سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
 
 
فانا گزارش می‌دهد:
چرا باید از عملکرد زیست تخمیر لذت برد؟
 
وقتی هنوز اسمی از پروبیوتیک‌ها در ایران مطرح نبود، شرکت زیست تخمیر فعالیت در این حوزه را آغاز کرده و در مدتی نسبتا کوتاه توانست علاوه بر بدست گرفتن رهبری بازار ایران، حالا به دنبال صادرات و فتح بازارهای منطقه است. شرکتی که ابتدا در قالب گروهی کوچک در قلب دانشگاه متولد شد و حالا به شرکتی بزرگ و دانش‌بنیان و بازیگری توانمند در بازار تبدیل شده است
 
به گزارش فانا، تاکنون مقالات متعددی در ارتباط با مزایا و منافع مصرف پروبیوتیک‌ها منتشر شده ، اگرچه مقالاتی هم درباره بی‌اثر بودن مصرف پروبیوتیک‌ها منتشر شده که در مجموع وزن مقالات مثبت بسیار بیشتر از مقالات منفی بوده است.

طبق گزارش‌های بین‌المللی بازار جهانی پروبیوتیک‌ها رو به رشد بوده و از پروبیوتیک‌ها به عنوان سلاحی در برابر معضل جهانی مقاومت آنتی‌بیوتیکی هم یاد می‌شود. اعتبار این محصولات به حدی است که اخیرا FDA در بیانیه‌ای رسمی بر اهمیت پروبیوتیک‌ها مهر تائید زد.

اما وقتی هنوز اسمی از پروبیوتیک‌ها در ایران مطرح نبود، شرکت زیست تخمیر فعالیت در این حوزه را آغاز کرده و در مدتی نسبتا کوتاه توانست علاوه بر بدست گرفتن رهبری بازار ایران، حالا به دنبال صادرات و فتح بازارهای منطقه است. شرکتی که ابتدا در قالب گروهی کوچک در قلب دانشگاه متولد شد و حالا به شرکتی بزرگ و دانش‌بنیان تبدیل شده است.

محمدرضا فاضلی رئیس هیات مدیره شرکت زیست تخمیر و استاد دانشگاه که قبلا هم مدیرکل امور دارو سازمان غذا و دارو بود، با خوشفکری و انتخابی درست شرکتی را تشکیل داده که در حوزه‌ای خاص در بازار بسیار موفق عمل کرده و کم کم قصد ورود به بازار دارو را هم دارد. در عین حال سحر بهمنی که اتفاقا از دانشجویان فاضلی هم بوده، مدیرعاملی شرکت زیست تخمیر را بر عهده دارد که به‌عنوان یکی از معدود زنان مدیرعامل فعال در صنعت دارو و مکمل از زمان آغاز بکار در این سمت استراتژی توسعه‌ای زیست تخمیر را به‌خوبی اجرا کرده است بطوریکه علاوه بر عرضه پیاپی محصولات جدید و خاص، اشتغالزایی جمعی از جوانان تحصیلکرده و ... وارد حوزه‌های جدیدی مثل تولید دارو و راه‌اندازی شتاب‌دهنده نیز شده‌اند.

هدف از این مطلب تعریف و تمجیدهای بی‌خودی و شعاری نبود. نمونه‌ای از مدیریت درست یک شرکت تولیدی و دانش‌بنیان که با وجود مشکلات و موانع توانسته جایگاه خود را در بازار ایران تثبیت کرده و حالا به فکر صادرات هم باشد. از این دست شرکت‌های موفق در ایران کم نیستند که مسوولان باید به‌جای دادن شعارهای تکراری و خسته‌کننده از این گروه شرکت‌ها در راستای توسعه صنعتی و اقتصادی ‌کشور حمایت کنند.

 
کد مطلب : ۱۶۴۴۱
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :