پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی آغاز به کار کرد
 
چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی امروز (دوشنبه) با حضور مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وروسای برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت.
 
به گزارش فانا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی، در این نمایشگاه که تا ششم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا است، بیش از 120 شرکت داخلی و خارجی انواع تجهیزات و دستگاه های بیمارستانی و بیمارستان سازی را در معرض دید علاقه مندان قرار می دهند.

در چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی همچنین تجهیزات بخش های مختلف بیمارستانی از جمله تجهیزات بخش داخلی، بخش جراحی، بخش اورژانس، بخش مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز، زنان، فیزیوتراپی، اطفال و سی سی یو ارائه شده است.

در این نمایشگاه همچنین گروه های مختلف مهندسان راه و ساختمان و مهندسان مشاور مخصوص احداث مراکز درمانی برای تشریح چگونگی طراحی و اجرای پروژه های بیمارستانی حضور دارند.

مشارکت بیش از پیش بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه ساخت و تجهیزات بیمارستانی، همکاری و یکپارچه سازی بین دستگاه‌ها و ‏نهادهای مرتبط و فعال در حوزه ساخت بیمارستان، نیازسنجی و تجهیز بیمارستان ها، جذب سرمایه گذارهای داخلی و خارجی برای احداث مراکز بیمارستانی، استانداردسازی مراکز درمانی و بیمارستانی، ارتقاء سطح کیفی و آشنایی بیشتر جامعه با تجهیزات و تاسیسات پیشرفته بیمارستانی مهمترین اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی است.
در این نمایشگاه که توسط شرکت سپنتاس کیش و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برپا شده است، نمایندگانی از کشورهای آلمان، سوئیس، بلژیک و فرانسه حضور و مشارکت دارند.

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی در فضایی به وسعت دوازده هزار متر مربع و در سالن های 35 ، 38 ، 38A و فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا خواهد شد.

ارائه راهکارهای بیمارستان سازی از جمله توجه به ایمنی و مقاوم سازی، سازگار بودن با محیط زیست، بهره مندی از انرژی‌های نوین، سازگاری با محیط شهری و بهره وری و کیفیت داشتن برخی از برنامه های محوری این نمایشگاه برای احداث مراکز درمانی و بیمارستانی است.

براساس این گزارش، فرسوده بودن بیمارستان‌ها موضوعی است که طی سال های اخیر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد درصد بالایی از بیمارستان‌ها چه در تهران و چه در دیگر شهر‌های کشور استانداردهای لازم را ندارند و در زمان بروز بحران‌ها نمی‌توانند به درستی خدمات ارائه کنند، چون خود آنها دچار وضعیت بحرانی می‌ شوند.

وضعیت بیمارستان‌های کشور بیانگر این است که متوسط عمر 570 بیمارستان دولتی کشور، بالای 35 سال است و این در شرایطی است که 87 بیمارستان کشور قدمتی بیش 45 سال دارند، لذا با این حساب اهمیت نوسازی، استانداردسازی و ایمن‌سازی بیمارستان‌ها بیش از پیش نمایان می‌شود. بر این اساس برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی می تواند قدمی در راستای نوسازی، تجهیز و ساخت بیمارستان های دارای استاندارد بین المللی باشد.

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی،تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی از روز (دوشنبه) تا 6 دی ماه از ساعت 9 تا 17در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقه مندان است.
 
کد مطلب : ۱۶۸۷۱
سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :