سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ,20 August 2019
 
 
مشکل داروی بیماران پیوندی در خراسان رضوی رفع شد
 
مدیر امور دارویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با ورود محموله داروی 'ایمنورال'، مشکل تامین داروی بیماران پیوندی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی رفع شد.
 
به گزارش فانا، دکتر علی روح بخش افزود: کمبود داروی ایمنورال که برای بیماران پیوندی مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل توقف خط تولید این دارو طی 2 ماه گذشته به مشکل کشوری تبدیل شده بود.

وی اظهار داشت: این دارو در داخل کشور تولید می شود ولی به دلیل کمبود مواد اولیه طی ماههای اخیر تولید آن با مشکلاتی روبرو شد که اکنون خط تولید آن راه اندازی شده است.

وی گفت: در مدتی که کمبود داروی بیماران پیوندی وجود داشت، نوع خارجی آن از سوی پزشکان برای بیماران تجویز می شد که با اختلاف قیمت بسیار روبرو بود.

روح بخش با بیان اینکه هنوز مشکل داروی بیماران ام.اس برطرف نشده است افزود: داروی 'اکتوفرون' که برای بیماران ام .اس کاربرد دارد نیز در داخل کشور تولید می شود، اما خط تولید آن به دلیل کمبود مواد اولیه طی ماههای اخیر متوقف شده است.
وی اظهار داشت: غیر از این 2 دارو مشکل حادی در زمینه تامین داروهای بیماران خاص و سایر داروها وجود ندارد و کمبود های مقطعی رصد و مدیریت می شود.

800 داروخانه در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی دایر است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد 80 درصد از جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی را زیر پوشش دارد. ارائه خدمات بهداشتی و درمانی برای بقیه جمعیت خراسان رضوی بر عهده دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، نیشابور، تربت حیدریه و تربت جام است.
 
کد مطلب : ۱۷۴۸۹
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :