يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ,18 August 2019
 
 
صفا در گفت‌وگو با فانا خبر داد:
برنامه IPPC برای تولید 30 میلیون عدد سرم در سال جاری
راه‌اندازی دستگاه باتل پک جدید به‌زودی/تولید دو محصول چشمی جدید
 
معاون تولید و بهره‌برداری شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران گفت: دو محصول چشمی جدید را در نیمه دوم امسال به تولید خواهیم رسانده و سپس به بازار عرضه می‌کنیم. همچنین تولید محصولات استنشاقی مدنظر ما قرار دارد که مطالعات ابتدایی روی آنها در حال انجام است و امیدواریم در سال آینده به نتیجه برسد.
 
علی صفا در گفت‌وگو با خبرنگار فانا درباره آخرین پروژه‌ها و برنامه‌های مهم شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران توضیح داد: برنامه‌های مهمی را از سال قبل به اجرا درآوردیم که امسال به ثمر نشسته یا می‌نشیند. از جمله خرید یک دستگاه جدید باتل پک که به جمع 4 دستگاهی که در داخل شرکت داشتیم، اضافه شد. همچنین سایت آزمایشگاه و تحقیقات شرکت که کار احداث آن از سال قبل شروع شد و امسال به نتیجه و بهره‌برداری می‌رسد. همچنین در این مدت هشت دستگاه هواساز به مجموعه دستگاه‌های هواساز شرکت اضافه شد که عمدتا هم این دستگاه‌ها از خارج از کشور تامین شده‌اند.

او درباره تولید و عرضه محصولات جدید توسط شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران گفت: در زمینه محصولات جدید در بخش LVP، یک محصول جدید را به بازار معرفی کردیم. پتاسیم کلراید در دکستروز با دو واحد مختلف که منتظر اخذ پروانه آن هستیم و سپس تولید و به بازار عرضه می‌شود.

وی افزود: در زمینه ویال‌های چشمی SVP، روی چند محصول جدید در بخش تحقیقات کار شده است و تولیدات آزمایشی هم انجام شده است و منتظر دریافت پروانه‌های آنها هستیم. مهمترین محصول هم یک نوع ژل چشمی است که مشابه داخلی هم ندارد و برای نخستین بار تولید داخل آن در بازار عرضه خواهد شد. در ابتدای امسال هم سه محصول چشمی دیگر را نیز تولید کردیم. در زمینه محصولات سرم LVP، نیم لیتری و یک لیتری در زمینه تولید محدودیت‌هایی وجود دارد و این محصولات از آن دست محصولاتی نیستند که بتواند تولیدات متفاوتی را با آنها داشته باشیم اما در مورد محصولات چشمی اوضاع متفاوت است و تنوع تولید در این حوزه بالاست.

صفا عنوان کرد: بنابراین برای نیمه دوم امسال دو محصول چشمی جدید را تولید خواهیم کرد. همچنین تولید محصولات استنشاقی مدنظر ما قرار دارد که مطالعات ابتدایی روی آنها در حال انجام است و امیدواریم در سال آینده به نتیجه برسد.

معاون تولید و بهره‌برداری شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران درباره وضعیت تامین نیاز بازار سرم نیز گفت: ما در حال تولید به صورت دو شیفت هستیم و برای تولید حدود 30 میلیون عدد در سال جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم. همچنین دستگاه باتل پکی که خریداری شده و در مجموعه نصب شده در صورت انجام تست‌های نهایی و شروع بکار قادر خواهد بود بین 7 تا 10 میلیون عدد به ظرفیت تولید فعلی شرکت بیفزاید. بنابراین هیچ بهانه‌ای برای کمبود و واردات سرم به کشور در شرایط کنونی وجود ندارد.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
 
کد مطلب : ۱۶۱۲۸
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :