق آماده شده است و چهارشنبه ۱۸ مهر روی آنتن شبکه افق می رود.این مجموعه به تهیه کنندگی و کارگردانی روح الله رحیمی در هر قسمت به سراغ یکی از صاحبان برند و تولیدکنندگان کالای داخلی می رود و طی گفتگو با آنها، علاوه بر نمایش تصویری روشن از توانمندی ایرانی در صنایع مختلف به مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز می پردازد.

در نهمین قسمت، شهرام شکیبا به سراغ صنعت تولید دارو در ایران می رود.

داروسازی یکی از سودآورترین صنایع دنیا شناخته می شود و به طور میانگین حاشیه سودی ۱۸ درصدی دارد به همین دلیل همواره تعدادی از شرکت های فعال در این صنعت در رتبه‌های اول فهرست شرکت های برتر دنیا قرار دارند.

در ایران هم شرکت های داروسازی به مرور توانسته اند سهم ۹۵ درصدی بازار را در اختیار بگیرند هر چند سهم ۴ درصدی داروهای خارجی به لحاظ ارزش ریالی رقم قابل توجهی است.

شهرام شکیبا راوی «ایرانیش» در این قسمت به سراغ تولید کننده داروهای اساسی و مورد نیاز جامعه رفته و با آنها درباره وضعیت تولید دارو در ایران و مشکلات پیش روی این صنعت به گفتگو نشسته است.

داروسازی سیناژن، تهران شیمی، سجاد داروی شرق و مهداروی طوبی، شرکت هایی هستند که شهرام شکیبا در این قسمت به سراغ شان رفته است.

تولید کنندگان این حوزه هم دچار مشکلات زیادی چون بدهی انبوه دولت و بیمه گزاران به این صنعت، نقدینگی، ارزش افزوده، بیمه کارگران، نبود حمایت دولت در صادرات، مشکل واردات مواد اولیه، گران بودن هزینه های دولتی، تامین نیروی انسانی هستند که در این قسمت به آنها پرداخته شده است.

«ایرانیش» در ۱۴ قسمت ۴۲ دقیقه ای برای پخش از شبکه افق آماده شده است و نهمین قسمت آن چهارشنبه این هفته ساعت ۲۲:۰۰ روی آنتن می رود.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت ۱۵:۳۰ است.
 
کد مطلب : ۱۵۹۴۶
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :