سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,23 April 2019
 
 
رئیس گشت های تعزیرات استان تهران:
انبار تجهیزات پزشکی تاریخ گذشته در دو خانه مسکونی کشف شد
 
رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران گفت: انبار تجهیزات پزشکی تاریخ گذشته و قاچاق در دو منزل مسکونی سه طبقه شامل انواع سرنگ، سرسوزن، دستکش های جراحی و لوله های اکسیژن در محدوده خیابان ولی عصر تهران کشف شد و هر دو واحد مسکونی پلمپ شدند.
 
به گزارش فانا، بهروز طالبیان اظهار داشت: این واحدهای مسکونی با همکاری اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و با حضور بازپرس دادسرا، قاضی شعبه 47 تعزیرات حکومتی و کارشناسان اصناف، بازرسی و مشخص شد این مکان ها، محل نگهداری تجهیزات پزشکی هستند.

وی افزود: بر اساس اعلام نظر بازرسان اصناف، مقدار بسیاری از کالاهای این انبار علاوه بر تاریخ مصرف گذشته بودن، قاچاق اعلام شد و برخی از کالاها هم احتکار شده بود.

این قاضی تعزیرات اظهار داشت: برای تخلفات این واحد صنفی، پرونده ای تشکیل شد که بخشی از آن در دادسرای جرایم پزشکی و بخش دیگر در یکی از شعب سازمان تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

به گزارش ایرنا، شعبه تعزیرات حکومتی ویژه رسیدگی به تخلفات تجهیزات پزشکی از 21 خرداد 97 افتتاح شده است. هدف این شعبه، تقویت نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی و کاهش تخلفات حوزه سلامت است.

طالبیان همچنین درباره گزارش های مردمی درباره احتکار گفت: بسیاری از گزارش های دریافتی در مورد احتکار پس از اعزام و بررسی های تیم های گشت مشترک تعزیرات، مشخص می شود که احتکار نیست و عملیات گشت تعزیرات، عقیم می ماند.

رئیس گشت های مشترک تعزیرات استان تهران گفت: هر انبار نگهداری کالا را نباید احتکار تلقی کرد زیرا بسیاری از واحدهای صنفی به دلیل محدودیت فضا، کالاهای خود را در انبار نگهداری می کنند اما برخی به محض مشاهده ماشین های حمل بار یا تخلیه کالا، احتکار را گزارش می دهند.

وی با اشاره به عملیاتی که روز گذشته در محدوده غرب تهران از سوی گشت مشترک تعزیرات انجام شده است، افزود: تیم گشت، بر اساس یک گزارش مردمی مبنی بر اینکه هشت کانتینر ماشین لباسشویی از یک انبار در حال بارگیری است، فورا به محل اعزام شد اما با بررسی های دقیق، مشخص شد که موضوع صحت ندارد.

پیش از این نیز سید یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری درباره پرونده های احتکار گفت: از مرداد امسال بیش از هزار پرونده در شعب سازمان تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

سخنگوی تعزیرات همچنین اعلام کرد: آهن و میلگرد، لوازم خانگی، برنج و اقلام خوراکی، قطعات و لوازم یدکی خودرو بیشترین حجم پرونده های احتکار را دربرمی‌گیرند و استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و کرمانشاه به ترتیب بیشترین میزان پرونده های احتکار را در این مدت داشته اند.
 
کد مطلب : ۱۶۱۱۲
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :