پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
یک نکته عجیب درباره سعید نمکی
از علاقه به شعر و شاعری تا عشق به شکار!
 
سعید نمکی که دیروز به‌عنوان سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد هم‌اکنون مشاور عالی سازمان حفاظت محیط زیست و عضو هیات‌ مدیره صندوق ملی محیط زیست است.
 
به گزارش فانا، اما جالب است بدانید نمکی در بین فعالان حوزه محیط زیست به‌عنوان یکی از مدافعان سرسخت شکار حیوانات شناخته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها، در سال ۹۳ سعید نمکی همراه با تعدادی از فعالان سرشناس حوزه شکار به سازمان محیط زیست رفتند تا معاونت محیط طبیعی این سازمان را قانع کنند پروانه شکار بفروشد، موضوعی که در رسانه‌ها خبرساز شد و مورد اعتراض شدید فعالان محیط زیست قرار گرفت.

فروش پروانه شكار ويژه به شكارچيان خارجی از طريق صندوق ملی محيط زيست که نمکی نیز عضو هیات مدیره آن است، امسال در رسانه‌ها خبرساز شده و اعتراضات بسياری را برانگیخت.

برخی رسانه‌ها هم ادعا کرده‌اند که او شکارچی است و قرق اختصاصی دارد. اگرچه یک مقام ارشد سازمان حفاظت محیط زیست طی اظهارنظری گفته بود که نمکی گزارش‌هایی درباره حیات وحش نوشته که در تاریخ قبل و بعد از انقلاب بی‌نظیر است.

علاقه نمکی به شکار در حالیست که گویا او به شعر و شاعری هم علاقه خاصی دارد و حتی تخلصی هم تحت عنوان "پگاه کاشانی" دارد و مجموعه شعری تحت عنوان "همراه با نسیم" نیز از او منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۱۶۹۸۰
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :