شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
با نامه سازمان توسعه تجارت
مجوز ارزی برخی اقلام گروه 2 کالایی لغو شد
 
رئیس سازمان توسعه و تجارت در نامه ای فوری به معاونان وزارت صنعت و رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: براساس اطلاعات دریافتی از بانک مرکزی، مجوز ارزی ثبت سفارش گروه 2 (گروه 2 و 3 کالایی قدیم) لغو و پرونده های مربوط به آنها نیز تعلیق شده است.
 
به گزارش فاناف «مجتبی خسروتاج» در این نامه که گمرک رونوشت آن را منتشر کرد، تاکید کرده است که دستگاه های مربوطه باید ضمن بررسی مجدد درخواست متقاضیان نسبت به مدیریت سهمیه های مهر و آبان خود اقدام کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت این نامه فوری را اول آبان ماه به «بهمن صالحی نیا» معاون امور صنایع و «جعفر سرقینی» معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی اکبر مهرفرد» معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی و «غلامرضا اصغری» رئیس سازمان غذا و دارو ارسال کرده است.

وی در این نامه نوشت که با توجه به عدم تفکیک مجوزهای ارزی و فنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوزهای فنی این پرونده ها نیز لغو می شود.

خسروتاج در پایان بیان کرد: «با تایید پرونده ها از سوی دستگاه های اجرایی، بانک مرکزی نسبت به انجام مراحل تخصیص ارز اقدام کرده و گزارش هفتگی تخصیص ها را به صورت مستمر منعکس می کند. بعد از ارزیابی های به عمل آمده در صورت نیاز و تفاهم دستگاه های اجرایی، سهمیه ها بازنگری و اصلاح می شود.»

گمرک جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که این گروه کالایی مربوط به تجهیزات پزشکی و مواد اولیه است که پیش از این اختصاص ارز به آنها مورد اعتراض قرار گرفته بود.
 
کد مطلب : ۱۶۱۶۱
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :