پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ,20 June 2019
 
 
بررسی جزئیات بودجه ۹۸
۱۰ درصد به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی اضافه می‌شود
 
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند در سال آینده ۱۰ درصد به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی اضافه شود.
 
به گزارش فانا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح روز (شنبه) و در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸، بند ج تبصره ۱۰ را به تصویب رساندند که براساس آن در سال ۱۳۹۸ به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی مجموعاً ده‌درصد (۱۰%) اضافه و منابع حاصله به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۸۸ واریز می‌شود.

همچنین به موجب بند الف تبصره ۱۰ شرکتهای بیمه‌ای مکلفند مبلغ سه هزار میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که براساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکتها تعیین و به تصویب شورای‌عالی بیمه می‌رسد به‌صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۱۱ جدول شماره (۵) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند. وجوه واریزی شرکتهای بیمه موضوع این بند به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

طبق بند الحاقی تبصره ۱۰ وجوه و هزینه‌هایی که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور احداث، تکمیل، تجهیز فضاها، حفاظت، مرمت و نگهداری از بناهای تاریخی، فرهنگی، مساجد و حوزه‌های علمیه پرداخت می‌شود، با تأیید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سازمان اوقاف و امور خیریه (حسب مورد) به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.
 
کد مطلب : ۱۷۶۱۳
يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :