چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
 
 
با ابلاغ آیین‌نامه جدید به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور:
فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی ساماندهی می‌شوند
 
مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، از ابلاغ آیین‌نامه جدید «نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی» به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به منظور ساماندهی فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی با تایید وزیر بهداشت خبر داد.
 
به گزارش فانا، محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، آیین‌نامه جدید «نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی» را با تایید دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای اجرا به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ‌درمانی سراسر کشور ابلاغ کرد.

براساس این گزارش، تعیین فرآیندهای آموزش و ارزشیابی و نحوه فعالیت پزشکان و سایر دست‌اندرکاران حوزه سلامت در حیطه طب سنتی ایرانی، نحوه تایید صلاحیت خبرگان فاقد مدارک تحصیلی پزشکی و فعالیت آنها در این حیطه و نحوه فعالیت عطاران در زمینه فروش گیاهان دارویی، از بخش‌های مهم این آیین‌نامه است.

همچنین آیین‌نامه «نحوه فعالیت فعالان حوزه طب سنتی و فروش گیاهان دارویی»، در سه فصل و ۱۲ ماده تصویب و جایگزین آیین‌نامه نحوه فعالیت دانش‌آموختگان پزشکی در حیطه طب سنتی ایرانی به شماره ۲۳۰/۱۲۲/د، به تاریخ ۹۶/۳/۷ شده و از تاریخ ابلاغ، لازم‌الاجرا است.
 
کد مطلب : ۱۶۴۳۶
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :