يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ,19 May 2019
 
 
۳.۵میلیارد دلار برای تأمین دارو و تجهیزات درنظر گرفته شده است
 
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در زمینه تخصیص ارز برای داروهای وارداتی مشکلی وجود ندارد، گفت: در مجموع ۳.۵میلیارد دلار برای تأمین دارو و تجهیزات در نظر گرفته ‌شده است.
 
به گزارش فانا، دکتر غلامرضا اصغری با اشاره به آخرین وضعیت تخصیص ارز برای تأمین مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: در مجموع 3.5 میلیارد دلار برای تأمین دارو و تجهیزات در نظر گرفته ‌شده است که از این میزان 2 میلیارد دلار برای تأمین دارو و مواد اولیه دارویی و 1.5 میلیارد دلار برای تأمین تجهیزات پزشکی در نظر گرفته‌ شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون دلار از ارز دارو تخصیص‌ یافته است، تصریح کرد: از میزان ارز تخصیص‌‌یافته 600 میلیون دلار ماده اولیه و یک میلیارد دلار داروی مورد نیاز کشور تأمین شده است.

رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: یک میلیارد و 100 میلیون دلار از ارز مورد نیاز تأمین تجهیزات پزشکی نیز تخصیص‌ یافته و به ‌این ‌ترتیب، تنها 800 میلیون دلار از ارز تأمین دارو و تجهیزات باقی مانده است که به‌‌مرور زمان تخصیص می‌یابد و خوشبختانه در زمینه تخصیص ارز داروی مورد نیاز مشکلی وجود ندارد.
 
کد مطلب : ۱۶۵۶۵
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :