يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ,18 August 2019
 
 
معتمدی در گفت‌وگو با فانا مطرح کرد:
تامین تجهیزات کارخانه در حال ساخت سیناژن در ترکیه توسط آروکو
از محصول جدید همزمن‌های مگنتیک رونمایی کردیم
 
مدیرعامل شرکت مهندسی زیستی آروکو گفت: در حال تامین تجهیزات موردنیاز کارخانه در حال ساخت سیناژن در ترکیه هستیم.
 
خبرنگار فانا در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما که اخیرا برگزار شد، با محمدداوود معتمدی مدیرعامل شرکت مهندسی زیستی آروکو گفت‌وگویی انجام داده که در ادامه می‌خوانید:


درباره حوزه فعالیت شرکت مهندسی زیستی آروکو توضیح دهید.


شرکت مهندسی زیستی آروکو در سال 1392 با هدف جلوگیری از ارزبری در زمینه تجهیزات دارویی تاسیس شد. تاکنون نیز به پیشرفت‌های خوبی در این حوزه دست یافته‌ایم.


با توجه به اینکه شرکت شما یکی از شرکت‌های گروه سیناژن است آیا فقط ماشین آلات شرکت‌های این گروه را تامین می‌کنید یا نیاز سایر شرکت‌ها را نیز تامین می‌کنید؟


هم شرکت‌های گروه سیناژن و هم سایر شرکت‌ها. تاکنون با شرکت‌های داروسازی زیادی در رشت، لرستان، تهران، تبریز و ... نیز کار کرده‌ایم. حدود 30 تا 35 درصد از کل فروش شرکت مربوط به شرکت‌های زیرمجموعه سیناژن و مابقی فروش مربوط به سایر شرکت‌ها است.


در زمینه ساخت تجهیزات دارویی تاکنون چه دستاوردهایی داشته‌اید؟


کار تخصصی ما در زمینه ساخت تجهیزات دارویی در حوزه بایوتک است. البته در حوزه‌های دیگر دارو هم وارد شده‌ایم، مثلا جامدات دارویی و لوله‌کشی‌های فولاد ضدزنگ که در صنعت دارو کاربرد دارد. تجهیزاتی مانند فرمانتور، بیوراکتور، مخازن ساخت، مخازن نگهداری آب‌های قابل تزریق، سیستم‌های فیلتراسیون و سیستم TFF جزو محصولات اصلی ما هستند که هم سال قبل و هم امسال تولید داشتیم. از دیگر تجهیزات ساخته شده توسط شرکت آروکو می‌توانم به تجهیزات کلین رومی مانند کراس اور بنچ، صندلی‌های مخصوص آزمایشگاه‌ها و مخصوص تولید که از جنس فولاد ضدزنگ هستند، کمدهای استیل، فرنیچرهای کلین رومی و پس باکس‌ها اشاره کنم. این تجهیزات، جزو تولیدات فرعی ما هستند و در بسیاری از این تولیدات نیز رقیبی در داخل کشور نداریم.


شرکت آروکو تجهیزات کارخانه در حال ساخت سیناژن در ترکیه را هم تامین می‌کند؟


بله تجهیزات این کارخانه را هم تامین می‌کند و به زودی این تجهیزات آماده حمل به ترکیه می‌شود. این کار به نوعی صادرات خدمات فنی و مهندسی هم می‌شود. از سوی دیگر امسال موفق شدیم استاندارد CE اروپا را بگیریم که با این حساب از این پس قادر به صادرات به اروپا نیز خواهیم بود.


محصول جدیدی هم دارید؟


امسال در چهارمین نمایشگاه ایران فارما از محصول جدید همزمن‌های مگنتیک آروکو رونمایی کردیم. در حال حاضر هم روی پروژه تولید دستگاه wfi جنریتور کار می‌کنیم و تا چند ماه آینده نمونه اولیه آن را تولید می‌کنیم و در ایران هنوز کسی آن را تولید نکرده است.


اشتغال موجود در شرکت چقدر است؟


102 نفر که عمدتا در رشته‌های مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی تحصیل کرده‌اند.


گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۱۶۱۲۷
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :