شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ,23 March 2019
 
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
نگران طرح تحول سلامت هستیم
بیش از ۲ میلیون همپوشانی بیمه‌ای داریم
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه طرح تحول با مشکل مواجه است و بیمارستان‌ها با طلب سنگین مواجه هستند، گفت: بیش از ۲ میلیون همپوشانی بیمه‌ای داریم که مشکلات زیادی برای دولت ایجاد کرده است.
 
به گزارش فانا، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مراسم نکوداشت بیمه سلامت اظهار داشت: طرح تحول سلامت دستاورد بزرگ دولت تدبیر و امید بود.رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: سیستم الکترونیک و برخط شدن سلامت اقدام خوبی بود اما دولت الکترونیک باید کامل شود تا طرح‌ها به صورت کامل اجرایی شوند.

وی گفت: رهبری فرمودند طرح تحول با قوت پیگیری شوند اما کسانی که منابع مالی دستشان است در دولت فکر می‌نند سلامت هزینه بر است اما محور توسعه انسان سالم است و برای پیشرفت نیازمند نیروی انسانی سالم هستیم.

شهریاری با اشاره به منابعی که در مجلس دیده شده  و متاسفانه به هر دلیلی در اختیار حوزه سلامت قرار نمی‌گیرد، گفت: دولت مصوبه مجلس را در لایحه می‌آورد یعنی ۱۰ درصد هدفمندی یارانه را اما اقدامی در این جهت صورت نمی‌گیرد.

وی بیان داشت: ما نگران طرح تحول سلامت هستیم، آنچه در دوران انتخابات برای مردم ملموس بود طرح تحول سلامت بود اما اکنون این طرح با مشکل مواجه است و بیمارستان‌ها با طلب سنگین مواجه هستند و مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتظار داریم ۵۰۰ میلیون دلار تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت در جای خودش هزینه شود و برای یک بار بدهی بیمه‌ها به صفر برسد.

وی افزود: زمانی بیمار به بیمارستان دولتی مراجعه می‌کرد و همه کارها برایش انجام می‌شد اما اکنون بیمار برای خدمات سرپایی به بیرون از بیمارستان فرستاده می‌شود.

شهریاری یادآور شد: اگر با این روند پرداختی بیمه‌ها ادامه پیدا کند پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا می‌کند، تیم اقتصادی قبلی میانه خوبی با حوزه سلامت نداشت اما امیدواریم تیم جدید بیشتر همکاری کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسؤولان در حوزه سلامت مشکل درمانی ندارند بلکه مردم با مشکل مواجه هستند و باید همپوشانی‌ها از بین برود.بیش از دو میلیون همپوشانی بیمه‌ای داریم که مشکلات زیادی برای دولت ایجاد کرده است. در شهرستان‌ها بیماران سرطانی با مشکل مواجه هستند که باید این مشکلات پیگیری شوند.
 
کد مطلب : ۱۶۱۷۶
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری فارس
 

ارسال
 
گروه های خبری :