پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ,27 June 2019
 
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی:
پرونده کلینیک‌ های دندانپزشکی اراک روال عادی خود را طی می کند
داروهای کشف شده تاریخ گذشته بود
 
دادستان عمومی و انقلاب اراک در خصوص پرونده داروهای تاریخ گذشته از مطبی در اراک گفت: این پرونده روال عادی خود را طی خواهد کرد.
 
به گزارش فانا به نقل از دیار آفتاب؛ در چند روز اخیر خبرهایی از سطح استان مرکزی منتشر شد که از کلینیک یک دندانپزشکی داروهای غیرمجاز و تاریخ‌مصرف گذشته کشف و ضبط شد و منتسب بودن داروهای کشف‌شده به شخصی که عضو جریانات سیاسی و از تصمیم گیران کلانشهر اراک است حساسیت موضوع را دوچندان کرد.دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی:

یرونده کلینیک‌ دندانپزشکی اراک روال عادی خود را طی می کند

قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در نشست خبری در خصوص پرونده داروهای تاریخ گذشته از مطبی در اراک گفت: بعضی دوستان نامه‌ای را نوشتند و در فضای مجازی پخش کردند که این داروها قاچاق است، قاچاق در قانون تعریف دارد یعنی کالایی که بدون رعایت مقررات قانونی وارد کشور کنیم و یا بدون رعایت مقررات قانونی از کشور خارج کنیم .

وی افزود: بر اساس گزارش‌ها داروهایی کشف کردیم و داروها عمدتاً ساخت ایران است بنابراین تاکنون قاچاق بودن آن اثبات نشده است.

دادستان عمومی و انقلاب اراک تأکید کرد که ما صرف‌نظر از این‌که پرونده این داروها مربوط به چه کسی هست، آن را پیگیری می‌کنیم.

قاسمی اظهار کرد: ما نباید دچار پوپولیسم کیفری شویم و نه احساسی و نه با قرار گرفتن در جریانات سیاسی تصمیم نمی‌گیریم.

وی اظهار کرد: رسیدگی بایستی علمی و دقیق باشد چراکه ما علاوه بر اینکه در برابر مردم باید پاسخگو باشیم باید در برابر خداوند واحد قهار نیز پاسخگو باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب اراک درباره ادعایی مبنی بر فشار بر دستگاه قضایی اظهار کرد: تاکنون شخصی خارج از سیستم قضایی با ما تماسی نگرفته و فشاری در مورد رسیدگی به پرونده وجود ندارد بنابراین پرونده روال عادی خود را طی خواهد کرد.

وی توضیحاتی تکمیلی در این خصوص ارائه داد: این پرونده به شخص خاصی منتسب شده که هنوز هم قطعی نیست چراکه این فرد یک سال و نیم است که در آن مطب کار نمی‌کند، البته این موضوع هم در دست بررسی است.

قاسمی افزود: مرجع تشخیص مانند سایر پرونده‌هایی که در حوزه دارو وجود دارد، دانشگاه علوم پزشکی است. داروها به دانشگاه علوم پزشکی فرستاده‌شده و باید مجوز داشتن یا نداشتن داروها، خطرناک بودن یا نبودن، تهدید علیه بهداشت عمومی و تهدید علیه سلامت آدها بودن یا نبودن آن را مشخص کند.

وی با تأکید بر اینکه رسیدگی باید علمی، قانونی و منطقی باشد تصریح کرد: به این‌که پرونده مربوط  به شخصی است که دوست ماست یا دشمن ما، مسئولیت دارد یا نه، پولدار است یا فقیر، زن است یا مرد،کاری نداریم چراکه دستگاه عدالت باید عادلانه کار کند.

دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: اگر موارد کشف‌شده به شخص منتسب شود و دانشگاه علوم پزشکی به‌عنوان مرجع تائید کند، قطعاً با او برخورد خواهیم کرد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک:

داروهای کشف شده از کلینیک دندانپزشکی تاریخ گذشته بود

صالحی معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک توضیحات تکمیلی خصوص این پرونده ارائه داد: در روزنامه‌ای نوشته‌شده که اشخاصی درصدد تخریب هستند اما گزارشی که واصل‌شده، مردمی بود نه از طرف افرادی که وابستگی جناحی داشته باشند.

وی افزود: این پرونده در دست بررسی است و هنوز به شعبه‌ای ارجاع داده نشده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک در برابر قاچاق بودن یا نبودن داروها عنوان کرد: در حال حاضر نه قاچاق بودن و نه غیرمجاز بودن آن‌ها محرز نشده است. آن چیزی که مسجل شده این است که تاریخ‌مصرف بخشی از داروها گذشته است.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی با آرامش و بدون هیچ‌گونه فشاری با قاطعیت و جدیت پرونده را پیگیری می‌کند و اگر کسی مرتکب جرم یا تخلفی شود طبق قوانین با او برخورد می‌شود.
 
کد مطلب : ۱۷۰۰۰
يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری راه دانا
 

ارسال
 
گروه های خبری :