جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ,19 April 2019
 
 
معاون وزیر بهداشت خبر داد
پیشگیری از اپیدمی آنفلوآنزا در مناطق زلزله‌زده
واکسیناسیون گروه‌های پرخطر
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت اقدامات انجام شده برای ساکنان مناطق زلزله‌زده برای پیشگیری از بروز بیماری‌ها در فصل سرد سال را تشریح کرد.
 
به گزارش فانا، دکتر علیرضا رییسی درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از بروز اپیدمی آنفلوآنزا در مناطق زلزله‌زده کشور، گفت: خوشبختانه امسال در بحث تهیه و توزیع واکسن آنفلوآنزا به خوبی عمل شد و تا کنون کمبودی در این زمینه گزارش نشده است. باید توجه کرد که توصیه‌هایی را که برای گروه‌های پرخطر نسبت به لزوم تزریق واکسن آنفلوآنزا مطرح کردیم، همچنان پابرجاست.

وی افزود: در حال حاضر واکسن آنفلوآنزا به میزان کافی در مناطق زلزله‌زده کشور هم وجود دارد. البته در سال گذشته تجربه موفقی در این زمینه داشتیم؛  به‌طوریکه با توجه به واکسیناسیون خوبی که در آن مناطق انجام شد،  خوشبختانه اپیدمی خاصی در مناطق زلزله‌زده نداشتیم.

رییسی ادامه داد: امسال هم این واکسیناسیون انجام شده و امیدواریم روندی مشابه سال گذشته تکرار شود. بر این اساس در حال حاضر واکسیناسیون آنفلوآنزا در مناطق زلزله‌زده برای گروه‌های پر خطر انجام شده است. البته باید توجه کرد که گرچه شیوع یا بروز اپیدمی‌ها قابل پیش‌بینی نیست، اما اقدامات‌مان را بر اساس تجارب بین‌المللی، کشوری و پروتکل‌ها و توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی، انجام داده‌ایم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا برای زائران اربعین حسینی نیز تاکید کرد: آنچه را که در حال حاضر باید یادمان باشد و آن را مورد توجه قرار دهیم، ‌ بحث زائرانی است که برای اربعین به کشور عراق مشرف شده‌اند و امیدواریم به سلامتی بازگردند.  زائران اربعین گروهی هستند که توصیه کرده‌ایم پیش از رفتن به عراق، بویژه گروه‌های پرخطر واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند تا در بازگشت کمترین مشکل را داشته باشند.
 
کد مطلب : ۱۶۱۶۶
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :