سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
 
 
آیا طرف آذری در حال سختگیری است؟
تغییر در تفاهم‌نامه دارویی ایران و آذربایجان
 
سفیر ایران در آذربایجان در نشستی خبری اعلام کرد: تغییراتی در یادداشت تفاهم دارویی امضا شده بین ایران و آذربایجان به وجود آمده است.
 
به گزارش فانا، به گفته جواد جهانگیرزاده این تغییرات مربوط به تولید ۸۴ قلم دارو در کارخانه داروسازی مشترک ایران و آذربایجان است. براین اساس برای هر دارو باید یک مجوز تولید صادر شود.

وی افزود: مذاکراتی باید با مقامات مربوطه در آذربایجان از قبیل وزیر بهداشت و وزیر اقتصاد برای صدور یک مجوز جداگانه برای هر دارو انجام شود. این کار نیاز به گذشت زمان بیشتری دارد چرا آذربایجان می‌خواهد داروهای با کیفیت بالایی تولید کند.

سفیر ایران در آذربایجان گفت: مذاکراتی با شرکت‌هایی در اروپا، هند و دیگر کشورها انجام شده است. این شرکت‌ها به طرف آذربایجانی معرفی شده‌اند. حالا نوبت آذربایجان است که تصمیم بگیرد برای کدام شرکت مجوز کار صادر کند.

وی افزود: به‌زودی نمایندگان یک شرکت با مقامات آذربایجانی دیدار خواهند کرد و مذاکرات درباره تولید داروها بین طرفین انجام خواهد شد.

به گزارش ترند، مراسم افتتاحیه کارخانه مشترک ایران و آذربایجان به نام کاسپین فارمد در ژانویه ۲۰۱۷ در منطقه پیرالهی باکو برگزار شد.

اواخر سال قبل محمد رضوانی‌فر مدیرعامل سابق تی‌پی‌کو گفت: "نه تنها پروژه مشترک ایران و آذربایجان در حال تکمیل است که موقعیت صادراتی ویژه‌ای برای ۴ شرکت ایرانی در آذربایجان فراهم شده است."

حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت هم در تیر ماه امسال در سفری به آذربایجان با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد. در این دیدار الهام علی‌اف گفت: مشكلاتی كه در مراحل آغازین ساخت كارخانه داروسازی مشترک دو کشور وجود داشت، در این سفر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و حل خواهد شد.
 
کد مطلب : ۱۷۴۶۸
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :