شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
مشکلی در زمینه تهیه داروهای دیابت نداریم
 
رئیس انجمن دیابت ایران با بیان اینکه تولید داروی انسولین در داخل کشور انجام می‌شود،‌ گفت: شرکت تولیدکننده اعلام کرده است که برای 6 ماهه آینده مشکلی در زمینه تأمین دارو نخواهد داشت.
 
به گزارش فانا، اسدالله رجب رئیس انجمن دیابت ایران درباره وضعیت داروهای بیماران دیابتی توضیح داد: خوشبختانه تا کنون در زمینه کمبود داروهای بیماران مبتلا به دیابت گزارشی به دست ما نرسیده است اما در مواقعی مشاهده می‌کنیم که برخی از داروخانه‌ها در یک بازه زمانی کوتاه، دارویی در اختیار نداشته باشند که این یک موضوع طبیعی است.

وی افزود: با توجه به این موضوع که مردم احتمال می‌دهند بر اثر تحریم‌ها با کمبود دارو مواجه شوند ممکن است رو به خرید اضافی بیاورند که همین موضوع نیز اثرات منفی بر روی داروها خواهد داشت.

رئیس انجمن دیابت ایران با بیان اینکه تولید داروی انسولین در داخل کشور انجام می‌شود،‌گفت: شرکت تولیدکننده اعلام کرده است که برای 6 ماهه آینده مشکلی در زمینه تأمین دارو نخواهد داشت.

رجب در پایان اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که کیفیت داروهای ایرانی هیچ تفاوتی با داروی خارجی ندارد که این موضوع در زمینه داروی انسولین برای بیماران دیابتی نیز صدق می‌کند.
 
کد مطلب : ۱۶۱۷۴
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :