سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
 
 
کمپین روز جهانی سرطان در شرکت سبحان انکولوژی برگزار شد
 
به مناسبت چهارم فوریه روز جهانی سرطان، کمپینی در شرکت سبحان آنکولوژی برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار فانا، کمپین داخلی روز سرطان با شعار "با هم علیه سرطان" در سبحان انکولوژی برگزار شده و طی آن در مورد انواع عوامل موثر در ابتلا و نحوه پیشگیری از تعدادی از سرطان‌ها صحبت شد.

دکتر مهدی بلوچستانی مدیرعامل شرکت سبحان انکولوژی در سخنرانی ابتدایی کمپین با اشاره به تلاش این شرکت از گذشته تا به امروز برای تامین داروهای بیماران خاص به‌خصوص در شرایط سخت تحریم، به اهمیت این روز تاکید کرد.

وی با تقدیر و تشکر از تلاش همکاران خود در برگزاری کمپین گفت: داروهای سبحان انکولوژی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و این موضوعی است که همواره به آن افتخار کرده و احساس غرور می‌کنیم.
بلوچستانی با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه تامین و تعمیر قطعات، تامین مواد اولیه و بازرگانی خارجی شرکت وجود دارد، گفت اما ما همچنان پرتوان به تلاش خود ادامه داده و تا پايان سال جاری ٤ محصول جديد در حوزه سرطان سينه، پروستات و ريه به بازار عرضه خواهيم كرد.

مهندس شاهرخ فاتحی معاونت زنجيره تامين سبحان انكولوژی است كه با دانش و تجربه خود شرايط مهيا شدن باكيفيت‌ترين مواد اوليه داروها را فراهم می‌کند.

همچنین طی این کمپین، دکتر مریم زندی مدیر علمی و بازاريابی شرکت سبحان انکولوژی طی سخنانی علل و عوامل موثر در ابتلا به سرطان و قابل پیشگیری و درمان بودن برخی از انواع سرطان را توضیح داد.

وی هدف این کمپین را اطلاع‌رسانی و آگاهی از علل ایجاد سرطان دانسته و برخی از خودآزمایی‌ها و توجه به علائم بسیار مهم را از عوامل موثر در تشخیص به‌موقع و درمان موثر سرطان دانست.

زندی گفت: سبحان انکولوژی يكي از بزرگترین تولیدکنندگان داروهای شیمی‌درمانی در ایران و در خاورمیانه است.

وی افزود: میزان شیوع سرطان در نقاط مختلف دنیا در حال افزایش است و با مقایسه ایران و آمریکا در میزان بروز و میزان مرگ و میر ناشی از برخی سرطان‌ها، تشخیص به‌موقع و درمان زودهنگام را از عوامل کاهش مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در آمریکا برشمرد.

به گفته وی شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران براساس آمار گلوبوكن ٢٠١٨، سرطان سینه، پروستات، معده و روده بزرگ، ریه، مثانه، مری و کبد هستند.

زندی مهمترین عامل اثرگذار در سرطان و مرگ و میر ناشی از آن‌را سیگار و مصرف تنباکو و توتون دانست.

مدیر علمی و بازاريابی شرکت سبحان انکولوژی تاکید کرد: شاید مصرف دخانیات به‌ویژه سیگار تاثیر عللی در ایجاد سرطان نداشته باشد اما تاثیر بسیار زیادی در روند سرطان و مرگ و میر دارد.

وی اظهار کرد: با عدم مصرف سیگار می‌توان از ابتلا به سرطان تا ۲۲ درصد پیشگیری کرد.

وی گفت: علیرغم تصور برخی، در درمان سرطان‌ها روش‌های خاص و فوق‌العاده‌ای کشف نشده و این یک باور غلط است. بیشتر پیشرفت علم در نحوه و میزان تشخیص سرطان بوده که باز هم این میزان دانش از میزان گسترش و شیوع بیماری عقب‌تر است.

زندی در انتها با برشمردن عوامل دیگری مانند چاقی که در بروز ۱۳ نوع سرطان نقش مهمی دارد، به ویروس‌ها و باکتری‌هایی اشاره کرد که می‌توان با پیگیری و از بین بردن آنها از ابتلا به سرطان جلوگیری کرد.

این ویروس‌ها شامل HPV، ویروس هپاتیت و هلیکو باکتر هستند که به ترتیب باعث سرطان دهانه رحم و کبد و معده می‌شوند.

زندگی ماشینی، تغذیه نادرست، فاکتورهای شغلی مانند کار با مواد شیمیایی خطرناک، نوشیدن الکل، استفاه از برخی داروهای هورمونی ، نورخورشید و آلودگی‌های زیست محیطی نیز از دیگر عوامل مهم و موثر در ابتلا به سرطان برشمرده می‌شوند.

وی تاکید کرد: علائمی وجود دارند که افراد با توجه به آن می‌توانند به تشخیص سریع و به موقع بیماری خود کمک کنند:

- تغییرات در عادات دفع
- زخمی که بهبود آن زمان زیادی برده است.
- خونریزی غیرطبیعی از هر نقطه بدن
- سوءهاضمه و بلع سخت
- تغییرات در خال‌ها
- سرفه‌های طولانی و صدای خش‌دار
- سابقه خانوادگی در انواع سرطان
 
کد مطلب : ۱۷۴۱۷
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :